Vestuviniai žiedai: ir papuošalas, ir galingas simbolis

Tradiciškai vestuviniai žiedai yra gaminami iš vertingų tauriųjų metalų, tokių kaip auksas, sidabras ar platina, todėl ilgus metus išlieka tvirti, gražūs, nepakitę. Nors daugelis tradiciškai renkasi paprastus, minimalistinius vestuvinius žiedus, juos taip pat galima dabinti įmantriomis puošmenomis, graviruoti užrašus, puošybai naudoti brangiuosius akmenis.

Atsakome, kokią simboliką turi vestuvių žiedai ir jų komponentai:

  • Apskritimas – neabejotinai akivaizdžiausias simbolis, su kuriuo siejami vestuviniai žiedai. Ši forma turi universalią šimtmečių senumo prasmę, atspindinčią amžinybės, begalybės, belaikiškumo ir visumos sąvokas. Apskritimais pagrįsti simboliai aptinkami beveik kiekviename žmonijos istorijos skyriuje – nuo senovės Kinijos iki šių dienų Lietuvos.
  • Deimantai – kadangi šis akmuo ilgą laiką buvo laikomas kiečiausia ir ilgaamžiškiausia natūraliai egzistuojančia medžiaga pasaulyje, deimantas laikomas tvirtas amžinybės, nenugalimo ir stiprybės simboliu. Nors dažniausiai jis siejamas su sužadėtuvėmis, deimantas puikiai dera ir prie vestuvinio žiedo.
  • Kiti brangakmeniai – gražūs, patvarūs ir kartais reti natūralūs brangakmeniai nuo seno naudojami žiedų ir kitų papuošalų gamyboje. Ir kiekvienas nuostabus, akinantis akmuo turi savo unikalią simboliką. Pavyzdžiui, safyrai tarnauja kaip dorybės, ištikimybės ir sėkmės simboliai, o rubinai – energiją, meilę ir aistrą. Nors deimantas yra tradiciškesnis brangakmenis, siejamas su vestuviniais ir sužadėtuvių žiedais, kiti brangaakmeniai (safyrai, rubinai ir kt.) tampa vis populiaresni žiedų gamyboje.
  • Auksas ir sidabras – auksas visada buvo siejamas su turtais ir aukštu statusu visuomenėje. Vestuviniai žiedai – ne išimtis. Tiesa, kalbant apie vestuvinį žiedą, ši medžiaga dažnai buvo naudojama dėl grožio ir ištvermės derinio. Auksas ir sidabras gana ilgai išlaiko savo blizgesį ir formą, yra vertinami dėl praktiškumo ir nesudėtingos priežiūros. Kadangi vestuviniai žiedai yra nešiojami kasdien, labai svarbu, kad žiedas būtų patogus ir lengvai valomas. Auksas bei sidabras tam puikiai tinka!
  • Graviruoti užrašai – romantiška poezija, prasmingos sentencijos, palinkėjimai, mylimųjų vardai ir kiti užrašai puošia žiedus nuo neatmenamų laikų. Šiandien ši tradicija tęsiasi – daugelis porų savo sužadėtuvių žiedus puošia prasmingomis datomis, simboliais, inicialais, eilėraščiais ir dainų tekstais.