Tikriausiai nėra tikinčių, kad užrašas svetainės apačioje, jog visas turinys saugomas ir kopijuoti griežtai draudžiama, apsaugos jūsų straipsnius ar kitą turinį nuo plagijavimo. Žinoma, yra autorių teisių įstatymai, tačiau pateiksiu daug praktiškesnį sprendimą, kuris gali atnešti ir realios naudos SEO bei lankomumo atžvilgiu.
Kai kurie didieji Lietuvos naujienų portalai (15min ir pan) naudoja nemokama leidėjų įrankį tynt.com, kuris kopijuojamam turiniui priverstinai sugeneruoja jo šaltinio unikalią nuorodą taip suteikiant galimybę nuolat stebėti kopijuojamo turinio statistiką bei nemokamai gauti atgalinių nuorodų.
Kaip tai veikia?
Veikimo principas labai paprastas. Tiesiog, kai lankytojas kopijuoja jūsų projekto turinį ar jo dalį, kartu su juo „nukopijuojamas” sugeneruotas unikalus šaltinio adresas, kuris pamatomas tik įklijavus minėtąjį turinį. Kaip tai veikia gyvai, galite išbandyti tiesiog nukopijuodami šio straipsnio dalį ir įklijavę kur nors kitur.
Kokia nauda?
Dėka unikalių šaltinio nuorodų jus galite gauti išsamią statistiką kiek (matuojama žodžiais ar iliustracijomis), kur (kur buvo įklijuota) ir kokio (kopijuotų šaltinių adresai) jūsų turinio buvo nukopijuota (jei nebuvo ištrinta nuoroda) bei gauti nemokamų atgalinių nuorodų. Šią statistiką tynt įrankis pasirinktu periodu nuolat atsiųs jums į el. paštą. Taip pat ataskaitą galėsite peržiūrėti prisijungę į pačią sistemą, kurioje sudarinėjami labiausiai kopijuoto turinio ir vertingiausių gautų nuorodų (SEO prasme) sąrašai bei pateikiama sugeneruoto srauto, kopijuoto turinio statistika.
Kaip naudotis?
Šis įrankis visiškai nemokamas. Pakanka užsiregistruoti tynt.com sistemoje ir savo projekte, header dalyje įklijuoti jų sugeneruotą kodą. Galima nustatyti, kokį tekstą rodys šalia sugeneruotos šaltinio nuorodos (Pvz.: informacijos šaltinis:). Taip pat yra galimybė prie visų projekto vidinių nuorodų generuoti unikalų „priedėlį”, kuris padėtu sudaryti tikslesnę kopijuojamo turinio statistiką. Naudotis tikrai paprasta, todėl nors minimaliai mokantiems anglų kalbą tikrai nebus sunku pasinaudoti šiuo įrankiu.
Tai labai puikus įrankis, kuris nors dalinai apsaugos jūsų turinį nuo kopijavimo ir suteiks išsamią statistiką apie lankytojų veiksmus jūsų projekte. Žinoma, labai atkaklūs „skaitytojai” gali tiesiog nutrinti kartu su turiniu įsiklijavusią nuorodą, todėl 100% turinio niekada neapsaugosite.
Geras 🙂 Tik gaila, kad neveikia, jei nuoroda ištrinama, o būtent taip matyt ir nutiks daugeliu atvejų… Galėtų kaip nors "pasislėpusi" būt ta nuoroda, kad liktų nepastebėta, bet praneštų straipsnio autoriui kur republikuotas jo įrašas. 🙂
o tai jau būtų black hat ir gali pakenkti projekto įvaizdžiui Google akimis ir ne tik 🙂
Žinoma, tai gali kažkiek erzinti lankytojus, bet pagal idėja, kopijuojant turinį visada privaloma nurodyti šaltinį, tai jei kartais pamirštų tai padaryti, į pagalbą ateis tynt 😀
Apsauga nuo bukų kopintojų, ir tiek. Daug daugiau problemu sukelia automatiniai kontento agregatoriai, o JS skriptai nuo to niekaip neapsaugo.
tikėjausi, kad vėl klaidų mano straipsnyje ieškosi 😀
Na, toks nepiktybinis būdas, tai niekam netrukdo.
Bet šiaip iš principo, į adblocką įsimečiau papildomą filtrą: http://tcr.tynt.com/ti.js ir apsaugoms galas.
kaip ir minėjau, neįmanoma 100% apsaugoti…
O aš ir sakau iš kur ten tos nuorodos kai kartais tenka kokį sakinį iš angliško webo į Google Translate įmest 😀 Dabar žinosiu 🙂
galbūt yra ir daugiau panašių sistemų kaip tynt 🙂 o gal patys kažką panašaus "pasigamino" 🙂
čia jau visai žiauru 😀 ir realios naudos nėra, neskaitant, kad sunervinsi teksto "vagį" 🙂
Vien dėl statistikos labai naudingas įrankis. Tačiau kiek jis apsaugos turinį? – nei kiek neapsaugos. Vien žinojimas, kad tavo tekstas dar kažkur publikuojamas automatiškai jo neištrins iš ten. Jeigu be leidimo publikuojančios svetainės adminas nebus paskutinė kiaulė, tai pašalins arba įdės nuorodą į šaltinį vos paprašius. Tačiau priešingu atvėju užsiknisi per institucijas, kur darbuotojams kompiuteriai pastatyti lyg dėl grožio, lakstyt ir savo teises gint. Pavyzdžiui vieno mano įrašo nuotraukas labai mėgsta „skolintis” įvairios svetainės. Ir nemaloniausia, kai tos nuotraukos naudojamos politiniams tikslams, kuriems aš kategoriškai nepritariu. Matau savo darbus svetimame tinklapyje ir nieko padaryti realiai negalius, nes adminas tyli, o teisėsauga net neišduoda informacijos kieno vardu registruotas domenas, nes „nemato mano teisių pažeidimo fakto”. Tai ir belieka arba kreiptis į teismą, arba spjaut ir gyvent toliau.
Stebėti statistiką tikrai įdomu. Mano tinklaraštyje vagia viską, ypač socialinių tinklų mygtukus… Tik nesuprantu, kam reikalingas mano logotipas 🙂
Galima per whoist įrankį peržiūrėti kur pirktas domenas ir kreiptis į pardavėją, kad nurodytų pirkėjo kontaktus. Žinoma, paprastiems mirtingiesiems tikriausiai nesuteiks tokios informacijos, kol į pagalbą nepasikviesi CERT.
Aš žiūriu į viską šiek tiek kitaip. Man tai ne apsauga nuo turinio kopijavimo, o galimybė nemokamai gauti atgalinių nuorodų iš tinginių, kurie aklai kopijuoja mano turinį nepastebėję, kad kartu nukopijuoja ir paslėptą nuorodą. Tik straipsnio antraštė šiek tiek klaidinga, siekiant sukelti didesnį susidomėjimą, ir kaip matau – pavyko tai padaryti 🙂
Vargu ar tokios atgalinės nuorodos bus naudingos. Paskutinės naujienos
iš Google laidžia tuo suabejot. Manau, jos ne padės, o tik pakenks jūsų
svetainei.
Mygtukus ir aš pavogčiau 🙂 Arba nevogčiau, jei rasčiau iš kur juos traukei (jei nepasidarei pats) 🙂
Šiaip neblogas įrankis tas Tynt. Vargu ar labai efektyvus, bet vis tiek bent dalį turinio "skolininkų" priverčia prisiminti, kad gal reiktų bent nuorodą pridėti prie skolinto turinio 🙂
Jei narsykleje deaktyvuotas javascript jokie skirptvaikiu zaislai iskraipantys ctrl+c turini neveikia.
pabandziau, deja mane nesuveike, gal zinote kazka panasaus?
aciu