Odontologinių problemų sprendimas – atsakingas ir veiksmingas

odontologas

Estetinės odontologijos klinika yra vieta, kurioje sprendžiamos estetinės dantų problemos. Bent jau toks įspūdis susidaro. Tačiau dantų gydymas paprastai susijęs ne tik su grožiu, bet ir su sveikata. Taip pat svarbus dėmuo yra patogumas. Juk gerokai komfortiškiau valgyti, kai visi dantys savo vietoje ir kai visi jie sveiki.

Odontologinių problemų sprendimas

Estetinių ir ne tik estetinių odontologinių problemų sprendimas yra etapiškas. Apsilankote pas gydytoją, šis patikrina, kokia yra dantų būklė, tada pasako, kokio gydymo reikės. Žinoma, viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Galbūt patikrinus paaiškės, kad viskas puiku. Gal bus užtaisoma kokia skylutė ar pasiūloma atlikti profesionalią higieną. O gal prireiks ir kelių vizitų.

Kas lemia, ar dantys laikui bėgant išlieka sveiki? Svarbus faktorius šiuo atžvilgiu yra priežiūra. Akivaizdu, kad nepakanka porą kartų per savaitę paimti į ranką dantų šepetėlį. Daug ką reiškia ir lankymosi pas gydytoją periodai. Taigi, asmeninės higienos ir odontologinės profilaktikos vaidmuo didelis.

Jeigu buvote odontologo kabinete prieš penkerius metus, tai tikimybė, kad prireiks ilgesnio ir brangesnio gydymo, yra didesnė. Jeigu klinikoje lankėtės prieš pusantrų metų, tikimybė mažesnė. Ar yra pagrindo nusiminti? Na, odontologijos galimybės didelės, tad įvairūs defektai, visokios problemos – visa tai išsprendžiama. Kas be ko, smagu, kai pakanka tik apžiūros, bet jeigu gydytojas pasako, kad reikia kokių nors procedūrų, tai nėra pagrindas nukabinti nosį. Štai estetinės odontologijos klinika prireikus ne tik išbalins dantis, bet ir suteiks kitas paslaugas, pavyzdžiui, estetinio plombavimo būdu atstatys aplūžusį dantį.

 

Odontologijos klinikose svarbus ne tik gydymas

Gydytojo pareiga – gydyti. Žvelgiant į odontologus atrodo, kad šios profesijos atstovai puikiai valdo savo laiką ir geba mandagiai bei dalykiškai bendrauti su pacientais. Laiko valdymas – tai iššūkis turbūt kiekvienos profesijos

Estetinės odontologijos klinika – ne ta vieta, kurioje atliekamas vienas kitas darbas ir nuo pietų iki penktos valandos laukiama, kol bus galima užrakinti duris ir vykti namo. Išleidus vieną pacientą, ateina kitas. Ir taip toliau.

Kaip nesunku suprasti, odontologijos klinikoje svarbus ne tik pats gydymas, bet ir darbo organizavimas. Nes blogai suorganizuotas darbas nėra nei odontologų siekis, nei pacientams palankus scenarijus.

Aspektas, kuris rūpi ne mažiau, nei sklandi dienotvarkė… Kaip manote, koks? Ogi mandagumas. Jei įdėmiai skaitėte, žinote, kad apie tai jau užsiminėme. Galime pailiustruoti pavyzdžiu.

PAVYZDYS. 1. Gydytojas sako „aukis antbačius, kol nepritrypei“; „sėsk greičiau į kėdę, neturiu laiko terliotis“; „gal dantų nevalai, kad tiek apnašų?“ 2. Gydytojas sako „laba diena“, „įsitaisykit, apžiūrėsiu, kokia būklė“; „dantys sveiki, tik reikėtų pašalinti apnašas“. Pirmas ir antras numeris – skirtumas akivaizdus, tiesa? Jei gydytojas elgiasi nemandagiai, tai pacientui nemalonu, nusiteikimas nekoks. O jeigu bendravimas mandagus, intonacija negrėsminga, tai įspūdis visai kitoks.

Gydymas neabejotinai svarbus. Tik jis sudaro ne visą paslaugą. Gal ir keistai skamba, tačiau pakanka kelias sekundes permąstyti ir paaiškėja, kad tai tiesa. Ne šiaip tiesa, o tikra. Tikroji. Odontologinių paslaugų teikimas – ne tik dantų taisymas, bet ir gebėjimas viską suderinti. Tenka planuoti, tenka galvoti, tenka prisiminti mandagaus bendravimo taisykles.

Atsakingumas ir veiksmingumas

Gal ir pamanysite, kad prieštaraujame ką tik parašytiems dalykams, tačiau… gydymas yra gydymas, čia privalu kreipti dėmesį ne vien į mandagumą, bet ir į kitus dėmenis. Pacientai tikisi, kad odontologinės paslaugos bus veiksmingos, kad gydytojai reikiamas procedūras atliks atsakingai. Būtent atsakingumas ir veiksmingumas – ne tik gražūs žodžiai, ne tik frazė iš įdomios reklamos.

Veikiausiai norėtumėte paklausti, ar kiekviena odontologinė procedūra reikalauja atsakingumo. Be jokių abejonių, taip. Ir dar kartą taip. Ir dar vienas stambus TAIP. Nepriklausomai nuo to, ar reikia išgydyti vieną dantį, ar šešis; nepriklausomai nuo konkretaus dantų defekto; nepriklausomai nuo kitų veiksnių, odontologija ir atsakingumas visuomet privalo eiti greta. Tai nėra žaidimas, tai ne pramoga. Žmogus apsilanko klinikoje todėl, kad žino, jog rezultatas bus geras, pateisinantis lūkesčius. Gydytojai tai supranta ir siekia padėti. Kadangi odontologija šiais laikais itin efektyvi, profesionalai džiaugiasi, kad padėti pavyksta. Net tas asmuo, kuriam atrodė, jog nepavyks pataisyti dantų, po kurio laiko šypsosi be kompleksų ir mėgaujasi norimais patiekalais.

Dantų funkcijos – ne tik estetinės, tačiau gydant atsižvelgiama ir į grožį. Funkcionalumas ir grožis čia sąveikauja. Yra toks žodis „harmonija“. Čia jis tinkamas, atspindintis odontologų pastangas ir pasiekiamus rezultatus.

Kaip žmonės renkasi

Dar viena aktuali tema – pasirinkimas. Jeigu mieste įsikūrusi ne viena estetinės odontologijos klinika, kaip išsirinkti? Variantai įvairūs:

  1. Arčiausiai veikianti klinika.
  2. Ta klinika, kurią kas nors rekomendavo.
  3. Ta klinika, į kurią paskambinote ir susidarėte gerą įspūdį.
  4. Ta klinika, kurios interneto svetainė tvarkinga.
  5. Ta klinika, apie kurią internete yra daug teigiamų atsiliepimų.

Bet konkretus pasirinkimas todėl ir vadinamas konkrečiu, kad priklauso nuo to, koks tai atvejis. Juk kartais (o gal ir dažnai) sprendimus priimame pasąmoningai. Kad ir kokie gydytojai pasirodytų besą tinkamiausi odontologinėms problemoms išspręsti, svarbu, kad rezultatas iš tiesų būtų pateisinantis lūkesčius – kad pažadėjimas atlikti estetinį plombavimą virstų atliktu estetiniu plombavimu.

Kai kada straipsnių pabaigoje būna koks palinkėjimas. Šį kartą neprošal palinkėti, kad jūsų pasirinkta odontologijos klinika būtų sąžininga, profesionali ir efektyviai sutvarkytų dangų negalavimus.