Domenas ar subdomenas? Ką pasirinkti?

Kuriant naują blogą ar kitokio tipo projektą kai kuriems dažnai kyla klausimas ar verta pirkti domeną (www internetinį vardą)? Dažniausiai šis klausimas kyla tiems, kurie dar nėra turėję nei vieno domeno. Ar verta išleisti iki 30lt už domeną projektui, kuris greičiausiai neatneš jokios materialios naudos? Kuris geriau SEO atžvilgiu? Subdomenas su norimu raktažodžiu ar domenas be norimo raktažodžio? Šiandien pabandysiu iš savo pozicijos  atsakyti į šiuos klausimus.

Naujam projektui dažniausiai reikia internetinio vardo, nebent jūsų projektas nesulauks daugiau kaip 50 unikalių lankytojų per dieną arba jūsų projektas tiesiog counter strike fanų puslapis ar pan. Tokiems projektams domenai nereikalingi. Kodėl? counter strike ar kitų online žaidimų žaidėjams visiškai nesvarbu kokiu adresu vieno ar kito serverio fanų puslapis. Projektai, kuriems nenumatyta skirti daug laiko dažniausiai iš anksto pasmerkti ir tokių net neverta kurti, o tuo labiau pirkti domeną.

Visais kitais atvejais verta, net ir tuomet, kai jūsų projektas neneš jokios materialios naudos. Kodėl verta? Visų pirma domenas naudingas tiek projekto įvaizdžiui, tiek dėl SEO, tiek dėl pačių lankytojų. Jei projektas nors kiek rimtesnis – būtinas domenas. Brangu? Seniau domenus galėdavo įpirkti tik įmonės ir jie kainavo didelius pinigus (tiksliai nežinau, nes pats dar nesu toks senas), o dabar galima pasinaudojus viena iš daugelių akcijų įsigyti domeną vos už kelis litus. Šiuo metu iv.lt siūlo .eu domeną tik už 5lt + pvm, taip pat visada galima rasti pigių domenų godaddy.com. Taigi gaunant nors minimalias pajamas, kad ir 2-5lt per dieną iš tėvų, nusipirkti bandelei mokykloje jau galima pasitaupius nusipirkti domeną. Juokauju, geriau pravalgykit tuos pinigus, vistiek greičiausiai nieko gero nesukursit, nes dažniausiai vaikai kuria counter strike ir panašaus turinio projektus.

Investuoti į savo projektą iki 30lt per metus ar net dar mažiau tikrai verta. Juk tuos pačius pinigus ar net dar daugiau galima išleisti per vieną vakarą. Domenas (vardas) naujam projektui toks pat svarbus kaip ir dizainas (veidas). Jei naujam projektui nesinori išleisti net 30lt, tai kokia prasmė jį kurti? Jei projekto savininkas neišgali nusipirkti domeno iškart krenta ir pačio projekto įvaizdis.

SEO atžvilgiu domenas taip pat geriau net jei jame ir nėra norimo raktažodžio. Žinoma, jei projektas ankščiau paleistas su subdomenu ir yra išsikovojęs šiokias tokias pozicijas google paieškos sistemoje, tuomet viso tūrinio perkėlimas ir nukreiptimas 303 redirektu į naująjį domeną gali pakenkit paieškos rezultatams. Pavyzdžiui aš prieš beveik metus laiko sukūriau svetainę adresu facebook.wps.lt, kad galėčiau lengviau iškilti google paieškos sistemoje pagal raktažodį facebook reklama. Prieš keletą mėnesių nusipirkau fad.lt domeną ir su 303 nukreipimu perkėliau visas pasiektas pozicijas naujam domenui. Žinoma tai ilgas procesas, bet galutinis rezultatas 1-2vt pagal raktažodį facebook reklama. Tačiau naujiems projektams vis dėl to patarčiau iškart pirkti domeną net ir be norimo raktažodžio. Su tinkamu turiniu ir geromis atgalinėmis nuorodomis taip pat sėkmingai galima pasiekti norimų rezultatų.

Busimiems projekto lankytojams taip pat bus žymiai patogiau, jei jūsų projektas turės domeną. Lengviau įsiminti, lengviau suvesti naršyklės adreso laukelyje, lengviau apie naują projektą papasakoti kitiems. Tarkim lankytojas pasakoja apie tavo projektą savo draugui: „Girdėjai, naujas projektas? Užeik www.manoprojektas.hostingas.lt …“ kokia tikimybė, kad jo draugas atsimins tokį ilgą adresą? Reklamuodami savo projektą tuo pačiu nemokamai reklamuojate ir hostingą, kurio nemokamą subdomeną naudojate. Rimtesni hostingai net nesuteikia galimybės naudotis jų paslaugomis jei neturite domeno….

Taigi apibendrinimui tiktų šis sakinys: Koks busimo projekto lygis, toks ir jo internetinis adresas.

20 atsakymų į “Domenas ar subdomenas? Ką pasirinkti?”

 1. "WPS.LT projektas
  Visos teisės nesaugomos, bet kopijuoti griežtai draudžiama." O kas saugo sias teises? ;D

  1. Juk parašyta, kad nesaugomos 🙂 Kopijuoji ir neskaitai, ką kopijuoji 🙂 Mažiau landžiok po pirminius tekstus.
   Mano wap projektuose jei peržiūrėsi pirminį tekstą rasi dar juokingesnį tekstą:
   WPS.LT projektas
   Visos teisės saugomos. Kopijuoti griežtai draudžiama.
   Pažeidėjai bus skaudžiai mušami per pilvuką…

 2. Yra vienas atvejis, kada labai sekmingai galima pasinaudoti ir subdomenu. Bent jau as toki aveji vertinu kaip tinka. T.y. kai imant subdomena duodama domeno pradzia atitinka tinklapio tematika.
  Nezinau kaip jus tai ivertintumet, bet tarkim as pasinaudojau tokiu atveju: kai norejau kurti tinklarasti vien apie Wordpres, pasiimiau is wordpress.com toki tinklarascio adresas – vientik.wordpress.com
  Insaider, ar sutiksi su manimi, kad tokiais atvejais galima pasinaudoti ir subdomenais?

  1. Jei domene yra norimas raktažodis (kaip tavo atveju), tuomet manau tikrai naudinga, nes kiek žinau pačio žodžio wordpress domenuose negalima naudoti ir dauguma, kurie rašo apie wordpress įsigyja domenus tik su wp trumpiniu.

 3. Su situo WordPress cia tik pavyzdys.
  Siaip is esmes manau galima ir daugiau atveju surast, kada nemokami subdomenai gali sutaupyt ir pinigu ir pridek koki keyword'a i domena. Tik reikia paieskot, o ka iesko, tas ir randa. 🙂

 4. Aš manau, kad tai, ar rinksiesi domena, ar tik subdomena parodo ir tavo požiūrį į tavo internetinį projektą. Kuo rimčiau žiūri, tuo daugiau investuoji. O nauda gali būti ne tik finansinė. Juk puslapis padeda ir pasireklamuoti. O tai – neabejotinas pliusas.

  1. Beveik visi kuria internetinius projektus dėl materialios naudos, net sukūrus visiškai pelno nesiekiantį projektą ir sulaukus jo sėkmės prigrūdamas reklamos. Taip galiausi tampa materialios naudos šaltiniu.
   Galbūt nuo domenų pirkimo atbaido ir žinių stoka (nemokėjimas priprakuoti ar pan).

 5. Na jo, bet koks projektas turėtu nešti naudos, o ne nuostolių.
  Domenas tai rimtas dalykas, prieš jį perkant reikia daug ką apsvarstyti, kad jis būtu ir patrauklus ir gražus, ir lengvai įsimenamas. Atidarius projektą nereikia jo užmesti, nes jis tiesiog žlugs. 🙂 Ir nereikia tikėtis labai greitos sekmės iš savo projekto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.