Baigėsi facebook spamas

facebook reklama

Galbūt paskutinėmis savaitėmis pastebėjote vienos iš facebook spamo rūšių – fiktyvių puslapių sumažėjimą? Nuo 2011-03-17 facebook naujienų sraute turėjo išnyktu ar bent jau ženkliai sumažėti nuorodų į fiktyvius fanų puslapius bei www svetaines, kuriose prašoma paspausti 4-6 mygtukus, dalintis ir t.t., kad pamatytumėte „šokiruojantį“ video ar pan. Tokia spamo rūšis nyksta todėl, kad facebook atnaujino „Patinka / Rekomenduoti“ išorinius įskiepius. Nuo šiol bet kokioje www svetainėje paspaudus „Patinka“ arba „Rekomenduoti“ dar reikės ir patvirtinti, kad tikrai būtent šiam įskiepiui priskirtą nuorodą jūs mėgstate ar rekomenduojate. Jau tikriausiai visiems senai aišku, kad po tais 4-6 mygtukais, kuriuos reikia paspausti, slepiasi kitų fanų puslapių „Like“ įskiepiai. Po šio facebook atnaujinimo fiktyvūs fanų puslapiai bei www svetainės „nebevogs“ Like paspaudimų ir praras savo prasmę, todėl jų nuorodos sraute turėtu neatsinaujinti. Žinoma daug laiko neturėtu praeiti ir bus sugalvoti nauji, galbūt dar efektyvesni spamo būdai. Kaip neseniai praūžė spamas „Pamatyk negyvo bin Ladeno nuotrauką„, ar fiktyvi aplikacija, kuri „suteikia“ galimybę, spausti Nepatinka.

Daugiau informacijos facebook forume.

11 atsakymų į “Baigėsi facebook spamas”

 1. Pagaliau…. o taip kaskart užlėkus į fb matydavosi kaip kažkoks draugas mėgsta "Šis vaikinas susigadino gyvenima…" arba "Įžymybės be makiažo…" tiesiog siutindavo! Iš kur atsirasdavo tiek kvailų naivuolių?! Ir šiap manau facebookas tapo kažkokia pūvanti mišrainė…..

  1. Juliau, mane irgi visada stebino žmonių naivumas. Jeigu jau pamatai užrašą – "Jei nori matyti toliau, spausk, kad patinka", eik lauk, nes reiškia nieko gero nepasiūlys. Keisčiausia, kad tokius 'spam'us" užlaikindavo pakankamai nekvaili ir IT srityje išprusę žmonės, kurie šiaip jau ant tokių kabliukų užkibti neturėtų. Matyt, žmogiškas smalsumas dažnai užmigdo protą.

 2. Pagaliau! Facebook'as stipriai užsiteršė nuo tada, kai užsiregistravau. Kuo toliau tuo rečiau jį įsijungiu, o jei ir taip – neužtrunku ilgiau, nei reikia, kad permesčiau akim draugų naujienas, perskaityčiau ir atsakyčiau į privačias žinutes… Šiukšlyne nelabai malonu leist laiką. 🙂

 3. Taip, bet dar kažin kas geriau – ar gaut į el.paštą pranešimą apie Facebook'e gautą asmeninę žinutę, ar kasdien dvidešimt kartų įsijunginėt FB ir tikrint ar negavai žinučių 😀

  1. Labiausiai nervina pranešimai, kad kažkoks draugas siūlo tau sužaisti kokį nors buką žaidimą ar pan.
   Jei atvirai, aš facebook nenaudoju kaip bendravimo priemonės su draugais 🙂
   Klientams skype arba el. paštas, draugams mob tel, o facebook reklamos skleidimui ir pan…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.