Išsižadėjimai = skiedalai?

Daugelis warez svetainių turi pasirašę išsižadėjimus, kurie turėtų išgelbėti jų kailį nuo atsakomybės, bet mano nuomone tai visiški skiedalai neturintys jokios teisinės galios. Jei svetainėje pasirašai trumpą tekstuką, kad neprisiimi atsakomybės už turinį, tai jau gali daryti ką nori? Skiedalai! Nežinau, kodėl visi warez projektų savininkai aklai tiki šia nesąmone ir aktyviai vienas nuo kito kopijuoja išsižadėjimo tekstus, kurie dažniausiai būna su gramatinėmis klaidomis ir niekas nesivargina jų ištaisyti.

Šiandien norėčiau apžvelgti vieną iš jau standartinių tapusių išsižadėjimo tekstų, kuriuos galima rasti beveik visose warez projektuose (punktų gramatinės klaidos netaisytos).
Nė vienas failas, kuris matosi puslapyje, nėra patalpintas šiame serveryje, ir tai nera šio puslapio dalis.  – Jei svetainėje talpinamos nuorodos į tuos failus, už juos atsako svetainės savininkas, nes jis leidžia arba net pats įkelia minėtąsias nuorodas. Nors kiek labiau pasigilinus tampa aišku, kad warez į talpyklas kelia tie patys svetainės savininkai ar padėjėjai, o po to nuorodas talpina svetainėje.
Visos teises priklauso autoriams. – Nematau prasmės šiame punkte, nes jei teisės priklauso autoriams, jos vistiek yra pažeidžiamos platinant darbus be sutikimo.
Šis projektas nera komercinis. – Warez atsiųsti galima dažniausiai nemokamai, bet dėka to dažnai svetainėse parduodamos reklamos, tai savaime projektas tampa komercinis?
Šio projekto autoriai neapsiima jokios atsakomybes už failus. – Čia jau visiški skiedalai. Tas pats kaip po lova laikyti keliasdešimt blokų kontrabandinių cigarečių ir sakyti: „nieko apie jas nežinau, jos ne mano, bet jei norite galite pasivaišinti už porą litų…”
• Jai su tuo nesutinki, išeik iš puslapio! – Įdomu kiek procentų lankytojų tai padarė? O kiek apskritai skaitė išsižadėjimą? Manau atsakymas aiškus.
• Mes visiškai neatsakome už tavo veiksmus. – Siūlo atsiųsti failus, bet neatsako už tai, ar atsisiųs. Čia tas pats kaip duoti vaikui saldainį ir tikėtis, kad jis jo nesuvalgys…
• Kaip man nepažeisti istatymu?
• Naudok failus tik informaciniam tikslui (perklausyti,peržiureti kurinius).
• Jeigu patiko kuriniai, nusipirk juos iš parduotuvės. – Gauni nemokamai skardinę alaus, ją išgeri, o po to eisi už ją susimokėti? Labai tuo abejoju…
Šio projekto autorius neprisjema jokios atsakomybes ir negali buti patrauktas baudžiamai atsakomybiai. – Optimizmas trykšta per kraštus. Visiškai nelogiškas punktas, nebent esi nestabilios psichikos ir nepakaltinamas. Pvz.: Viešoje vietoje eidamas gatve rūkau žolę ar geriu alų ir ant marškinėlių užsirašęs panašų tekstą galiu būti visiškai ramus? Juk sulaukus dėmesio iš teisėsaugos atsakysiu: „Pareigūnai, jus neturit teisės manęs suimti, aš juk aiškiai užsirašęs ant marškinėlių, kad negaliu būti patrauktas baudžiamai atsakomybei.”
• Jei čia yra jūsų failų ir jūs prieštaraujate prašome pranešti administracijai ir jie bus kuo greičiausei pašalinti. Lyg neturėtų daugiau ką veikti kokia Butkutė ar Cicinas ir vaikščiotų kasdien per warez portalus ieškodami savo kūrinių. Čia tas pats kaip apvogti parduotuvę, o kai pagaus viską gražinti ir likti nenubaustam. Optimizmas…

Jei be žiauraus sarkazmo, tai galbūt šis įsižadėjimas turi šiokią tokią teisinę galią… įdomu ar svetainėms apskritai įsižadėjimai yra padėję išvengti atsakomybės. Kokia jūsų nuomonė? Galbūt yra daugiau išmanančių šioje srityje?

18 atsakymų į “Išsižadėjimai = skiedalai?”

 1. Labai abejoju, ar teisinės galios gali turėti toks parašymas. Nes bet kuriuo atveju visą atsakomybe turėtu nešti puslapio savininkas, administracija.
  Mano nuomone čia greičiau savęs apgaudinėjimas, kad drąsiau jaustumeisi. Ir galbūt kažkur kažkas kažkada parašė, kad tai padės ir tai dabar sklando kaip mitas tarp warez kūrėjų…

 2. Jeigu išsižadėjimo nėra, tai nėra ir kur trauktis. O kai yra vienoks ar kitoks išsižadėjimas, tai jau reikės įrodyti teismui, kad tas išsižadėjimas melagingas.

 3. kai iš šalies pažiūri į tokius išsižadėjimu, atrodo kaip prikolas ir bent jau man, pakelia nuotaiką. Nemanau, kad jie turi juridinės galios

 4. Aš irgi manau kad tokie išsižadėjimai neturi jokios galios, kasdien yra uždaromi warez saitai, ir baudžiami savininkai, ir nesvarbu ar su išsižadėjimu ar be.

 5. Aš asmeniškai juokuosi iš tokių išsižadėjimų. Čia tas pats kaip iš parduotuves išsineši kokią prekę ir sakai jog tu toks prekės nenaudosi ir ją naudosi tik peržiūros tikslais. Tai čia gaunasi tokia nesąmonė: visi siunčiasi nelegalius failus o atsakingų nėra 😀 Svajukio dramblionės, kad tokie išsižadėjimai padės išvengti atsakomybės 😛 Bet lankytojams mulkinti, kad jei jie po 24h ištrynę failus nebus patraukiami baudžiamojoj atsakomybėn, jie tinka. Aš pvz pasivogęs iš parduotuvės žurnalą ir jį po paros sudeginęs liksiu nekaltas? Čia jau esmė nebe tame, kad turi pavogtą dalyką, bet tame, kad tu jau atlikai nelegalų veiksmą ir už jį būsi baudžiamas, Žodžiu tie išsižadėjimai – savęs apgaudinėjimas, ne daugiau. Ačiū už dėmesį <span class="idc-smiley"><span style="background-position: -12px 0pt;"><span>:D</span></span></span>

 6. Įdomu ar už popierinių laikraščių, žurnalų, knygų photocopinimą ir nemokamą dalinimą kioske ant kurio prikabinėta reklamos nubaustų kasnors?

  1. Manau baustu, nes tas laikraštis galėtu kreiptis į teismą, dėl nelegaliai platinimo jų straipsnių tūrinio… čia kaip internete, pvz nori iš kokio portalo pasiskolint medžiagos savo straipsniui turi gaut jų sutikimą ir/ar nurodyti šaltinį iš kur tą medžiagą traukei. Taip ir su tais laikraščiais būtu…

 7. Pritariu daugumai – nesąmonė tie išsižadėjimai. 🙂 Nors tikiu, kad teoriškai įmanoma susitvarkyti, kad atsakomybę nusimestum nuo savęs – bet be gero šią sritį išmanančio juristo pagalbos vargu ar tai realu.
  Praktiškai – jei turi svetainę, kuri neskirta piratinių failų dalijimuisi, o skirta nemokamų resursų dalijimuisi, ir dalijasi patys vartotojai, o tu neseki ir netikrini – manau galima kažkaip suformuluoti, jog už keliamą turinį atsakingi patys vartotojai. Nors ir tokiu atveju reikia teisininko konsultacijos – kaip deramai pateikti "išsižadėjimą", nes bijau, kad vis tiek lieki atsakingas – bent už tai, kad sudarai galimybę keistis piratine produkcija…

  1. Jei neseki ir netikrini ką dalinasi vartotojai, manau vistiek esi kaltas, nes nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Nors čia tikrai reikėtų labiau išmanančio šioje srityje… 🙂

 8. Taip, reiktų teisės žinovo 🙂 Aš bandau preziumuoti palygindama su naujienų portalais ar forumais, kurių savininkai neatsako už lankytojų komentarus, net kai šie pažeidžia įstatymus, nors būtent savininkai suteikia galimybę tuos komentarus parašyti. Pavyzdžiui, jei nueisi į 15min portalą, ir prirašysi rasistinių, neapykantą kurstančių komentarų, 15min savininkai nebus baudžiami – atsakyti teks tik pačiam komentavusiam asmeniui. 🙂 Čia, žinoma, šiek tiek kita situacija – komentavimas ir dalijimasis failais nėra tas pats.

  1. Čia jau kaip interpretuosi. Jei visi komentarai būtų rasistiniai ar pan ir 15min portalas nesiimtų veiksmų, tuomet būtu kaltas. O dabar juk komentarų tikslas (priešingai nei warez) nėra daryti nusižengimams.

 9. Pats turėjai (ar beturi nežinau) tą vadinamą warez portalą ir kiek pamenu ten ir būdavo "išsižadėjimas". Tai paklausk saves kam jį dėjai. 🙂 Šiaip dedami jie dėl to jog tokia ale "mada", kiti tikrai tiki, kad padės.

  Beto labai nekorektiška kiekvieno punkto interpretacija. Pvz su šiuo "• Jeigu patiko kuriniai, nusipirk juos iš parduotuvės. – Gauni nemokamai skardinę alaus, ją išgeri, o po to eisi už ją susimokėti? Labai tuo abejoju…" Kalba eina ne apie alų, apie kažkokią programą, failą ar pan. Negi nesi girdėjas apie trial periodą kuriame vartotojui suteikiama visišką arba dalinai visiškai prieigą prie visų f-jų. Neišimtis ir mp3 failai, o ypač jei rašoma, kad ne vog, o jei patiko nusipirk.

  Nesigilinsim į likusius punktus, čia tik tarp kitko. 🙂

  Beto čia mano rašyti tie išsižadėjimai, ačiū už kritiką. 😀

  1. Dėl mano wap warez portalo pilnai sutinku, kad buvo ir pas mane įsižadėjimas, kai dar apskritai beveik nesilankiau www internete ir nelabai nutuokiau apie autorines teises. Juk visi nuo kažko pradedame….
   Dėl nekorektiškų interpretacijų taip pat pilnai sutinku, tiesiog labai įsijaučiau su sarkazmu, bet nesijaučiu nei truputi dėl to kaltas ar pan, nes čia mano asmeninis blogas ir interpretuoju kaip tik noriu 🙂

   Beje jei šie įsižadėjimai tikrai tavo rašyti, tai derėtų stipriai pasimokyti lietuvių kalbos 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *