Google+ N-18 vieša paslaptis

Jau birželio pabaigoje nedidelis laimingųjų ratas galėjo išbandyti Google+ socialinį tinklą. Lietuviškuose bloguose jau pasirodė keletas šio tinklo apžvalgų. Tik šiandien perskaitęs minėtuosius straipsnius prisiruošiau ir aš išbandyti naująjį socialinį tinklą. Tačiau nuliūdau sužinojęs, kad pakvietimų siuntimas jau uždraustas. Smalsumo vedinąs vistiek užsukau į plus.google.com ir nudžiugau pamatęs užrašą, kad ir aš galiu išbandyti Google+. Taip yra tikriausiai todėl, kad jau anksčiau buvau susikūręs google profilį. Kitiems, kurie taip pat turi google profilį, tačiau yra nepilnamečiai deja neturi galimybės prisijungti į šį tinklą. Gmail leidžia naudotis nuo 13 metų, o nauju socialiniu tinklu tik nuo 18 metų. Šiek tiek informacijos apie tai radau google pagalbos forume. Niekur apie šį apribojimą daugiau informacijos nėra arba bent jau aš neradau. Manau tai nesulaikys norinčių užsiregistruoti. Facebook socialiniame tinkle taip yra apribojimas tik nuo 13 metų, tačiau įdomu kiek procentų jaunesnių kaip 13 metų lietuvių turėdami internetą ir žinodami apie facebook juo nesinaudoja? Toks pat likimas laukia ir google+ tinklo. Norintys užsiregistruoti tiesiog susikurs kitą google profilį nurodydami netikrą gimimo datą ar ras kitokių būdų kaip apeiti šį apribojimą.

Trumpa apžvalga

Tikriausiai jau visi pastebėjo google paieškos sistemos naująjį dizainą.  Jis, žinoma, sukurtas Google+ proga, kad visi google projektai turėtų vientisą dizainą, kuris turiu pripažinti paliko tikrai gerą įspūdį. Tik prisijungus į Google+ pirmiausia įkelia į „Sveiki atvykę” puslapį, kurio apačioje puikuojasi užrašas:

– Svarbi pastaba apie lauko bandymo etapą –
Jūs priklausote mažai grupei žmonių, kurie padeda išbandyti „Google+“. Kai bendrinsite ką nors su žmonėmis, kurie dar negali naudotis „Google+“, jie gaus tai el. paštu, tačiau negalės komentuoti ar prisijungti prie turinio kaip kiti „Google+“ naudotojai. Jie galės prisijungti prie „Google+“, nes vėliau mes pakviesime daugiau naudotojų.

Taigi aš esu vienas iš tų išrinktujų, kurie gali pasidžiaugti beta versija. Visas Google+ karkasas labai panašus į Facebook. Labiausiai nudžiugino „ratų” sistema, kai norimą naujieną, nuotrauką ar kt. gali pasidalinti tik tarp norimo rato. Tai labai patogu, nes vakarėlio nuotraukos, kuriose esi neblaivus ar kita informacija nebus paviešinta visiems draugams. Žinoma, norint pasidalinti naujiena su visais ratais, tai tampa gana nepatogu. Daugiau nieko įspūdingo nepastebėjau ar dar neišbandžiau. Kol kas nėra noro naršyti šiame socialiniame tinkle, nes tiesiog beveik nėra pažįstamų ir pakvietimų sistema išjungta. Tad negaliu savo turimų gmail ar kitų kontaktų pakviesti prisijungti į Google+.

14 atsakymų į “Google+ N-18 vieša paslaptis”

  1. Na dėl tų išrinktųjų tai kiek perdėjai, nes visi kurie norėjo išbandyti padarė tai vos ne savaitės pradžioje, o šiai dienai ten nėra tik tų kuriems šis projektas visai neįdomus 🙂

    1. Yra labai man tinkantis posakis: Kas šuniui pakels uodega jei ne jis pats 🙂
      Turiu daug gmail kontaktų ir šiaip pažįstamų, kurie tiesiog nežino apie Google+

  2. Štai čia rašoma apie tai kad bandymuose, kol kas galima tik nuo 18 metų, o vėliau, kai projektas bus atviras visiems, tai nuo 13 metų. Bet tai užknisa kad man dar nėra 18, teks laukti kol priims visus, nes vis persijunginėt per paskyras kažkaip nesinori…

  3. Tai jei nori pasidalinti su visais ratais, daliniesi su Circles, jei nori kad galėtų matyti ir ratų draugų ratuose(turbūt taip supratau) esantys žmonės, renkiesi Extended Circles, na o jei viešai – Public. Galima dalintis ir su pavieniais asmenimis įrašant jų vardą ar e.pašto adresą.

    1. Reikės kurią dieną įdėmiau patyrinėti tų ratų veikimo principą. Šiandien tik paviršutiniškai peržvelgiau visą projektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *