Latvijoje smagu tik atostogauti

Tuo metu, kai mano tinklaraštis šventė savo antrąjį gimtadienį, aš atostogavau Latvijoje. Šiek tiek keistai nuskambėjo, tiesa? Tikriausiai didžioji dalis lietuvių jau ne kartą svečiavosi šioje kaimyninėje šalyje, todėl galbūt nieko naujo nepapasakosiu, tik pasidalinsiu savo šiek tiek pavėluotais įspūdžiais.

Latvija – ne užsienis!

Man įprasta, kad išvykus į užsienį susiduriu su kitokia aplinka, kultūra ir pan. Latvijoje nepastebėjau visiškai nieko, ko nerasčiau Lietuvoje ar bent jau Vilniuje. Tos pačios parduotuvės, tie patys produktai, tokia pati gamta… ir žinoma, ant kiekvieno kampo rusiškai kalbantys latviai, o gal užsieniečiai… Žinoma, nėra ko stebėtis, juk kaimyninė šalis. Įvairūs prekybos ir paslaugų tinklai nusidriekę per visas tris Baltijos šalis. Tiesiog toks „užsienis“ nepasirodė itin įdomus.

Blogoji Lietuvos kopija

Galiu drąsiai pareikšti, kad Lietuvoje gyventi žymiai geriau nei Latvijoje. Lietuviai skundžiasi aukštomis kainomis ir mažu atlyginimu… Užsukit į bet kurią Latvijos Maximą ar kitą parduotuvę, Lietuva iškart atrodys žymiai patrauklesnė. Žmonių kultūra taip pat nuvylė. Tokie patys nemandagūs surugeliai, kaip ir Lietuvoje. Ir dar rusų kalba ausį raižo… Juk Latvijoje turėčiau dažniau išgirsti latvišką kalbą, deja.

Žinoma, nėra viskas taip blogai. Rygos senamiestis tikrai gražus, yra į ką pasižiūrėti. Jurmalos parkai paliko įspūdį, gražiai sutvarkyti, įrengti, ne vien medžiai ir keli suoliukai. Garsusis Jurmalos vandens atrakcionų parkas vertas kiekvieno išleisto lato. O jūra, žinoma, tokia pati, tik kopų nėra. Dar vietinės merginos gražios, tik gaila, rusų kalbą labai prastai moku.

15 atsakymų į “Latvijoje smagu tik atostogauti”

 1. Surūgėliai kaip ir Lietuvoje. Raižo rusų kalba. Išsireiškimas akivaizdžiai
  Gaila tokių siaurapročių būtybėlių, gyvenate savo kiaute aplipdytame bevertėmis iliuzijomis apie tobulą "užsienio" gyvenimą, nesugebėdami kurti čia to užsienio.

 2. "Galiu drąsiai pareikšti, kad Lietuvoje gyventi žymiai geriau nei Latvijoje" – kiek laiko Latvijoje gyvenai? Metus, du? Kaip gali sakyti kad ten blogiau nei Lietuvoje jei ten buvai maziau nei puse metu? Galvoji pamatei tikra Latvija? Rusu kalba – pasidomek kokia dali ten sudaro rusai ir tada nebus taip keista girdeti rusu kalba. Beje rusu kalbos ir Vilniuje ir Taline – belekiek daug galima girdeti. Kainos – aisku kad ten baisiau, nes juk jie stipriau iklimpe i krize. Taip kad… Galejai tiesiog parasyt kad atostogos patiko bet Latvija labai nesuzavejo ir dziaugiausi gryzes namo. Ir plius, apie uzsienio sali ar ten noretum gyventi ir ar ten geriau nei LT gali suzinoti tik pabuves ten bent jau puse metu ir susidures su sistema ir tikrai pamates kas ten per zmones. Bet visa tai ateina su patirtim ir auga daugiau kai pamatai daugiau pasaulio. Keliauk ir semkis geru dalyku, ziurek kas blogai, tada namie galesi ir zinosi ka keisti (cia tam atvejui kai "nebegi" is salies 😉

  1. Pakako ir nepilnos savaitės suprasti, kad Latvijoje pragyventi žymiai sudėtingiau. Nemanau, kad po pusmečio radikaliai pakeisčiau savo nuomonę.

 3. Latvijoje esu buvęs daug kartų ir sutikęs daug žmonių. Neišgirdau nė vienos dejonės. Nė iš vieno. Tik patys geriausi atsiminimai. Pamenu, vidury žiemos prie -15 su vienu visiškai nepažįstamu vyriškiu lauke prašnekėjom valandą ir tai buvo pats nuoširdžiausias pokalbis ever su nepažįstamuoju. Beja, vienas senukas, gyvenantis 50 metrų nuo jūros kranto skundėsi, kad pagal įstatymus nebegali išplaukt pasigaut sau žuvies, bet, sako, nuvažiuoju į Venspilį – nusiperku.
  Mane sužavėjo daugelio sutiktų svetingumas. Vieno kempingo savininkė vidury nakties bėgo puskilometrį iš namų atnešti nugerto butelio viskio, nes bare nieko nebuvo likę! Tokių gražių pasakojimų galėčiau prirašyti ne vieną.
  Ne statistika ir skaičiais matuojamas gyvenimo gerumas, o žmonių požiūriu į jį.

  1. Smagu, kad sutikai daug gerų žmonių. Latvijoje, kaip ir visur, yra tiek laimingų, tiek bumbeklių. Man per tas kelias dienas pavyko sutikti įvairių žmonių. Pavyzdžiui namo šeimininkė nors ir auksu apsikarsčiusi, bet dejuoja, kad kas mėnesį tenka važiuoti į Vilnių apsipirkti maisto. Pensininkai stotelėje dejuoja, kad neišgyvena. Kai kurie nemandagūs, grūdasi, stumdosi ir net neatsiprašo… o yra ir labai malonių, mandagių žmonių.

 4. Latvija yra mano gimtine. Gaila kad teko ten mazai pagyvent.

  Pries 5 metus teko lankytis Rygoi ir Jurmaloje.

  Ryga… Isties galima pavadinti Sostine is dydziosios raides. Ko nepasakysi apie Vilniu.
  Ryga yra gyvas miestas. Nemiegantis 24 val.

  Jurmalos paskirtis kaip ir musu Palangos. Bet skyriasi kaip diena ir naktis.
  Labai grazus kurortas. Nuo 4-5 val. jau kiemsargiai bega tvarkyti gatveliu. Visur svara, tvarka. Patiko seni namai mediniai atrestauruoti. Teko apeiti visa jurmala. Dzintari, Bulduri ir t.t. Mano manymu geriausias kurortas baltijos salyse.

  Kas del kainu… Isties viskas brangiau. Bet nepamirskime kad Latviai ir uzdirba daugiau 🙂
  Mano visos gimines Latvijoje. Sulyginti ju atlyginimus su tuo paciu darbu lietuvoi… Tai mokama zenkliai daugiau…

  Zmones ten tokie patys kaip ir lietuvoi. Kazko isskirti negaleciau. Yra visokiu…
  Estija mano akimis jau siek tiek skiriasi… is baltijos saliu…

  1. Gaila, neteko man pabuvoti Estijoje, būtų įdomu palyginti 🙂 labai nesigilinau, tik įdomu koks tas didesnių algų ir kainų santykis. Na, ar algos proporcingai didesnės kainoms 🙂 va tada ir paaiškėtų, kur iš tikro brangiau, nors aš vistiek linkęs manyti, kad Latvija labiau paveikta krizės.

 5. Ltvijoje minimumas yra siuo metu 177 Latai. Ir i metus po pora kartu vis dydeja.
  177*4.9591=877,7607

  Nepamirskime ir to fakto kad apie 40% visos latvijos gyventoju gyvena Rygoje. Anksciau net siekdavo 50%.
  O tai reiskia kad daugiau gyventoju gauna dydesne alga negu ta minimuma. Nes kaip jau dauguma zinom sostinese algos yra dydesnes. Ir ten zmones uz minimuma vargu ar isgyventu.

  Mano sesuo pries gimdyma dirbo buhaltere. Gaudavo i rankas virs 3000Lt. i rankas.
  Dirbant pas mus tokioi imonei tikrai tiek negautum.

  Ir pas latvius nebuvo taip kaip pasmus kiausiniai po 8-9Lt. per velykas. 4-6Lt. 🙂

 6. O spurgų ragavai, buvai nuėjęs į "Ze Donats"? 😀

  Keista, kai mes lankėmės Rygoj – nepastebėjom labai daug rusakalbių, nekrito į akis, ar šiaip neatkreipėm dėmesio. Bet parke girdėjom ant gretimo suolelio latviškai plepančius latvius paauglius – dar bandėm suprast ką nors, bet priėjom išvados, kad jei ir įmanoma latviškai suprast – tai tik skaitant, o ne kai greitakalbe kaip žirnius beria. 🙂 Įdomi jų kalba, visai kitaip melodinga nei mūsų – kirčiavimas savotiškas.

  1. Jų kalbos pasiklausyti tikrai labai įdomu, bet keikiasi taip pat kaip mes (rusiškai).
   Ne, deja neturėjau daug laiko apžiūrėti visos Rygos, tai su turistiniu autobusiuku per senamiestį ir kitas lankytinas vietas pavežiojo, papasakojo… to ir užteko 🙂

 7. O as visikai nesutinku. Ryga tikrai nuostabus miestas, ir ne tik del to kad gyvenu Kaune:) Didelis ir grazus senamiestis, modernus pastatai tiltai, gausybe uzsienieciu – tokie ispudziai kuriuos parsiveziau is Rygos:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *