Apsipirkinėjant elektroninėje parduotuvėje neretai yra susimąstoma ar parduodami drabužiai internetu tikrai visada būna kokybiški. Kaip bebūtų – prastos kokybės prekių pasitaiko ne tik internetu prekiaujančiose svetainėse, bet ir kitose prekyvietėse. Būtent šiame straipsnyje apžvelgsime esamą situaciją rūbų prekybos srityje.
Ko gero patys suprantate, jog internetas yra vieša erdvė, kuriai vis dažniau žmonės skiria daugiau laiko, todėl būtent dėl šios priežasties nemažai verslo steigėjų savo veiklą pradeda virtualioje erdvėje, nes kaip bebūtų – sutaupoma nemažai pajamų ir patiriama mažiau išlaidų. Kalbant apie nekokybiškas prekes, tikriausiai pastebėjote, jog nemažai jų yra randama turguje ar kitose parduotuvėse. Kyla klausimas – iš kur tos prekės atkeliauja? Lietuvoje dauguma prekių, o taip pat ir drabužiai internetu, yra iš kitų pasaulio šalių t.y. tiekėjai dažniausiai nėra iš Lietuvos. Tikriausiai patys suprantate, kad pasaulyje daugybę daiktų yra gaminami Kinijoje, todėl įprasta, jog šios kilmės prekės pasiekia ir Lietuvą. Privalote žinoti tai, kad tiek turguje, tiek ir kitose parduotuvėse Jūs galite nusipirkti tarkime kelias sukneles ir net nesuprasti kur jos pagamintos ir kokios kokybės jos yra, kol to nepatikrins laikas. Svarbiausia yra tai, jog Kinijoje pagamintos prekės ne visada pasižymi prasta kokybe, tai priklauso nuo prekes gaminančių bendrovių. Elektroninės parduotuvės gali pasiūlyti ir kokybiškų drabužių – suknelės, kelnės, avalynė ir įvairūs aksesuarai yra nesunkiai randami ir geros kokybės.
Kylančios abejonės dėl prekių kokybės gali būti lengvai išsklaidomos – kinietiškos prekės, nereiškia, jog jos visada pasižymi bloga kokybe. Ar žinojote, jog dauguma garsiausių prekės ženklų atstovų savo produkciją gamina būtent čia? O ar skundžiatės, jog nusipirkote prastą rūbą ar kitą daiktą? Kaip jau minėta – rūbų kokybė priklauso nuo to, iš kur pardavėjai gauna prekes t.y. ne iš kokios šalies, o būtent iš kokios bendrovės.
Jeigu vis dėlto dvejojate dėl rūbų kokybės, tai privalote žinoti tai, kad drabužiai internetu visada turi būti pateikiami su aprašymu, kad klientas galėtų žinoti kokios kilmės daiktą ar rūbą jis perka, o jeigu tai nėra pateikiama, tai jūs galite kreiptis į pardavėją su prašymu pateikti informaciją apie prekės savybes, nes tai reglamentuoja vartotojų teisių įstatymas, tad jeigu norite kokybiškos suknelės, būtinai kreipkitės į pardavėją su klausimais, o dažnai jie, stengdamiesi būti kuo paslaugesni, maloniai pakonsultuoja pirkėją. Žinoma tai galioja ne tik prekybai internetu – tai apima visą prekybos sektorių, todėl bet kurioje parduotuvėje Jūs turite teisę žinoti ką perkate.
Neaiškios kilmės rūbai dažnai atbaido klientus, todėl neretai klientai pasirenka realias parduotuves. Atkreipkite dėmesį į tai, jog Jūs neprivalote internetu pirkti tai ko nenorite, todėl nebūtina iškart atmesti pirkimą internetu – šiuo metu yra nemažai el. parduotuvių, kurios pardavinėja garsių firmų produkciją, todėl jeigu Jums reikia kokybiškos suknelės ar kito apdaro, tai būtinai skirkite laiko el. parduotuvės paieškai, kurioje yra pardavinėjami firminiai drabužiai internetu.