Prasidėjus sąmyšiui dėl AB „Snoro” bankroto buvau gana ramus, nes maniau, kad mano „indėlis Snore” yra apdraustas valstybės. Ramiai sulaukiau dienos, kai reikės eiti į SEB banką ir rašyti prašymą dėl indėlių draudimo išmokos. Deja, per savo bukumą net nesugebėjau pažiūrėti, kad turiu indėlio sertifikatą, kuris nėra apdraustas valstybės. Man užteko žinoti, kad turiu 10 000 Lt vertės „indėlį”. Taip pat ramiai sulaukiau šio mėnesio 14 d., kai turėjau gauti draudimo išmoką. Ir štai, gavau ~41 Lt. Pirmoji mintis, kad draudimo išmoką mokės dalimis, nes visiems neužteko. Šiek tiek „pagooglines” sunerimau, nes visi indėlininkai gavo visą draudimo išmoką, o aš tik tą, varganą 41 Lt. Nutariau paskambinti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas”. Deja, prisiskambinti neįmanoma, nes visada „užimta”, o tiksliau atmeta skambutį. Rytais galima pasiklausyti gražios muzikos, vėliau (jei pasiseks) išgirsime „kvietimo” signalą ir galiausiai nuostabų „atmetimo” garsą. Likusią dienos dalį tiesiog bus „nukeltas ragelis” ir visada girdėsime nuostabų „užimta” signalą.
Šiandien galiausiai supratau, kad tapau dar viena „Snoro auka”, o tas 41 Lt buvo tik mano „Snoro” banko sąskaitos likutis. Kas kaltas? Aš. Buvau godus, norėjau didesnių procentų, todėl paprasto indėlio man neužteko. Taigi, „Lietuvos Dujos” prarado 20 mln. Lt., „Rokiškio sūris” 15 mln. Lt ir aš, palyginti juokingą, 10 000 Lt sumą. Žinoma, pasibaigus Snoro bankroto bylai yra labai maža tikimybė, kad AB „Snoro” indėlininkai ir kreditoriai atgaus nors dalį pinigų. Dėl to „kovoja” įsteigta „Snoro indėlininkų ir kreditorių asociacija„. Įsirašiau ir aš į jų sąrašus, tačiau visiškai nebeturiu vilties, kad kada nors atgausiu bent dalį savo „indėlio”.
Galima įžvelgti į gerąją pusę, dabar turiu brangiausią namuose A4 formato popieriaus lapą, kurį galėsiu pasikabinti ant sienos kaip prisiminimą apie „Snoro” banką ir pastabą ateičiai, kad nereikia būti tokiam godžiam bei atidžiau žiūrėti, ką pasirašinėju.
Pulčiau į depresiją, manau. 😀
Na kol kas depresija dar neužpuolė 🙂
Užjaučiu Tomai, skaudžiai čia tau nepasisekė :/
Nereikia manęs gailėti, pats kaltas
Šaunuolis, kad sugebi taip pozityviai pažvelgt į situaciją, ir nepuoli kaltint visų 🙂 Nežinau ar taip sugebėčiau, jei atvirai – tikrai verta pagarbos vidinė ramybė 🙂
Jei bučiau sudėjęs visas savo santaupas, tada tikrai būtų prastai. Aišku, nesakau, kad ne gaila, bet tai ne pasaulio pabaiga. Pinigai juk uždirbami 🙂
šaunuolis!
galėsiu pasikabinti ant sienos kaip prisiminimą apie “Snoro” Aš irgi<tik trupudi daugjau kainoja pasmania.300000o.0
dabar visi pradėkim girtis, kiek kas turėjo Snore 🙂 O jei rimtai, gali įrodyti? 🙂
teip:'(
Aš turbūt vienas žmogus kuris džiaugiasi šio banko "sėkme". Turėjau -2.00 LT. 🙂
Aš su tokia didele skola bankui negalėčiau ramiai miegoti 😀
Aišku apmaudu ,tik neužsiimk savigrauža,nukentėjo net ir labai apdairūs žmonės.Įmonės ir verslininkai manau dalinai atsigaus,ras būdų kaip bent iš dalies kompensuoti savo nuostolius. Paprasti žmonės su kartėlio jausmu suvokia, kad šiais laikais net pasitikėjimas rimtais ir stabiliais bankais(ne Snorą turiu galvoje ) yra didelė rizika.
Laikyti pinigus kojinei irgi ne išeitis 🙂
Aha.;)
😮 Aja 10000 lietuviškų pinigų,širdies smūgis man garantuotas,nors ne piniguose laimė slypi.
… o jų kiekyje 🙂
Labai tave suprantu, Tomai.
Ir aš lygiai , kaip ir tu , laukiau savo indėlio draudimo išmokos, ir taip pat jos negavau. Taip pat, kaip ir tu , sužinojau, kad indėlio sertifikatas nedraustas.
Labai apmaudu, nes kai eilinį kartą atėjau pratęsti savo terminuotąjį indėlį dar 1 metams, tiesiog net nesusivokiau, kas atsitiko. Gavau tą sertifikatą, nors jo neprašiau. Abu su žmona pakraipėm galvas, kas čia , anksčiau tokių sertifikatų neduodavo pratęsiant indėlio terminą, o duodavo tik tokį mėlyną popieriuką gaudavom. Bet snoriuko panelė patikino, kad čia viskas gerai, taip pat, kaip ir terminuotas indėlis. Ir naudos iš jo nedaugiau , kaip iš indėlio – tik 2 proc. Snoro panelė man jo nesiūlė, o tiesiog davė ir tiek. Esu ne bankininkas, tad pagalvojau, kad tokia tvarka, kad , kai padedi indėlį, gauni sertifikatą, patvitrtinintį, kad jį padėjai. Tad pasidėjau tą sertifikatą ir, galima sakyti, pamiršau, kad tokį naują popieriuką turiu.
Tik kai negavau išmokos, pagooglinau ir išsiaiškinau. DEja, galėjau tai padaryti dar vasarą…
Snd pakalbėjau su mergaite DNB banke, tai ji man atskleidė paslaptį- snore tai buvo daroma dėl to, kad jiems nereikėtų mokėti įmokos indėlių draudimui. Taigi taip snoro vadovai mažino banko sąnaudas indėlininkų rizikos sąskaita.
kokiu veiksmų žadate imtis?
Aš manau, kad reikėtų už šituos indėlių sertifikatų pinigėlius pakovoti teismuose. Jei naudojama apgaulė, ar tiesiog tiesos nepasakymas, tam tikrų duomenų nuslėpimas ar nutylėjimas, jau yra teisminis procesas akcinei bendrovei. Ji privalo veikti viešai, nuolat atskleisti teisingą informaciją ir neklaidinti investuotojų. Be to, klaidinimas yra ir tai, kad Lietuvos banko Vasiliauskas pristatė II ketvirtį visų Lietuvos bankų ir teigė, jog visi bankai dirba itin sėkmingai, didina įstatinį kapitalą. O bankai veikia pasitikėjimo principu. Taigi, net ir žinodami, kad indėlių sertifikatai nedrausti, jūs gerai pasvėrėte riziką – Snoras veikia sėkmingai ir didina kapitalą (pasak, LB). Už apgaulę, klaidinančią informaciją atsakoma teisminiu keliu – reikia kovoti dėl visų pinigų. Aš dalyvavau naujoje akcijų emisijoje – su IA tikimės atgauti pinigus. Šiuo atveju sudėtingiau, bet vien dėl ambicijų, kad apgavo mano tėtį, kovosiu teismuose. Siūlyčiau ir jums!:)
P.S. Yra bylų laimėtų pagal Actio Pauliana ginčų sprendimus.
Aš pasirašiau, kad susipažinau su visomis sąlygomis. Iš dalies esu pats kaltas, kad atidžiai neperskaičiau visos sutarties. Teisme tikriausiai nepavyktų kažką įrodyti, juk "buvau supažindintas". Žinoma, nesėdėsiu sudėjęs rankų, bet dabar tikriausiai reikėtų laukti kol pasibaigs Snoro bankroto byla.
Ne, Tu tikrai neesi pats kaltas – juk juodai ant balto parašyta, kad: siekiant užtikrinti pinigų grąžinimą Banko įsipareigojimai yra apdrausti LR įstatymų nustatyta tvarka. Laukti nėra kur. Reikia skubiai paduoti reikalavimą, gali rašyti laisva forma Snoro administratoriui (Vivulskio g. 7, Vilnius), kad priskirtų indėlio sertifikatą indėliui (dėl klaidinančios informacijos pateikimo dokumentuose ir pilnos informacijos nesuteikimo apie indėlio sertifikato reikšmę). Būtina išsiųsti iki sausio 20 d. registruotu laišku. Ir dar vienas svarbus dalykas. Laisva forma reiktų siųsti kuo skubiau, kad galima būtų išsiųsti (jei ką) kreditorių standartinę formą (Snoro puslapyje) iki sausio 20 d. Jei šių veiksmų nebus, tai nebus ir pinigų. Užpildžius kreditorių formą, galima bent dalį pinigų atgauti – priešingu atveju – tik apvalus 0.
Tai jie ir buvo apdrausti LR įstatymų nustatyta tvarka. O kadangi tvarka nereikalauja apdrausti…
P.S. dėl pretenzijos esi 100% teisi: nebus popieriuko.. negalėsi pretendoti i pinigų dalybas
o kur kreiptis del prasymo kur eiti?del advokato yra bendras koks paskirtas ar eiti pas koki
miestas Siauliai
Tikriausiai reikėtų kreiptis į pirminę nemokama teisinę pagalbą, kad skirtų nemokamą advokatą. Po švenčių pats pradėsiu rimčiau domėtis ir galėsiu plačiau atsakyti.
Būtinai būtinai iki sausio 20 d. parašykite reikalavimą grąžinti Jūsų ineštų pinigų sumą. Priešingu atveju (pagal bankroto įstatymus) manys, kad jums pinigų nebereikia. Tik tuos įtrauks į sąrašus, kurie prašys.
taip maloniai likau nustebinta ir aš,išgyvenau lygiai tą patį,atėjus į SEB banką.Ir ką,na,trūkstu žodžių,lyg kitokiais pinigais tą sertifikuotą indėlį būčiau padėjus.Netekau 7000lt.Kaip naujiems metams gera dovana.Kaip atgaut?Tikrai varo į neviltį.Teks palikt šeimą,važiuot dirbt kitur?Nelabai tikiu,kad dar kada tuos pinigus atgausim….
ir aš nelabai tikiu… O jei ir atgausim, tai daugiausiai kelis šimtus litų.
visus obgavo piiiiiiiiiiiiiii
Laba dar kartelį visiems!
Jau rašiau Tomui kad, indėlio sertifikate juodai ant balto parašyta – "siekiant užtikrinti pinigų grąžinimą Banko įsipareigojimai yra apdrausti LR įstatymų nustatyta tvarka". Laukti nėra kur. Reikia skubiai paduoti reikalavimą, galima rašyti laisva forma Snoro administratoriui (Vivulskio g. 7, Vilnius), kad priskirtų indėlio sertifikatą indėliui (dėl klaidinančios informacijos pateikimo dokumentuose ir pilnos informacijos nesuteikimo apie indėlio sertifikato reikšmę). Būtina išsiųsti iki sausio 20 d. registruotu laišku. Ir dar vienas svarbus dalykas. Laisva forma reiktų siųsti kuo skubiau, kad galima būtų išsiųsti (jei ką) kreditorių standartinę formą (Snoro puslapyje) iki sausio 20 d. Jei šių veiksmų nebus, tai nebus ir pinigų. Užpildžius kreditorių formą, galima bent dalį pinigų atgauti – priešingu atveju – tik apvalus 0.
Tai mano pasiūlymas:
1. Rašyti laisva forma reikalavimą priskirti indėlio sertifikatą indėliui ir grąžinti pinigus (rašyti kuo skubiau iki sausio 20 d. )
2. Jei nusprendžiama nesikreipti į teismą dėl visų pinigų grąžinimo, užpildyti kreditorių reikalavimo formą (Snoro tinklalapyje) (būtinai iki sausio 20 d.) tikintis dalies pinigų grąžinimo.
3. Jungtis skubiai prie Investuotojų Asociacijos ir bandyti kartu gintis teismuose (jiems atstovauja puiki advokatų kompanija). Tektų išsiaiškinti ar imtusi indėlių sertifikatų gynybos, kiek turėtų būti susitelkusių žmonių šiuo klausimu,
4. Bandyti patiems susiburti ir samdyti kompetetingą advokatą – pvz., yra Vilniuje jau prisiėmusių kelti ieškinį. Galbūt juos reiktų susirasti.
Aš rytoj ir poryt važiuoju konsultuotis su advokatais – bus matyt, kaip jų akimis viskas atrodo.
Galite pasiskaityti protingų minčių investuotojų portale http://www.traders.lt (forumas – SRS1 Snoras Bankas, arba Snoro naujos akciju emisijos lėšos).
Reikia dar pagalvoti, kokiame forume mes visi galime kartu pabendrauti… dar parašysiu
Ir pildyti kreditorių reikalavimo formą, ir siųsti reikalavimą priskirti indelio sertifikatą indeliui tikriausiai neverta? Gaila, kad gyvenu Panevėžyje, bet galbūt ir čia buriasi kas nors…
Tomuk, nesvarbu, kad Panevežyje. Jei teks susiburti, tai galime būti iš visos Lietuvos. Dėl reikalavimo – aš siūlyčiau pirmiau laisva forma rašyti, bet jei atsakymo nebus per savaitę ir nuspręsi, kad persunku bylynėtis, dar pasitarus su protingais žmonėmis, teks pildyti tą kreditorių formą nors daliai pinigų atgauti. Ir pasakysiu kodėl. Jei Snoro administratorius laisvą formą numes į šalį, kaip nepagrįstą reikalavimą, tai tuo atveju, nepripažinęs savęs kreditoriumi, nieko neatgausi. BET turi galimybę kovoti teisme ir laimėti, nes būsi padaręs viską iki ieškinio padavimo.
Jei nuspręsi nebekovoti (o galbūt ir su kreditoriaus forma dar bus galima kovoti- pasiklausiu teisininkų) – siųsk kreditoriaus formą iki sausio 20 d.
Visa reikalinga info ir kreditrorių reikalavimo forma yra http://www.snoras.com/lt/kreditoriams
Siūlau dėl kreditorių formos gerai pagalvoti – jei užpildysite automatiškai patapsite kreditoriumi, tada teismuose vargu ar ką galima bus įrodyti. Gal pirmiau laisva forma administratoriui išsiųsti.
P.S. Nepamirškite reikalavime nurodyti sąskaitos į kur pervesti pinigėlius:)
Jei nuspręstų didesnė žmonių grupė duoti į teismą, nebūtų svarbu jų gyvenamoji vieta. NES, yra sudaroma Jungtinė Veiklos Sutartis, kuriai atstovauja tik keli sudarytos sutarties atstovai ir advokatai. Visems kitiems būtų reikalingas tik patikėjimas jais ginančiais ir įvairių dokumentų sutvarkymas ir pristatymas laiku (tai daroma įvairiais būdais – registruotu paštu, faksu, internetu nuskanavus dokumentus, kada reikia originalų – tik registruotu paštu arba pristačius tiesiai advokatams).
iš dalies baisu eiti į teismą, nes nelaimėjus negaučiau nieko, o pripažinus, kad esu kreditorius yra galimybė nors mažą dalį atgauti. Rytoj teks pačiam eiti į pirminę teisinę pagalbą ir konsultuotis kas man būtų palankiau. Dėkui už labai naudingą informaciją. Lauksiu naujienų.
Labas, Tomai, dar kartelį. Pabandyk pasiskambinti ar parašyti laišką http://www.bankokreditoriai.lt/ puslapyje nurodytos iniciatyvinės grupės nariams. Gal čia dar rasi kokios naudingos info.
P.S. Nėra už ką, juk turime vienas kitam padėti, jei jau nuo mūsų "valstybė" nusisuka:)
Konsultavausi su advokatu. Kol kas reikia siųsti minėtąją formą ir prašymą indelio sertifikatą pripažinti valstybės draustinu indeliu. Sekti naujienas… Jei bankroto bylą administruojantis asmuo viešai paskelbs nutarimą, kad indelio sertifikatai nebus pripažinti "geraisiais" indeliais, tuomet galima drąsiai kreiptis į teismą.
ziauriai cia tau. Siulau nenuleisti ranku, sek spauda, administratoriai vis randa snoro turto + visas materialus turtas visame pasaulyje. Jei desi visas pastangas tai dar imanoma
Siūlau paduoti prašymą Snoro administratoriui, o jei atsisakys pripažinti apgaule -paduoti į teismą valstybę.
Padėsiu kuo galėsiu:
Afera su indėlių sertifikatais
Didelė dalis gyventojų visada norėjo skolinti ne snorams, o valstybei, bet valstybė piršto nepajudino, kad juos apie tai tinkamai informuotų, kur ir kaip tai padaryti.
Mano 81 m.tėvas per didžiausius vargus sužinojo ir 1 val.stovėjo pašte (nes kitur pernai rudenį neplatino vyr.vertyb.popierių), kol paskolino valstybei.
Tik dabar DNB Nord bankas reklamuoja tuos valstybės skolos lakštus ir tai tik todėl, kad nori pataisyti savo sugadintą reputaciją. Susigadino apgaudami savo klientus siūlydami nerealius procentus už paskolas, kurias duodavo įtikinę įkeisti bankui visą apgautųjų turtą.
Užtat Snorui, skirtingai nei valstybei, valdžiūnai buvo sudarę visas sąlygas sukčiauti su indėlių sertifikatais – neapdraustais vertyb. popieriais: pensininkams buvo aiškinama, kad tai beveik indėliai, jie suprasdavo, kad tai apdrausta.
Kur tuo metu visi valdžiūnai, atsakingi už bankus ir finansus buvo, kai šį neteisėtą daiktą platino Snoras?
Beje, Snoras žmones mulkino ir su palūkanų dydžiu – tuos indėlių sertifikatus 2011 spalio pab.siūlė už 2,1 metinį proc.palūkanų, kai valstybė duodavo daugiau. Bet valstybė apie tai tylėjo.
Kodėl? Spėju, kad Snoras papirko konkrečius Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir Vertybinių popierių komisijos pareigūnus, kad jie tyčia tylėtų dėl valstybės paskolos lakštų (kad nereklamuotų), ir kad tuo pat metu Snoras iškištų savo apgavystes.
Prokuratūra gal ištirtų, bet kad patys prokurorai skolinasi ne iš bankų, o iš verslininkų ir po to jų kolegos priima tų verslininkų naudai naudingus sprendimus (gen.prokuroro pav.A.Nevera). Tokia prokuratūra nieko nedarys, nes patys tokie patys kaip ir tie Snoro aferų dangstytojai iš Lietuvos banko, Finansų ministerijos ir Vertybinių popierių komisijos.
Vienintelė viltis – ar ir Seimas nutylės šią aferą?
Apgailėtinas išsisukinėjimas: Lietuvos bankas kaltę dėl neteisėto indėlių sertifikatų platinimo verčia Vertyb.popierių komisijai, o ta – Vartotojų teisių tarnybai, apie tai – video reportažas: http://www.lrytas.lt/videonews/?id=13250025981322729808
Užregistravau papildymus komercinių bankų (ir Snoro) veiklą tirsiančiai komisijai:
Įpareigoti Komisiją išsiaiškinti ir nustatyti:
1) ar teisės aktai, reglamentuojantys LR veikiančių komerc.bankų ir specializ.bankų bei užsienio bankų, veikiančių LR, taip pat jų padalinių veiklą bei priežiūros tvarką, sudaro prielaidas stabiliam, patikimam, efektyviam ir saugiam bankų sistemos funkcionavimui; tame tarpe ar bankai turėjo ir ar turi teisę platinti vertybinius popierius, kurie buvo pavadinti „indėlių sertifikatais“ ir ar galėjo tokie jie būti neapdrausti indėlių draudimu;
2) ar valstybės institucijų vykdoma LR veikiančių komerc.bankų ir specializ.bankų bei užsienio bankų, veikiančių LR, taip pat jų padalinių priežiūra buvo ir yra tinkama ir veiksminga; tame tarpe ar šių valstybės institucijų vadovų, pavaduotojų, departamentų vadovų bei jų pavaduotojų, valdybų narių artimi giminaičiai teisėtai dirbo ir ar teisėtai galimai tebedirba juridiniuose asmenyse, susijusiuose su aukščiau paminėtais bankais;
laimėti teismą prieš valstybė būtų dar labiau nerealu, nei prieš snorą… dėkui už išsamų komentarą. Dar pridėsiu nuorodą, į jūsų tinklaraštį, kur galima rasti šiek tiek platesnį komentarą šia tema http://puteikis.blogspot.com/2012/01/ar-seimas-pa…
Ačiū.