Sveiki maisto produktai: daržovės, kurios privalo atsidurti jūsų maisto racione

Sveiki maisto produktaiKaip dažnai, eidami į parduotuvę susidarote sąrašą produktų, kuriuos būtina nusipirkti? Jei ne – mūsų patarimas – tikrai vertėtų. Taip ne tik sutaupysite pinigų, bet ir nepraeisite pro šalį išvydę produktus, kurie yra be galo naudingi jūsų organizmui. Kad būtų aiškiau, kokie sveiki maisto produktai turėtų vyrauti jūsų gaminamuose patiekaluose – pateikiame sąrašą daržovių, kurios privalo tapti geriausiomis jūsų draugėmis.

Svogūnai

Vieni žmonės jų nekenčia, kiti be jų negali ištverti nė dienos – nors vertinami kontroversiškai, svogūnai neabejotinai yra itin sveiki maisto produktai, apie kurių naudą galima ir kurti eiles… Svogūnuose esantys vitaminai stiprina kraujagysles, imunitetą. Juose taip pat gausu vitamino B1, gerinančio virškinimą, o vitaminas B2 reguliuoja centrinės nervų sistemos veiklą. Vitaminas A, kurio randama šioje puikioje daržovėje, taip pat stiprina nervų sistemą bei reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje. Svogūnuose yra fruktozės, citrinos ir obuolių rūgšties bei puvimo bakterijas naikinančių fitoncidų.

Artišokai

Nors visiems žinoma, kad artišokai – neabejotinai sveiki maisto produktai, Lietuvoje jie nėra itin populiarūs. Tačiau būtina paminėti, kad juose yra antioksidantų, kurie padeda išvengti odos vėžio, taip pat artišokai padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį, tad yra ypač naudingi diabetikams ar žmonėms, kurie pasižymi padidėjusiu cholesterolio kiekiu kraujyje. Vienas artišokas turi apie 60 kcal, 0 gr riebalų, 7 gr skaidulų, tad tai draugiška daržovė ir tiems, kuriems aktualus svorio metimas.

Brokolis

Brokolis – vitamino C, geležies, kalcio, vitamino A šaltinis. Tačiau jei norite, kad jis išlaikytų visas šias maistingąsias savybes, reikėtų brokolių nepervirti ir neperkaitinti. Geriausia brokolius virti garuose, o kadangi jie turi itin mažai kalorijų, šia daržovė mėgautis galite be jokios sąžinės graužaties.

Kopūstai

Tai vertingiausia maistinė daržovė. Žmonės, kurių racione nuolat vyrauja kopūstai, rečiau serga vėžiu. Beje, šie sveiki maisto produktai – tikras vitamino C šaltinis. 100 g baltųjų ir raudonųjų gūžinių kopūstų šio vitamino yra atitinkamai 32,9 mg ir 51,8 miligramo. Vitaminas C pasižymi antioksidantinėmis savybėmis, padeda išvengti įvairių ligų. Be viso to, kopūstuose gausu vitamino U, kuris padeda kovojant su skrandžio opa, stiprina imuninę sistemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *