Kas geriau: elektroninė knygų skaityklė ar įprastos knygos?

elektroninė knygų skaityklėBe abejonės skaitymas suteikia malonumą kiekvienam šio pomėgio mėgėjui. Tai maloni ir neįpareigojanti laisvalaikio leidimo forma, kuri atpalaiduoja, ugdo ir suteikia vertingo peno apmąstymui. Šiandien knygos nėra vienintelė skaitymo išeitis, kadangi elektroninė knygų skaityklė taip pat pateikia puikią šio malonumo alternatyvą. Tad ką pasirinkti? Kas vis dėlto suteikia daugiau naudos?

El. skaityklės, priešingai nei knygos, yra kur kas ekologiškesnės. Jų gamybai nereikia nei daug išteklių, nei energijos. Tuo tarpu knygų spausdinimas reikalauja pakankamai daug resursų, dėl kurių tenka paaukoti gamtos vertybes. Nederėtų pamiršti ir knygų skaičiaus – vieno egzemplioriaus juk nepakanka. Tam reikia tūkstančių knygos kopijų. Tuo tarpu skaityklėje galima sukurti ištisą knygų biblioteką, kuri nereikalaus jokių išteklių, apart elektros energijos. Mėgautis skaitymu galima ir ekologiškai.

Elektroninė knygų skaityklė yra praktiška, patogi ir labai naudinga. Ja malonu naudotis ne tik namuose, bet ir gamtoje, mieste ar kitoje aplinkoje. Jei nenorite apsikrauti knygomis savo namų ar darbo stalo, išeities nereikia toli ieškoti. Kompaktiško dizaino ir malonios formos įrenginys suteikia vieną didžiausių elektronikos prietaisų privalumų – galimybę sutalpinti didžiulį kiekį informacijos viename įrenginyje. Tai ypač patogu kelionėje, kur malonus skaitymas tampa geriausia kompanija. Greičiausiai tokiomis aplinkybėmis nenorėsite laiko praleisti nuobodžiai, todėl elektroninė skaityklė šioje situacijoje tampa geriausiu pasirinkimu.

Nuo greito gyvenimo tempo niekur nepasislėpsi, tad kiekvieną dieną esame įpareigoti skubėti ir viską vykdyti laiku. Įsigyti knygą yra ne taip jau ir lengva, kadangi jos paieškai reikia skirti laiko. Vietoj to, kad reikėtų eiti į knygyną, šiandien pakanka atsisiųsti elektroninę jos versiją internetu. Elektroninė knygų skaityklė vartotojui suteikia prieigą visa tai atlikti vos per kelias minutes. Tokiu būdu galima sutaupyti daug laiko ir, žinoma, išlaidų, kadangi įprasta knyga kainuoja net kelis kartus daugiau.

Elektronine knyga galima mėgautis lygiai taip pat, kaip ir įprastąja. Tiesą sakant, ši alternatyva yra netgi labiau priimtinesnė dėl savo universalumo. Ji negali suplyšti ar susilamdyti, todėl yra ilgaamžė, patikima ir praktiška.

2 atsakymai į “Kas geriau: elektroninė knygų skaityklė ar įprastos knygos?”

  1. Sutinku, kad el knygos universalesnės: sutalpini daug, turi papildomų funkcijų, kaip kad žodynas, šrifto didinimas ir pan., tačiau reikia pripažinti, kad jas labiau vertina tik labiau šiuolaikiniai žmonės, kuriem nėra svetimos technologijos. Užkietėję knygų mėgėjai, visvien labiau vertina popierinę knygą, nori ją čiupinėti, sako kad „jausmas visai kitoks”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *