Blogerių parsidavimas

Manau visi pradedame kurti savo asmeninį ar IT naujienų blogą vedini noro pasidalinti savo mintimis ar pan. Tačiau kuo visa tai baigiasi kai kuriems blogeriams? Iš asmeninio tinklaraščio virsta į komercinį puslapį, kuriame perkama reklama internete, atgalinės nuorodos ar net straipsniai. Gal išsireikšiu per daug drąsiai, bet ar tai ne savęs pardavinėjimas? Juk asmeniniai tinklaraščiai mano supratimu nėra komerciniai projektai. Visas warez šlamštas kuriamas dėl lankomumo dėka kurio ateityje būtu galima pelnytis iš reklamų, o asmeniniai tinklaraščiai kuriami tikrai ne dėl busimo pelno (bent jau aš ne dėl kažkokio pelno ar pan kūriau savo blogą).

Viskas prasideda gana nekaltai. Sukuriamas tinklaraštis, pasirodo keletas straipsnių, jį kažkas pastebi, užsiprenumeruoja naujienas, atsiranda daugiau bendraminčių, galbūt apsikeičiama atgalinės nuorodomis ar reklama. Toliau rašomi įvairus straipsniai, prenumeratorių bei lankytojų gretos vis auga, kol galiausiai blogeriui pasiūloma parduoti reklamą, atgalinę nuorodą ar straipsnį. Arba dar blogiau, pats blogeris prikišą į savo blogą reklamų (ne draugų reklamų) ar net siūlosi rašyti savo bloge produktų ir pan apžvalgas už pinigus. Greičiausiai ne vienas blogeris pagalvoja:  „Tiek daug pastangų įdėjau į savo blogą, tai kodėl man iš jo nepasipelnyti?” Gal palyginimas ir netinkamas, bet čia vos ne tas pats kaip prostitucija. Jei projektas kuriamas ne komerciniais tikslais, tai kodėl sulaukus pasisekimo prigrūsti į jį komercinio šlamšto?

Žinoma daug kas į savo blogą įsideda google reklamą ir tai manau nėra didelė tragedija, nors tai lengviausias kelias link parsidavimo. Blogiausia kaip blogeris gali pasielgti, tai straipsnių rašymas už pinigus. Jei straipnsiai rašomi ne savo bloge, tai žurnalistika, bet kam teršti savo tinklarašti? Jei nuperkamas straipsnis, blogeris meluoja už pinigus. Juk kai gaunami pinigai objektyvumas dingsta. Nesinori rašyti iš blogosios pusės apie kažkokį produktą, svetainę ar pan kai už jo liaupsinimą jau gauti pinigai. Skaitytojams atrodo, kad aprašomas produktas ar pan labai geras, nes juk pats straipsnio autorius šitaip jį išgyrė ir taip visi lieka patenkinti.

Kodėl perkami straipsniai? Įvairiose naujienų portaluose ar gausiai lankomuose  tinklaraščiuose fiktyvūs straipsniai perkami vien dėl reklamos, kad skaitytojai perskaitę straipsnį susidomėtu jų siūloma preke ar paslauga. Ne tokiuose populiariuose bloguose, tačiau su aukštu google page rank, straipsniai perkami vien dėl SEO. Straipsniai būna gana neilgi, pristatomojo tipo su įterptomis nuorodomis į pirkėjo svetainė. Nuorodos talpinamos kaip teksto dalis su norimų raktažodžių antraštėmis.

Krizes laikotarpiu labai populiaru pirkti straipsnius bei atgalines nuorodas paskolų tematika. Daugelis susivilioja už kelis litus įkelti į savo blogą jau sukurtą tekstą. Juk atrodo šaunu 2min sugaišti įkeliant straipsnį ir už tai gauti pinigus. Jei straipsnį tenka rašyti pačiam atrodo, kad labai šaunu už savo mėgiamą veiklą dar ir gauti pinigus, bet neapgaudinėkime patys savęs. Parsidavimas yra parsidavimas ir visi pasiteisinimai tik melas sau. Aš asmeniškai savo bloge niekada nepardavinėjau ir nepardavinėsiu nei reklamos, nei atgalinių nuorodų, nei straipsnių, nes ne tam šį blogą kūriau, kad vėliau virstu į melžiamą komercinę karvę.

17 atsakymų į “Blogerių parsidavimas”

 1. Kai suaugsi tikiuosi pasiseks dirbti darbo kur irgi neteks jaustis kaip prostitutei. Deja, bet dauguma dirba parsidavinėdami. Todėl nieko blogo nematau jeigu kas ir parsiduoda. Svarbu, kad visi būtų laimingi. Jeigu patinka turėti kampelį kuriame talpini tik savo mintis tai šaunu. Bet nėra ko smerkti, jeigu kas nors iš to daro verslą 🙂

  1. Eidamas dirbti kažkokį darbą jau žinai, kad parsiduosi, nes su tokiu tikslu ir eini. Nežinau kaip tu, bet aš prieš kurdamas blogą neturėjau tikslo iš jo pelnytis.

 2. aš manau, kad blogas visada rašomas siekiant naudos sau, kitaip greit prarandamas susidomėjimas ir noras rašyti. Mano požiūriu rašome, kad sustiprintume savo reputaciją tam tikroje srityje. Na, o jeigu matosi, kad strapsniai reklaminiai, reputacija krenta, skaitytojai nebesugryžta ir viskas.Laimi tas kieno tekstai naudingiausi, arba įdomiausi.

  1. Šiaip viskas daroma kažkiek dėl naudos sau, nes kaip kažkas yra pasakęs – žmonių pirštai lenkiasi į save. Tik nereikia peržengti ribos…

 3. Buvo geras nežinau.lt įrašas apie užsakomuosius straipsnius, su pasiūlymu žymėti ženkliukais prie straipsnio pvz. gavau atlygį, gavau testuotą prekę dovanų ir t.t. 🙂 Aišku, niekas ir toliau taip nedaro, tačiau idėja gera…

  Esu parašęs vieną straipsnį už šiokį tokį atlygį http://justinas.me/it/host1free-nemokamai-nebutin… Tačiau pats esu gavęs ir pakankamai juokingą pasiūlymą – viena paskolų bendrovė norėjo, kad parašyčiau straipsnį bendrai apie paskolas, o jų reklamą (nuorodą) dėčiau tik ant atitinkamų raktažodžių. Atleiskit, bet nenoriu tapt panašus į spaminį Made For Adsense blogą 😀

  Pateisinu tai, kai blogeris nemeluoja tam, kad daugiau pinigų gaut, o vis tiek rašo iš širdies 🙂

 4. Manau, nereikia visko taip suabsoliutinti. Galima turėti bloge reklamos, galima rašyti užsakomuosius straipsnius, bet neparsiduoti. Juk parsiduoti = atsižadėti savo nuomonės, ją parduoti. O reklamą bloge galima ramiai talpinti ir toliau rašant taip pat apie tą patį. Tai, kad bloge yra, pvz., serveriai.lt baner'is juk nereiškia, kad turi nebepeikt jų už ką nors.

  Užsakomieji straipsniai – kiek sudėtingesnis atvejis, bet norint irgi galima išlaikyti objektyvumą. Jei tau davė telefoną, tu nebūtinai turi rašyti, kad jis nuostabus. Rašyk savo nuomonę ir nebūsi parsidavęs.

  Spam'inių nuorodų dėjimas – čia turbūt visais atvejais parsidavimas. Tačiau komercija nėra parsidavimas. Taip, labai lengva nuslysti į šoną, ir tikiu, kad nemažai, kas taip daro. Bet tada ir reikia kalbėti apie šią problemą, o ne apie tai, kad komercijos bloge iš esmės negali būti 😉

 5. Aš savo blogą pradėjau rašyti.. nes domeną turėjau ir veik nebuvo ką.

  Vienas iš dabartinių mano rašymo tikslų.. uždirbti 1 eurą į dieną (kolkas labai tolimas). Jei babkes gauni už veiklą kurią ar taip ar taip veiki.. tai kas čia blogo (apie google ir kitas reklamas)

  Iš principo manau per daug užlenkei apie reklamas ir reklaminius straipsniu. Paprasčiausiai reikėtų kažkaip žymėti ar už konkretau įrašo parašyma gavai kažką ar ne. Tik tiek…

 6. Na kodėl taip žiauriai? Pats neseniai pradėjau BLOG'inti, ir iš ėsmės jau nuo pirmos dienos žinojau, kad BLOG'as bus labiau komercinis. Taip, gaunu telefonus apžvalgoms, kartais tenka rašyti už pinigus, šiuo metu rašau daug straipsnių kitiems už gana menkas sumas, vien dėl to, kad įgyti praktikos, nes žinau, kad radau savo nišą, kur nereikia programuoti, o užtenka tesiog daryti ką labai mėgsti – išreikšti savo nuomonę.

 7. Mano manymu viskas priklauso nuo žmogaus ir to žmogaus stiliaus ar jo suvokimo. Vienas gali rašyti belenkokius asmeniškumus tiptop dienoraštį, kitas gali rašyti vien protingas mintis ar straipsnius. Kitas laisvu stiliu su šiokiais tokiais apribojimais. O kitas vieną dieną gali parašyti, kad įsigijo naują mašiną, kitą dieną apie meiles, o kita pist žiūri reklamuoja puodų rinkinius. Nereikia statyti sienų koks turi būti blogas, kiekvienas turim savo stilių — blogas tai laisvas plotas kuriame gali išsilieti kokia tik nori povyza.

 8. teisingai parašei. mano supratimu blogas <> komercijai, nors mažai kas iš to komercijos nedaro. nepalaikau komercijos bloguose, o jeigu ji ten yra, tada tikrai tai ne dienoraštis.

  1. Na asmeninis blogas nebūtinai turi būti griežtai dienoraščio tipo. Dažniausiai jie būna apie viską po truputi. Komercijos lyga dažniausiai suserga šiek tiek pasisekimo sulaukę IT naujienų blogai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *