Dizaino optimizavimas interneto naršyklėms

Neseniai rašiau gana paviršutinišką straipsnį apie internet explorer (IE) versijas iš blogosios pusės, tai buvo galbūt užslėptas pyktis, kad dauguma mano web projektų ši naršyklę atvaizdavo su klaidomis. Vakar perskaičius praeivio straipsnį ir pasiryžau sutvarkyti projektus, kad jie bent jau pakenčiamai atrodytu per IE. Žinoma aš nesu dizaineris ir knygų nerašau, todėl tokios aršios kritikos nesulauksiu, kaip sulaukė Nepo su savo išliaupsinta, bet (kaip supratau iš praeivio straipsnio) realiai nieko verta knyga, tačiau tai nereiškia, kad turiu būti apsileidęs… Kadangi mano pačio kaip dizainerio žinios gana menkos ir niekada neteko optimizuoti dizainų ie naršyklėms teko pasieškoti pagalbos svetur. Toli ieškoti nereikia, pakako tik paskelbti temą uždarbio forume ir štai už visai nedidelę sumą visi mano web projektai visose naršyklėse atrodo taip pat.

Deja šis blogas gražiai atrodo tik su IE nuo 8 versijos. 7, 6, 5 ir t.t IE versijos nepalaiko pilnai mano dizaino, todėl No IE Welcome įskiepio deja neteko atsisakyti. Manau viskas juda į priekį ir tokių senų IE versijų beveik niekas nenaudoja. Remiantis w3schools duomenimis šiais metais IE 7 versija naudojasi tik 4,9% visų pasaulio internautų, o IE 6 tik 2,5%. Žinoma Lietuvoje šie procentai gali gerokai skirtis, bet manau, kad lietuviai pakankamai protingi ir ilgai senienomis nesinaudos.

Tie kas mano tinklaraštyje lankosi ne su IE jokio skirtumo nepastebės, bet visi IE mylėtojai manau aiškiai pastebės skirtumus, dabar net su IE 7 bei 6 versijomis atrodo pakankamai gerai, o nuo IE 8 atrodo puikiai. Tai galbūt dar vienas žingsnis tobulėjimo link ir sulauksiu daugiau skaitytojų (ankstesnysis žingsnis buvo komentarų įdiegimas).

9 atsakymai į “Dizaino optimizavimas interneto naršyklėms”

  1. Visada geriausia google analytics pasižiūrėti kokiom naršyklėm naudojasi tavo lankytojai ir nuo to pradėti optimizuoti. Bent aš taip darau. Reikia prisiminti nuskriaustus ir nelabai turinčius naršyklių pasirinkimo smartphonu ir panačių įrenginių vartotojus. Nors jie gal ir gali rinktis iš kelių alternatyvų. Nedaug apie tai domėjausi.

  2. Žmonės gal ir protingi, bet įmonės neskuba diegti naujovių. Daugumoje jų IE7 vis dar laikoma pažangia naujove, nepaisant to, kad ji dviejomis kartomis senesnė už naujausią versiją.
    O šiaip ir man teko girdėti, kad kuriant puslapius būna problemų su skirtingomis naršyklėmis.

    1. Yra tokia bukų žmonių rūšis, kuriems kompiuteris reikalingas tik dėl skype, facebooko ir el. pašto. Tokie nesisiunčia jokių papildomų programų, naudojasi tuo ką turi. Kokia IE versija buvo su Win, tokia ir naudojasi…

    1. Piwik būtų nuostabus įrankis pateikiantis tikrai išsamią ataskaitą, bet kai kuriais atvejais jis prikuria tiek laikinų failų ir taip apkrauna sistemą, kad neišdrįsau jo kam nors rekomenduoti po to kai pats pasinaudojau keletą mėnesių. Nors ir turi klientus išmaniesiems telefonams ir ant desktop galima matyti statistiką gyvai, bet tai labai jau griozdiškas projektas 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.