Asmeninis psichologas: kaip įveikti neištikimybę?

psichologasDviejų žmonių santykiai yra gana sudėtingas dalykas. O kartu ir didelis darbas, pasakytų dažnas santykių psichologai Vilniuje. Tam, kad dviejų žmonių draugystė nuolat vešėtų ir džiugintų abi puses, du žmonės turi įdėti ne tik daug pastangų, noro, laiko, bet ir mokėti prisitaikyti prie brangaus žmogaus. Deja, ne visuomet viskas vyksta, kaip sviestu patepta. Šiandien Lietuvoje nemažai porų susiduria su itin sudėtinga santykių kliūtimi – neištikimybe. Psichologai žino, kaip įveikti šią santykių kliūtį, norint susigrąžinti jei ne buvusią santykių skalsą, tai bent vidinė ramybę ir pasitikėjimą savimi.

Praeičiai vietos ateityje nėra

Dažnas psichologas pataria, jog norint įveikti ištikimybę, reikia su ja susitaikyti. Daugelis porų susigadina visus tolimesnius santykius po to, kai viena pusė tampa ištikima, o kita atleidžia, nors viduje pyksta. Taip būti neturėtų. Jei poroje nutiko taip, kad kažkas suklydo, labai svarbu nuspręsti, kur link toliau santykiai pasuks. Jei esate tas žmogus, kuriam teko sužinoti apie neištikimybę, atvirai paklauskite savęs, ar vis dar norite su šiuo žmogumi būti. Jei taip, laukia didelis darbas. Turite išmokti atleisti ir pamiršti šį nemalonų įvyki, kad jis ilgainiui nesužlugdytų Jūsų santykių. Jei jau susitaikysite su neištikimybę, privalote žinoti, jog geriausia gyventi toliau – tą žinią ištrinti iš atminties. Nereikėtų nuolat galvoti, kad štai Jūsų žmogus kažkada lietė ar galvojo apie kitą, nes tokios mintys gali išvaryti iš proto ir su laiku privesti prie neapykantos partneriui. Taip pat labai blogas, dažniausiai moterų, įprotis – nuolat prikišti apie partnerio suklydimą. Jei jau atleidote šią klaidą, turite gyventi taip, lyg jos nebūtų buvę. Privalote savo brangiu žmogumi ir toliau pasitikėti, kitaip atleisti nė neverta, nes nuolatinis moralizavimas ar nepasitikėjimas taip pat ilgainiui sugadins santykius.

Gyvenime laukia dar daug šansų

Visgi, kartais nutinka taip, kad neištikimybė porai tampa nepakeliama ir galutinai išardo dviejų žmonių santykius. Jei pasirenkate nutraukti bendravimą ir gyventi toliau atskirus gyvenimus, tai taip pat nėra blogai, tiesiog tokiam pokyčiui reikia pasiruošti. Dažnai po skyrybų dėl neištikimybės žmonės kreipiasi pagalbos. Psichologas gali padėti išgyventi šį sunkų etapą ir išmokyti vėl pasitikėti priešingos lyties atstovais. Labai svarbu pripažinti sau, jog nesate kaltas dėl kito žmogaus neištikimybės ir kad tai nėra normalus gyvenimo būdas. Psichologas mielai patars, kaip pakeisti gyvenimo būdą, kad nesijaustumėte nuolat prislėgti. Norite pradėti gyvenimą iš naujo ir vėl pasitikėti savo jėgomis? Pakeiskite kasdienius įpročius ir laisvalaikio pomėgius. Galima pradėti nuo visiškai paprastų dalykų: keliauti kitu keliu į darbą, gaminti egzotiškus naujus patiekalus, plėsti pažinčių ratą, lankytis dar nematytuose renginiuose. Nauja patirtis padės išlaikyti orumą ir suprasti, jog pasaulyje dar yra daug Jumis besižavinčių žmonių, kurie verti Jūsų pagarbos ir pasitikėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.