Konkretūs patarimai, kaip reklamuoti savo verslą

verslo reklamaTeorijas mes ir jūs puikiai žinote – reikia investuoti laiko ir pinigų, kad verslas klestėtų ir augtų. Internete reikia tinkamai pristatyti savo prekės ženklą, pasirūpinti, kad puslapis būtų lankomas ir aiškiai parodyti, kur ir kaip užsisakyti paslaugas ar pirkti produktus, ar bent jau paskambinti… Tai teorija, kuri visiems verslininkams žinoma. Kai pereinama prie praktikos, staiga atsakingi įmonės darbuotojai pasijunta lyg vidury gilaus ir gūdaus miško su baisiais pelkynais. Paklysi – neišlįsi amžiais… Ką daryti? Kokie konkrečiai veiksmai padeda reklamuoti savo verslą?

1. Rekvizitai.lt. Pirmasis darbas vos tik įkūrus verslą turėtų būti Rekvizitai.lt profilio užpildymas ir kuo daugiau informacijos pateikimas. Ten informacija atnaujinama nemokamai – reikia įvesti kuo išsamesnį veiklos aprašymą, visus kontaktus, adresus, vadovo duomenis, taip pat galima publikuoti reklaminius pasiūlymus. Rekvizitai.lt yra ne vienintelis toks puslapis, kuris pateikia informaciją apie įmones. Yra dar apie 10 nemokamų įmonių katalogų, kuriuose galima reklamuoti savo paslaugas (ManoUAB.lt, Ringo.lt, Imones.lt ir t.t.).

2. Specialistų bendruomenės. Savo verslą reklamuoti galima per specialistus, kurie jame dirba. Sakykime, esate statybos įmonė, reiškia galite prisistatyti, kaip mūrininkai-specialistai, apdailininkai, stogdengiai, plytelių klojėjai ir t.t. Jei parduodate vaikiškus rūbus, galite pasiskelbti, kaip vaikiškų rūbų guru – specialybė nesvarbu, kaip pavadinta. Žinomiausia tokių specialistų bendruomenė yra pasaulinis LinkedIN, tinklas. Lietuviški projektai dar nėra tokie populiarūs, tačiau yra ir keletas jų, pavyzdžiui Versliukai.lt, Telo.lt, DirbaLaisvai.lt ir t.t. Nesvarbu, kad kai kurie jų skirti pavieniams specialistams, galima ir visus įmonės darbuotojus suvesti – šansai, kad ateis pas jus – padidės.

3. Skelbimų puslapiai. Didžiausias Skelbiu.lt yra mokamas, tačiau yra ne vienas ir ne du, o dešimtys kitų – nemokamų, kuriuose galite nuolatos talpinti savo skelbimus siūlydami tam tikrą produkciją ar paslaugas. Tik skelbimus reiktų parašyti atitinkamai gražiai ir aiškiai, parinkti nuotraukų, nes vaizdinė medžiaga visada labai traukia akį. Skelbimai paprastai galioja 2-3 mėnesius, todėl juos nuolatos reikėtų atnaujinti, kad jie vėl pakiltų į sąrašo viršų. Taip gausite daugiau užklausų.

4 Ekspertai forumuose. Didžiausias forumas Lietuvoje – Banga.lt, taip pat ir supermama.lt. Registruokitės taip pat ir tam tikrų namų bendruomenių forumuose, pavyzdžiui Perkunkiemis.com ar miestai.net. Jei iš karto įmesite nuorodą į savo puslapį, arba pakopijuosite skelbimą – būsite išmesti ir negailestingai išjuokti. Taip pasidarysite daugiau žalos, nei naudos. Paprasčiausiai prisistatykite ekspertais ir paprašykite dalyvių užduoti jums klausimus. Pavyzdžiui, pardavinėjate įrankius ar biuro įrangą. Leiskite forumo nariams užduoti klausimą, jį atsakykite, jei reikia, susisiekite su klausimą uždavusiuoju privačiai. Su laiku, ta tema gali išaugti, tad bus naudinga informacija visiems. Tada galėsite įdėti ir nuorodą į kurį nors savo puslapį, tad gausite ir lankytojų tiesiogiai, ne tik užklausų asmeniškai vadybininkui.

5 Naudingi straipsniai. Nereikia rašyti reklaminių straipsnių, kokie esate geri ir kokias milijonines apyvartas planuojate padaryti per 2013 metus. Pateikite visuomenei naudingą straipsnį apie savo gaminius, paslaugas ar prekes su patarimais, įžvalgomis, iliustracijomis, statistiniais duomenimis, nuomonėmis, citatomis iš kitų žiniasklaidos šaltinių (nepamirškite šaltinio nurodyti). Vienas toks straipsnis bus geresnė reklama, nei dešimt pranešimų spaudai. Aišku, jame turi būti nuoroda į Jūsų puslapį. Dar geriau, jei straipsnis talpinamas pas jus, o jį perpublikuoti pasiūlote didžiausiems šalies dienraščiams Delfi, Alfa, Balsas, ar 15min.lt. Dažnai tokių straipsnių nereikia rašyti – pakanka vieną per mėnesį, ar net kartą į du mėnesius. Geriau kokybė, negu kiekybė.

Tokie dalykai, kaip pranešimai spaudai, įmonės tinklaraštis, Facebooko puslapis, SEO taip pat veikia, tačiau tai ilgalaikės perspektyvos verslo reklama. Minėtus 5 būdus galite išbandyt jau per patį pirmąjį mėnesį nuo savo veiklos pradžios.

2 atsakymai į “Konkretūs patarimai, kaip reklamuoti savo verslą”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *