Apie 2 metus programavimo

Šiek tiek rimčiau programuoju ar bent jau pradėjau tuo domėtis lygiai prieš du metus, todėl šia proga ir nusprendžiau parašyti straipsnelį apie save. Galbūt kam nors kilo (o gal ir ne) klausimas ką reiškia mano slapyvardis (nick). Manau geriausia vieta tai aprašyti yra būtent šis mano asmeninis blogas.
Iš pradžių kai dar neturėjau savo svetainės, nebuvau susigalvojęs ir pastovaus slapyvardžio. Dažniausiai naudodavau „iškraipytą” savo vardą… Pvz.: tomux, tomse ir t.t Žinoma nelabai kur ir reikėdavo man slapyvardžio, nes lindėdavau tik mobiliojo interneto bendravimo svetainėse ar pan.

Kažkas rimtesnio svetainių kūrime prasidėjo kartu su perkurtu bloodmoon žaidimu. (Iš „wap veteranų” tikriausiai dar pamena finx patį pirmąjį kurtą wap online žaidimą, kuris yra dabartinio tob.lt pagrindas.) Perkūrus žaidimą teko susigalvoti ir pastovų slapyvardį. Iš pradžių ieškojau įvairių angliškų žodžių, kurie tiktu mano slapyvardžiui. Galų gale vieną tokį radau – insider. Išvertus iš anglų kalbos reiškia – savas žmogus. Žinoma toks slapyvardis būtu neunikalus ir jį suvedus google paieškos sistemoje manęs nerastu todėl savo slapyvardį nutariau rašyti taip kaip tariasi – insaider.

Šiek tiek veliau nusipirkau savo pirmąjį domeną xwap.lt ir pradėjau lipdyti savo siutinių svetainę. Ne kurti, o lipdyti, nes programuoti mokėjau labai menkai ir beveik metus laiko tik perkūrinėdavau svetimus skriptus kol pramokau pakankamai gerai programuoti pats. Tuomet sukūriau wapmaster.lt svetainę, kurioje sąlyginai padedu kitiems svetainių kūrėjams.
Atvirai sakant rimtai programuoju tik apie gerą pusmetį, todėl mano programavimo žinios menkos ir dar tikrai yra kur tobulėti. Žinoma kiti ir nieko nemokėdami užsidirba dar ir didesnius pinigus. Pvz.: facebook marketingas ar paskolų teikimas nereikalauja beveik jokių žinių. Programavimo srityje progresivuoju gana lėtokai, nes įstojau į reklamos vadybą ir programavimas toliau liko tik kaip laisvalaikio užsiėmimas.
Po metų apžvelgsiu ką naujo pasiekiau šioje srityje, nors nemanau, kad dar kursiu naujų projektų…

4 atsakymai į “Apie 2 metus programavimo”

  1. Istorija panasi kaip mano. Ta dalis del programavimo, pradejau irgi perkurinedamas svetimus scriptus 🙂

  2. Kiekvienas pradeda mokytis programuoti nuo nulio ir patirtis daug ką reiškia. Negali pasiimti ir tiesiog pradėti programuoti tokius dalykus, kurių nesi girdėjęs ar matęs, susidūręs, nes tam tiesiog reikia patirties. Pavyzdžiui netapti geru Magento programuotoju https://dimax.lt/magento-programuotojas-patyres-specialistas/ jeigu nežinai kur ką ir kaip reikia įrašyti ką modifikuoti kad gauti tam tikrą rezultatą. Kaip ir netapsi geru programuotoju jeigu nesimokysi ir netobulinsi savo žinių. Keli metai knygų ir kodo graužimo ilgainiui atsiperka. Kas esate šiandien? Kokie yra šiandieniniai kiekvieno pasiekimai?
    Pasidalinkite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *