Populiariausi lietuviški forumai

Ilgą laiką aktyviai dalyvavau tik uždarbis.lt forume, bet vakar nusprendžiau apsidairyti ir kituose populiariausiuose lietuviškuose forumuose. Susiradau google paieškos pagalba populiariausių lietuviškų forumų sąrašą (kuris jau šiek tiek pasenęs). Senais skaitykit.lt duomenimis (2009m) lyginant pagal vartotojų skaičių bei lankomumą Lietuvos forumų Top 5 yra toks:

1. Diskusijos.lt
2. Diskutuok.lt
3. Linksmas.net
4. Uzdarbis.lt
5. Stotis.net (jau nebeveikia)

Lyginant pagal pranešimų skaičių ir narių aktyvumą 2009m duomenimis Lietuvos forumų Top 9 yra toks:
1. SuperMama.lt
2. Krepsinis.net
3. BitePlius.lt
4. Uzdarbis.lt
5. Diskusijos.lt
6. Spekuliantai.lt
7. EuroBasket.lt
8. IRCForum.lt
9. Draugas.lt

Naudojantis šiais duomenimis nutariau užsiregistruoti visuose forumuose ir susidaryti labai subjektyvią nuomonę.
1. Pagal mane man aišku geriausias lietuviškas forumas (ne blevizgoms, o tikslingoms diskusijoms) išliko uždarbis.lt
Naujas dizainas, Tapatybės patvirtinimas, Atsiliepimai… suteikia tikrai puikias sąlygas vaisingoms diskusijoms ir uždarbiui.
2. Kitas forumas skirtas labiau php-fusion tvs pagalbai php-fusion lt, tačiau labai tinka ir kitoms IT sritims. Pats puslapio dizainas perpildytas reklamomis ir atrodo ne kaip… auditorija labai jauna. Tačiau taip pat yra sąlygos uždarbiui ar diskusijoms.
3. Labai plataus spektro forumas (ar kaip patys įvardija klubai) yra biteplius.lt forumas. Gražus dizainas, kokybiškos diskusijos, galimybė įdėti skelbimus sudaro geras sąlygas tiems kas domisi IT ir ne tik.
4. Šioje pozicijoje atsidūrė supermama.lt forumas vien dėl lankomumo ir vartotojų aktyvumo. Dizainas ir pati forumo tematika man visiškai nepriimtina. Tačiau yra sudarytos geros sąlygos diskusijoms.
5. Tikrai rimtos tematikos ir auditorijos spekuliantai.lt forumas. Žinoma šiame puslapyje yra ne tik forumas, tad auditoriją sudaro ir rimti verslininkai ir pradedantieji. Vienintelis minusas, kad labai apibrėžtos forumų temos.
6. Vienas iš populiariausių forumų diskutuok.lt. Gražus dizainas, plataus spektro forumas, galima ir diskutuoti, ir įdėti savo skelbimą.
7. Taip pat tikriausiai visiems gerai žinomas forumas linksmas.net. Tikrai gražus dizainas, pakankamai aktyvi auditorija ir nemažas lankomumas.
8. Kadangi Lietuvoje antroji religija krepšinis labai populiarus puslapis, kartu ir forumas krepsinis.net. Dizainas nieko neišsiskiriantis, tačiau diskusijomis apie IT iš tolo nekvepia ir man šis forumas neaktualus… Todėl forumui skyriau šią poziciją.
9. Kitas taip pat krepšinio tematikos puslapis su forumu eurobasket.lt. Žinoma jis ne toks populiarus kaip aukščiau minėtasis, tačiau jo dizainas bent jau man gražesnis.
10. Šiais metais sparčiai populiarėjantis chatas.lt forumas. Taip pat įvairios tematikos forumai ir visa kita, tik nuliūdino standartinis dizainas ir nelabai aktyvios diskusijos.
11. Labai populeraus projekto penki.lt forumas forum.penki.lt. Forumo dizainas kaip ir viso projekto man nelabai patiko, diskusijos vangokos, nesinorėjo įsitraukti į diskusijas.
12. Taip pat vienas iš lankomiausių lietuviškų forumų diskusijos.lt. Dizainas šabloninis, auditorija plati… deja forumo „valdžia“ mane nuliūdino. Vos tik sukūrus temą, kuriose aš prisistačiau, ji buvo užrakinta ir pakomentuota, kad nuobodu. Tiesiog spjūvis į veidą. Daugiau šiame forume nežadu lankytis.
13. Senas ir kadaise labai populiarus buvęs forumas ircforum.lt. Dizainas gražus, forumai labai plataus būtent IT spektro, net yra wap puslapių kūrimo subforumas. Tikrai patrauklus forumas tik deja mano nuomone mirštantis.

Galbūt yra ir daugiau populiarių lietuviškų forumų apie kuriuos dar nesu girdėjęs. Visas forumų top’as sudarytas tik mano vieno subjektyvia nuomonę, tad jums geriausias forumas gali nesutapti su mano.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *