Statybos darbai: rinkitės kokybės garantą

Statybos sektorius Lietuvoje išlieka viena svarbiausių ūkio sričių. Statybos darbai yra aktualūs tiek individualiems asmenims, tiek įmonėms. Tad gerų specialistų paieška yra, be abejonės, atsakingas ir gana sunkus darbas. Kaip surasti gerus specialistus ir ką jie gali pasiūlyti?

Ką jums gali pasiūlyti išties profesionali statybos darbų įmonė? Pirmiausia pasidomėkite jos atliktais projektais. Jeigu atliktų darbų bagaže puikuojasi pramoninės statybos, gyvenamosios statybos, administracinės statybos ar kultūros paveldo statybos įgyvendinti projektai, tuomet galite būti ramūs – radote tinkamus statybos darbų įgyvendintojus. Ne ką mažiau svarbu ir turimi sertifikatai. Jie užtikrins lankstų bendradarbiavimą, moderniausių technologijų taikymą ir neabejotinai nepriekaištingą rezultatą.

Paprastai išties daug patirties statybų  pasaulyje turintys meistrai jums galės pasiūlyti:

  • Bendruosius statybų darbus. Tai įvairiausi žemės darbai, pamatų įrengimas, hidroizoliacijos įrengimas, mūro darbai, stogo konstrukcijų įrengimas, fasadų įrengimas ir kita.
  • Specialiuosius statybos darbus. Šiai kategorijai paprastai priskiriama santechnikos darbai, elektros darbai, šildymo įrengimas, vėdinimo ir kondicionavimo sistemų įrengimas.
  • Lauko ir vidaus apdailą.
  • Interjero dizainą ir projektavimą.
  • Namų rekonstrukciją ir renovavimą.
  • Statybų techninę priežiūrą.

Visas paslaugas, kokias gali pasiūlyti statybų  specialistai, iš tikrųjų būtų sunku išvardinti. Viskas priklauso nuo konkrečios kliento situacijos. Bet kokiu atveju didelė darbo patirtis, nuveiktų projektų platus spektras ir teigiami kitų klientų atsiliepimai rodys, jog meistrai išties išmano savo darbą. Ir, prireikus, kad ir labai specifinių statybos darbų, nereiks vėl ieškoti naujų specialistų.

 Taigi, ko reikia, kad statybos darbai vyktų sklandžiai? Praktika rodo,  jog tikrai profesionali komanda pirmiausia savo veiklą grindžia  nepriekaištingu statybų taisyklių laikymusi. Apie ką kalbame? Tai yra tiksliai įvardytų statinių, įvairių jų dalių, konstrukcijų, statybų tyrinėjimų, produktų, skirtų statyboms, statinio projektavimo, rengimo bei naudojimo techninės priežiūros būdų bendra visuma.

Kitas svarbus klausimas – kam tos taisyklės reikalingos? Statybos taisyklės garantuoja darbuotojų saugumą, nes numanomi, aptariami ir, kiek įmanoma, pašalinami galimi rizikos veiksniai.

Be abejonės, kiekvienam klientui labai svarbu statybų kaina. Norėdami sutaupyti, prieš pradėdami darbus bei rinkdamiesi specialistus, investuokite į detalią sąmatą ir darbų planavimą. Įprastai išankstinis planavimas klientams sutaupo tūkstančius eurų. Todėl nebijokite iš pat pradžių apie tai kalbėtis su statybų meistrais. Glaudus ir atviras kliento ir darbų vykdytojo bendradarbiavimas bet kokį statybų projektą pavers efektyviu, finansiškai patraukliu abiems pusėms  ir efektyviu darbu.