Ką daryti, kad gąsdintų kylančios elektros kainos

Kiekvienais metais sunaudojama vis daugiau elektros. Turbūt daugelis mūsų nė nepastebi, kad mūsų namuose kasmet atsiranda vis daugiau įrenginių, kurių veikimui reikia elektros. Tai vyksta visame pasaulyje, todėl elektros kainos yra tokios aktualios kiekvienoje šalyje. Lietuva – ne išimtis. Kiekvienas gyventojas stebi kainų pokyčius ir ne retam kyla pyktis ar net nusivylimas išgirdus, kad elektra ir vėl brangsta. Tačiau nuo ko ta kaina priklauso ir kaip elgtis, kad išlaidos elektrai sumažėtų?

Elektros kainos sudėtis

Nemažai gyventojų nesivargina gilintis į tai, nuo ko priklauso elektros kaina. Tačiau iš tiesų tai nėra tik tas įkainis, kurį sugalvojo Jūsų tiekėjas. Iš tiesų didžioji dalis elektros kainos yra dalis, kuri yra patvirtinta, nes tai yra elektros įsigijimo kaina. Tačiau vartotojo galutinėje kainoje atsispindi ir daug kitų dedamųjų. Pavyzdžiui, teikėjas įskaičiuoja sąnaudas, kurių reikalauja elektros paskirstymas, taip pat įskaičiuojami darbuotojų atlyginimai, reikalingų naudoti sistemų palaikymo kaštai ir pan. Taip pat įvertinamos rinkliavos ir mokesčiai. Taip apskaičiuojama galutinė kaina, kurią už elektrą sumoka vartotojas.

Kaip sutaupyti elektros?

Elektros taupymas reiškia ne tik išlaidų elektrai sumažinimą, bet ir rūpestį žeme. Todėl elektros taupymu pasidomėti aktualu kiekvienam iš mūsų. Yra keli būdai, kurie gali padėti sutaupyti elektros energijos namuose. Pavyzdžiui, stebėkite, kur elektrą naudojate nereikalingai. Galbūt kambariuose, kuriuose nebūnate, nuolat dega šviesa, o gal laikote įkišę į elektros lizdus įrenginius, kurių tuo metu nenaudojate. Taip pat galima sutaupyti nemažai elektros pakeitus senus elektrinius prietaisus įš naujesnius.

Be to, visuomet galite pasirinkti kitą elektros tiekėją. Tai taip pat gali prisidėti prie elektros kainos sumažinimo. Pavyzdžiui, galbūt šiuo metu Jūsų elektros tiekėjas siūlo didesnes kainas nei kiti. Arba Jūsų naudojamas planas neatitinka Jūsų sunaudojamų elektros kiekių ir įpročių. O nuo to labai dažnai priklauso galutinė vartotojo mokama kaina.

Kaip sumažinti išlaidas elektrai?

Yra ir kitų būdų, kurie gali padėti sumažinti išlaidas elektros energijai. Pavyzdžiui, ar įsivaizduojate, kaip būtų gerai net keliais kartais sumažinti išlaidas elektrai? Tai galima įgyvendinti įdarbinant alternatyvią energiją. Pavyzdžiui – saulės energiją. Lietuvoje vis daugiau žmonių jungiasi išbandyti energijos naudą, montuodami savo namuose saulės elektrines. Pasidomėkite, gal ir Jums tai būtų puiki proga sutaupyti išlaidų elektrai ir prisidėti prie gamtos tausojimo.