HTC Desire

Prieš tris savaites pagaliau įsigijau išmanųjį telefoną – HTC Desire, bet tik šiandien prisiruošiau jį aprašyti. Tiesiog nenorėjau gerai neišbandęs aprašinėti pliusus bei minusus.

Nuo 2010 metų pirmojo ketvirčio, kai telefonas buvo išleistas, praėjo nemažai laiko, todėl šis telefonas nuo pradinės kainos (~1600lt) atpigo apie 400lt. Lyginant su pradine kaina atpigo nelabai daug, bet manau ateityje jis dar labiau atpigs, nes jau yra ir naujesni modeliai HTC Desire HD, HTC Desire S, HTC Desire Z. Po beveik trijų mėnesių svarstymų ar man reikia išmaniojo telefono, galiausiai padariau išvadą, kad reikia ir išsirinkau HTC Desire, nes jis 2010 metais buvo išrinktas geriausias tel ir net po daugiau kaip metų laiko jis yra dar labai galingas (1 GHz procesorius) lyginant su šiuo metu naujausiais išmaniaisiais tel. Nenorėjau telefono vien tik pavadinimu „Išmanusis”, nes jis man nieko nereiškia. Neseniai tele2 reklamoje buvo siūlomas „išmanusis” samsung s5230. Kaip jiems liežuvis apsiverčia paprasta javą telefoną liečiamu ekranu vadinti išmaniuoju? Jei liečiamas ekranas, tai dar nereiškia, kad jis išmanus… Norėjau pakankamai galingo išmaniojo tel su didesniu ekranu bei 3.55 mm audio jungtimi, kad galėčiau išbandyti visas išmaniųjų telefonų teikiamas galimybes be lago ar kitų trukdžių. Nors internete naujausi žaidimai (Need for Speed Shift, Apshalt 6, Gangstar Miami Vindication) skirti tik HTC Desire HD, S, tačiau mano telefone puikiai veikia. Ir taip, aš žaidžiu šiuos žaidimus telefone, nes būtu absurdas jų neišbandyti turint tokį „žvėriuką”.

Internete galima rasti nemažai skirtingų neigiamų atsiliepimų apie šį modelį. Kai kurios šiandien savo trijų savaičių patirtimi paneigsiu, o kitus deja patvirtinsiu. Pliusu manau vardinti nereikia. Galingas 1 GHz procesorius, 3.7 colio ekranas ir t.t. viską galima apžiūrėti oficialiame puslapyje, kuriame šio, kaip ir kitų modelių minusų juk nerasime… Manau visiems daug įdomesni minusai, kurių dauguma ir ieško rinkdamiesi telefoną. Mobilioje linijoje šio telefono forume sklando kalbos, kad jis labai kaista. Jis nekaista, o jei kaista – derėtu nedelsiant išimti bateriją ir nešti į garantinį, nes taip neturėtu būti. Kitas minusas – kameros prasta kokybė, atseit nuėmus dangtelį filmuoja bei fotografuoja geriau. Šį teiginį taip pat galiu paneigti, nes iš 5 MP kameros daug tikėtis negalima. Nors bent jau man pakankamai gerai tiek filmuoja, tiek fotografuoja. Ne dėl šių funkcijų pirkau telefoną, nes tam turiu fotoaparatą. Kitus minusus deja turiu patvirtinti. Vienas didžiausių, o tiksliau pagrindinis minusas trumpai laikanti baterija. Aktyviai naudojant telefoną laiko ~12val. Per naktį pakrovus visą dieną galima pilnai naudotis. Jei naudojama šiek tiek rečiau laiko ~2 dienas. Viskas priklauso nuo jo naudojimo intensyvumo. Jei telefono nepaleisite iš rankų nei 10 min, tuomet nelaikys nei 12val. Man pirmą dieną nepaleidžiant iš rankų išlaikė apie 8val. Kitas minusas, tai tyliai grojanti mp3 muzika, bet man tai nėra problema, nes turiu kolonėles telefonui. Daugiau minusų lyg ir nėra.

Skaitant straipsnį galbūt galėjo susidaryti įspūdis, kad HTC desire nelabai puikus telefonas, bet taip nėra. Tai, kad vardinau tik minusus nereiškia, kad šis telefonas prastas. Priešingai, manau tai geriausias kainos ir kokybės santykis. Tiems, kuriems gaila išleisti ~1200lt šiam telefonui ir žada imti HTC wildfare ar pan, iškart patariu geriau pasitaupyti ir pirkti HTC Desire. Jokie telefonu aksesuarai neatstos puikios techninės specifikacijos. Nepalyginimas ekrano raiškos bei procesoriaus skirtumas, kurie verti kiekvieno lito. Praktiškai šis telefonas man atstoja kompiuterį, su juo galiu daryti beveik viską kuo paprastai užsiimu prie kompiuterio. Tik žinoma blogo nerašau, nes su kompiuterio klaviatūra daug greičiau rašosi ir šiaip patogiau didesniame ekrane.

Pabaigai įkeliu dvi nuotraukas darytas HTC Desire telefonu. Pirmoji (namas) daryta lauke laikant telefoną vertikaliai be blykstės. Antroji (augalai) daryta namuose laikant telefoną horizontaliai naudojant blykstę.

17 atsakymų į “HTC Desire”

 1. 5 megapikseliai.. tai daugiau nei reikia paprastam mirtingajam. Normaliom nuotraukom 3 uztenka.. (ir pagal ikeltas foto telefonas tikrai neskirtas fotografavimui 🙂

  As pries kuri laika irgi ieskojau ismanaus telefono kuris galetu pakeisti mano E51… bet nusprendziau kad man jo visgi nereikia.

  1. Man šis telefonas daugiau užgaida nei poreikis 🙂
   o dėl nuotraukų, tai šiandien lauke lyja, o namuose nėra ką fotografuoti, todėl fotografavau bet ką.

 2. Turėjau ir aš jį. Išsiunčiau draugui į Lietuvą dovanų. Pakeičiau jį į Blackberry vien dėl nekokios baterijos. Neišlaikydavo dienos. Iš pradžių viskas buvo tvarkoj, po dvi dienas naudodavau, po to pradėjo nė dienos nebelaikyt, nes mėgstu laikyt feisbūką įjungtą nuolat. Dabartinis telefonas dvi dienas su visais įjungtais navarotais laiko.

 3. Kažkada ir aš norėjau pirkti šį išmanųjį, bet dabar vis labiau linkstu link "Galaxy S", o, žinoma, dar labiau norėčiau "Galaxy S II". Bet tikriausiai tai ir liks tik svajonėmis 🙂

  O kas dėl baterijų… Nereikia tikėtis, kad tokie įrenginiai laikys labai ilgai, kadangi jų universalumas reikalauja labai didelių baterijos resursų. Visgi, manau, kad jau kokiais 2012 metais tikrai sulauksime revoliucijos ir mobiliųjų telefonų baterijų rinkoje.

   1. Na apie tai ir eina kalba 😉 Kitas dalykas ar planšetinis kompiuteris, ar išmanusis telefonas, ar nešiojamas kompiuteris – tai praktiškai identiški įrenginiai, kurie skiriasi tik matmenimis.

 4. Programų su .exe plėtiniu išmaniajame tel tikrai nepaleisi 🙂 Funkcionalumu gal ir nelabai nusileidžia, bet manau kompiuteris visada bus pranašesnis…

 5. Dėl MP3 garso galiu patarti atsinaujinti OS. Aš irgi pamenu, kad ypatingai tyliai grojo pradžioje, kol neparsisiunčiau Froyo update'o – dabar ausis gali suplėšyti 🙂

 6. Atgalinis pranešimas: HTC Desire apžvalga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *