Lektuvo bilietai ir tai, kas įeina į kainą

Kiekvienas iš mūsų, besirinkdamas lėktuvo bilietus, visuomet atkreipia dėmesį į kainą. Tačiau kartais būna gana sunku suprasti, kodėl vieno lektuvo bilietai į tą pačią šalį ar net tą patį miestą kainuoja brangiau nei kito.

Lėktuvų bilietai turi gana nepastovią kainą todėl, kad yra keli skirtingi faktoriai, lemiantys galutinę kainą. Vienas iš tų faktorių – pirminis faktorius yra lėktuvo bilieto tarifas. Tai yra jau oro uosto nustatoma mokesčio dalis, kuria yra apmokama visos oro linijos komandos paslaugos, iš šios dalies yra mokamos algos oro linijų darbuotojams. Į šią kainą įeina taip pat ir išlaidos degalams.

Kodėl lėktuvų bilietų kainos taip dažnai skiriasi? Ko gero vieną iš svarbiausių priežasčių galima būtų įvardinti ir didelę konkurenciją tarp skirtingų oro linijų bendrovių.

Antrasis faktorius, pagal kurį yra skaičiuojamos lėktuvų bilietų kainos – oro uosto renkami mokesčiai, taip pat mokesčiai už bagažo talpinimą. Įdomu ir tai, kad kiekvienas oro uostas turi savo fiksuotą mokestį, kurį prideda prie bet kurio lėktuvo bilieto – pavyzdžiui, mūsų šalies sostinės oro uostas šiuo metu turi keturiasdešimt penkių litų standartinį fiksuotą mokestį.

Dar viena mokesčio dalis yra ir tai, ką nuskaičiuoja kelionių agentūros arba kiti lėktuvų bilietų pardavėjai. Kiekviena kelionių agentūra už jūsų nupirktus lėktuvo bilietus pasiima tam tikrą dalį pinigų, ir tai yra natūralu. Tačiau žmonės dažnai stebisi ir tuo, jog ekonominės klasės lektuvo bilietai kartais taip pat stipriai skiriasi kaina tarpusavyje. Taip yra todėl, jog iš tikrųjų yra kur kas daugiau nei dvi klasės – ekonominės ir verslo klasės lėktuvų bilietai. Iš tikrųjų, ekonominė klasė yra skirstoma dar bent į tris, o dažniausiai net penkias klases, kurios bilietuose yra pažymimos raidėmis. Daugiausiai kainuoja lektuvo bilietai prie lango, mažiausiai – labiausiai užgrūstose vietose. Verslo klasės bilietai taip pat yra skirstomi į tris klases, tačiau jų skirtumas jau yra kur kas mažesnis, tad keleiviai dažnai ir nepastebi didelio skirtumo.

Vienas atsakymas į “Lektuvo bilietai ir tai, kas įeina į kainą”

  1. Kažkaip nelabai rišliai čia gavosi…

    Jei tai ne vertimas iš kažkokios užsienio kalbos, tada tamstai reiktų pasimokyti stiliaus šiek tiek 🙂

    Beje, šia tema geriau nerašyti, kai Simonas Bartkus dar rašo 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *