Keletas knygų vasarai

Prasidėjus karštiems orams dažniausiai knygos metamos į šalį, nes mieliau renkuosi maudynes, nei skaitymą gamtoje po medžiu. Tačiau net vasarą kartais praleidžiu keletą laisvų valandų su knyga. Todėl pateiksiu trumpas rekomendacijas pastaruoju metu perskaitytų knygų.

Ričardas Gavelis „Vilniaus pokeris”

Straipsnio iliustracija buvo pasirinkta neatsitiktinai. Tai ne tik atgaiva akims ar siekimas suvilioti knygomis nesidominčius skaitytojus. Tai iliustracija puikiai atspindinti Ričardo Gavelio knygą. Jei romanuose galima aptikti šiek tiek plačiau aprašomas sekso scenas ir tai jau drįsčiau pavadinti erotinėmis knygomis, tai „Vilniaus pokeris” – pornografinė knyga. Detaliai, bet galbūt meniškai aprašomos įvairios sekso scenos ir ne tik. Tačiau pati knyga pasirodė gana sunki, nes per daug apmąstymų, dėl kurių pametamas siužetas. Šią knygą teko padėti į šalį, nes net sekso scenos neatstojo sunkiai sekamo siužeto ir apskritai nesupratau knygos esmės.

Rima Berkutė „Man buvo gera su tavim”

Knygos autorė, kaip ir aš, gyvename tame pačiame mieste, galbūt todėl būtent jos knyga patraukė akį. Tai trumpi apsakymai apie vyro ir moters santykius. Knygos pavadinimas parinktas labai taikliai, nes puikiai atspindi jos turinį. Daugelis istorijų pasakoja apie išsiskyrimą, apie sugriuvusius santykius. Trumpi apsakymai nereikalauja daug laiko, todėl puikiai tinka skaityti vasaros metu.

Paulo Coelho „Alchemikas”

Visiems gerai žinoma knyga, kuri manęs taip pat nenuvylė. Tikrai įdomu bei lengva skaityti. Įtraukiantis siužetas priverčia praleisti šiek tiek daugiau laiko su knyga. Nuolat jaučiamas tikėjimo, religijos, filosofijos prieskoniai. Pasakojama apie ispanų piemens kelionę į Afriką. Jis keliauja prie piramidžių, taip įgyvendinant savo asmeninę legendą. Rekomenduoju visiems, kas dar neskaitė šio puikaus kūrinio.

4 atsakymai į “Keletas knygų vasarai”

  1. Tomai – Vilniaus pokeriui suprasti reikia žinoti, gal geriau sakyti, būti patyrus 6-7-ojo dešimtmečio gyvenimo subtilybes. Tai knygai netgi aš per jaunas. Kai jau išleido, kiek pamenu – tai buvo tarsi pirmasis laisvamaniškos kūrybos pliūpsnis. Jei teisingai atsimenu – autorius turėjo problemų ir su saugumu ir su galvos daktarais.
    "Light" variantas – "Vilniaus džazas", irgi Gavelio.

    1. Tuomet tikrai pasirinkau sau netinkamą knygą. Šiuo metu jau skaitau visai kitą knygą, bet vėliau tikrai pasidomėsiu tavo rekomenduotąja. Dėkui.

  2. Šaunu, kad pamėgai skaityti 🙂 Jei patiko P. Coelho, dar rekomenduočiau Richard Bach. "Džonataną Livingstoną žuvėdrą" gal jau skaitei? Yra daug jo gerų kūrinių, su ta savotiška mistika, būdinga ir Coelho, tokios knygos, kur ne vieną ir ne dvi citatas norisi nusirašyti, o kartais ištisus puslapius – nes jie priverčia susimąstyti. "Vienas", "Iliuzijos", "Tiltas per amžinybę"… Man labai patiko, filosofiška literatūra, su gilia potekste. 🙂

    1. Dar neteko skaityti 🙂 "grynai" filosofinių knygų prisibijau, nes knygos be įdomaus siužeto neužkabina 🙂 Dėkui už rekomendacijas, rudenį, manau, jos pravers man 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *