Ar rūpinatės savo kompiuteriu?

Tikriausiai visi turime stacionarų ar nešiojamą kompiuterį, bet ar mokame juo deramai rūpintis? Ar apskritai juo rūpinamės? Kompiuteris reikalauja priežiūros ne ką mažiau nei automobilis ar naminis augintinis. Jei jis dar veikia, tai nereiškia, kad viskas puiku. Nereikia laukti kol vieną rytą jis „užvers kojas“ ar išmes neaiškios kilmės klaidas, dėl kurių tolimesnis darbas su juo taps nepakenčiamas arba išvis neįmanomas.

Nežadu pamokslauti, kodėl reikia valyti dulkes stacionariuose kompiuteriuose, nes tai visiems ir taip aišku, o tie kas jų nevalo tikriausiai šio straipsnio ir neturi galimybės perskaityti. Šiek teik aprašysiu kaip pasirūpinti kompiuterio programine įranga ir nesvarbu ar jūsų stacionarus ar nešiojamas kompiuteris. Visiems, kurie naudoja windows operacinę sistemą šis būdas tinka.

Vakar uždarbio forume aptikau temą, kurioje aprašoma visapusiška kompiuterio priežiūra. Joje buvo minima programą, kurią teko pačiam išbandyti. Tai – Advanced SystemCare 4. Šį programa gali žymiai paspartinti kompiuterio darbą apvalant jį nuo nereikalingo šlamšto. Ja labai lengva naudotis, todėl labai mažai besidomintiems kompiuteriais ši programa yra gelbėjimosi ratas nuo galbūt ateityje gresiančio programinės įrangos perrašymo. Jos nemokamą v.4.0.0 betą versiją atsisiunčiame per šią nuorodą, nes oficialaus programos puslapio, iš kurio ją būtu galima atsiųsti, arba nėra arba google jo nerado. Kaip įrašyti programą manau visiems ir taip aišku. Kai ją paleidžiame, ji turėtu atrodyti maždaug taip:

 

 

 

 

 

 

Spaudžiame Deep Care ir Scan Now. Visas „problemų“ skanavimas užtrunka apie 5-10 minučių. Jei kompiuteryje windows OS neperrašyta daugiau kaip metai laiko, skanavimas gali užtrukti ir ilgiau. Viskas priklauso nuo programinės įrangos ir jos įrašymo laiko. Skenuojami virusai (jei tokių yra), registrų failai, optimizuojama operacinės sistemos veikla, pataisomi neveikiantys šaukiniai (shortcut), išvalomas šlamštas, defragmentuojamas diskas ir t.t. Svarbiausia, kad viskas vienu mygtuko paspaudimu. Nereikia jokių papildomų žinių apie kompiuterį. Tiesiog paspaudus Scan Now palaukiame kol suras visas problemas ir tuomet spaudžiame Repair Now. Taisymas gali užtrukti ilgiau. Bent jau man užtruko apie 20min, nes ilgai defragmentavo diską. Po taisymo derėtu kompiuterį paleisti iš naujo (restartuoti). Tai padarius kompiuteris turėti birbti žymiai greičiau bei stabiliau. Aišku, jei programinė įranga buvo neseniai perrašyta ar kompiuteris deramai prižiūrėtas akivaizdžių pokyčių gali ir nesimatyti, be tai nereiškia, kad jūsų kompiuteriui nepalengvėjo. Galbūt jis net atsidėkodamas naudos mažiau elektros energijos (juokauju, taip nebūna). Aš kažkokių pokyčių nepastebėjau, nors, kaip matosi iš aukščiau įkeltos nuotraukos, mano kompiuteryje rado nemažai klaidų.

Minėtoji programa gali pasigirti ir kitomis funkcijomis. Turbo boost funkcija sustabdys visus nereikalingus procesus, išjungs visą nereikalingą grafinį šlamštą kaip aero temos ir pan. Tai pagreitins kompiuterį žaidimams. Kita funkcija Toolbox, tai įvairių papildomų programėlių rinkinys, kurios skirtos taip pat kompiuterio priežiūrai. Įrankių dėžėje rasite: šiek tiek „protingesnė“ defragmentaciją, kompiuterio paleisties programų parinkimą, programų tvarkyklę, bylų laikmenų valiklius, interneto spartintojus ir t.t. Tačiau jei apie kompiuterius nieko neišmanote geriau kitų įrankių nenaudokite, nes „prisižaidę“ galite nebemokėti visko atstatyti.

Taigi, sėkmingo ir atsakingo programos naudojimo. Palengvinkite kompiuterio darbą ir jis jums tarnaus ilgiau.

6 atsakymai į “Ar rūpinatės savo kompiuteriu?”

  1. Niekad per daug tokiomis viską galinčiomis programomis nepasitikiu 🙂 CCleaner kol kas patikimiausia, bent man ir ją paleisdamas kituose PC nesuku galvos kad padarys tai, ko nenoriu 🙂

  2. aš nusiteikęs prieš panašias programėles. Jos akivaizdžiai kompo nepagreitina. Neaišku kas yra suinstaliuojama, todėl verta pagalvoti dėl duomenų saugumo.

  3. Asmeniškai pas mane įrašyta "TuneUp". Programa automatiškai į savaitę pora kartų pravalo ir optimizuoja kompiuterį. "Windows" pas mane neperrašyti jau beveik dveji metai, tačiau kompiuteris veikia tikrai labai stabiliai, todėl nežinau ar čia viskas dėl "TuneUp" ar paprasčiausiai dėl posakio, kad "viskas priklauso nuo tarpinės tarp ekrano ir kėdės".

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *