Facebook apribojimai

facebook reklama
Kaip nebūtu keista facebook nuolat stengiasi kovoti su tokiams spameriais kaip aš. Nuo to laiko kai užsiemu facebook reklama buvo įdėtas ne vienas apribojimas. Iš pradžių užblokavo draugų suskirstymo po 50 skriptą kurio pagalba buvo sugrupuojami visi draugai į grupes po 50 ir taip buvo galima greitai pasikeisti su kitais draugų pasiūlymais.
Vėliau užblokavo javascript:elms=document.getElementById('friends').getElementsByTagName('li');for(var fid in elms){if(typeof elms[fid] === 'object'){fs.click(elms[fid]);}} java skripto naudojimą, bet viename eng bloge buvo paskelbta apie šio apribojimo apėjimą…. Tiesiog naudojant google chrome naršyklę iššokus pakvietimų siuntimo draugams langui paspausti kitą pelės pusę ir „Atidaryti rėmelį naujame skirtuke”, tuomet adreso laukelyje įklijuoti ankščiau minėtą java sc ir pakvietimai išsiunčiami.

Facebook tikriausiai supratus, kad jų apribojimas neveiksmingas jį išvis panaikino ir vėl buvo galima tradiciniu būtu žymėti visus draugus.
Deja šis džiaugsmas truko neilgai ir pakvietimų siuntimą apribojo iki max 49 draugų užžymėjimo per vieną kartą. Tai bent jau man iki šiol neapeinama kliūtis. Žinoma užsienio forumai nesnaudžia ir sukūrė keletą alternatyvų, kurios palengvintų pakvietimų siuntimą. Viena iš jų buvo skriptas su kurio buvo galima įrašyti draugų kiekį, kuriems norima išsiųsti pakvietimą, bet jį taip pat užblokavo.
Šiuo metu kol kas veikiantis skriptas kuris pats automatiškai parenka 49 draugus ir belieka tik juos išsiųsti. Tiems kas turi vieną ar dvi anketas su tarkim 4-6 tūkstančiais draugų šis būdas gal ir neblogas, bet man su ~20 000 draugų per keletą anketų visas sis žymėjimas po 49 užtruktu gal pora valandų ar ilgiau. Neturiu tiek laiko, kad siuntinėčiau virš 400 kartų po 49 pakvietimus. Taigi laikinai tenka pakvietimų pardavimą stabdyti. Aišku lieka dar reklama ant puslapių sienų ir masinės žinutės, bet jos tikrai neturi tokios paklausos kaip pakvietimai.
Neseniai www.blackhatworld.com forume aptikau temą, kurioje parduodamas „FFAP” skriptas už ~500$ (~1500lt). Nors kitoje temoje jau už 100$ parduoda. Esmė, kad tiek skriptas nevertas ir bent jau aš nežadu jo pirkti. Juk ankščiau ar veliau atsiras būdas, kurį kas nors nemokamai paplatins internete.
Kiek esu skaitęs facebook panaikino apribojimą dėl pakvietimų iš email listo, bet man asmeniškai jokios naudos iš to, nes neturiu susidaręs to sąrašo. Užsieniečiams gal ir gera naujiena, nes jie voru prisigaudo bet kokių anglų el. paštų adresų ir juos kelia į minėtąjį sąrašą. Aš bandžiau ieškoti lietuviškų email, kurie naudotu facebook, bet deja tai tikriausiai neįmanoma, nes facebook leidžia tik keletai robotų skenuoti jų puslapį. Imti bet kokius lietuviškus el. pašto adresus irgi nėra naudos, nes juk neaišku ar išvis el. pašto savininkas turės facebook anketą… Nors kas šiais laikais neturi facebook anketos 🙂
Na o kol kas tenka susitaikyti su tokia padėtimi, bet manau facebook per daug populiarus ir per daug žmonių visame pasaulyje jį spamina, kad neatsirastų naujų būdų apeiti apribojimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *