Geriausia dovana mažam vaikui

šiulaikiniai vaikų žaislaiKą vaikui padovanoti? – Tai klausimas, kurį tėvai sprendžia artėjant kiekvienai šventei: gimtadieniui, Kalėdoms, Velykoms ar net vaiko vardadieniui. Daugeliu atveju atsakymas priklauso tik nuo jūsų galimybių ir vaiko norų. Būtent tai, kaip galite išsiaiškinti vaiko norus ir tuomet išrinkti pačią geriausią dovaną vaikui, paaiškinsime šiame straipsnyje.

Įsivaizduokite, kad esate vaikas. Kokius filmukus, filmus jūsų vaikas žiūri? Kokius kompiuterinius žaidimus jis žaidžia? Kokias knygas skaito? Visa tai yra naudinga informacija renkant dovaną. Pavyzdžiui, žaislai – filmų herojai yra labai populiari ir vaikų mėgstama dovana.

Galvokite ne apie tai, ko jūsų vaikui reikia, o apie tai, kas jį nudžiugintų. Rašymo priemonių mokyklai ir drabužius galite nupirkti be progos. Vaikai, kitaip nei suaugusieji nėra tokie praktiški ir neįvertins jūsų pastangų renkant naudingą, bet neįdomią dovaną. Gimtadienio, Kalėdų ir kitų didžiųjų švenčių proga verčiau padovanokite tai, kas vaiką, iš tiesų, pradžiugintų. Tai nebūtinai turi būti brangūs elektromobiliai vaikams. Kartais ir paprastos smulkmenos vaikams tampa labai brangiomis dovanomis. Kiekvienas esame turėję senų ir paprastų žaislų, kuriuos labai mėgome, nes jie sukeldavo gerų prisiminimų.

Svarbu ne tik pati dovana, bet ir jos įteikimas. Jei grįžę iš žaislų parduotuvės be jokių ceremonijų įteiksite vaikui naują dovaną, jis tikrai apsidžiaugs, bet jei dovana bus supakuota į didelę dėžę, aprišta gražiu kaspinu, o viduje dar bus saldainių, laimės jausmas bus mažiausiai 5 kartus stipresnis.

Tiesiog pasidomėkite vaiku: paklauskite, kas jį domina, kokie žaislai patinka. Šiais laikais tėvai net nesusimąsto, kiek mažai laiko jie skiria vaikams. Visą dieną mes praleidžiame darbe, su vaikais turime laiko pabendrauti tik vakare. Tiesa, net ir vakare visi užsiima savo darbais: vaikai ruošia namų darbus, tėvai žiūri televizorių ar skaito naujienas internete. Skirkite laiko vaikui ir tiesiog pabandykite išsiaiškinti, ko jis norėtų. Galbūt jam visiškai neaktualios brangios dovanos ir jis tiesiog norėtų kartu su jumis nueiti į kino teatrą ar zoologijos sodą.

Daugelis tėvų rinkdami dovaną savo vaikui dažnai prisimena savo vaikystę. Deja, laikai pasikeitė – dovanos, kurios buvo geidžiamos prieš 20 ar 30 metų šiandien jau nėra populiarios. Vaikai šiandien nori visai kitų dalykų. Kompiuteriai pakeitė vaikų įpročius ir mąstymą. Labai didelė tikimybė, kad didžiausia dovana vaikui gali būti visai ne dviratis ar paspirtukas. Labai dažnai net tokia brangi ir įdomi dovana, kaip elektromobiliai vaikams negali konkuruoti su naujausiais kompiuteriniais žaidimais. Būtent kompiuteriai žaidimai užkariauja vis daugiau vaikams skirtų prekių rinkos.

Pasikonsultuokite su labiau išmanančiais. Jaunesni kolegos darbe, jūsų vaikų draugai ir net mokytojai gali labai gerai patarti, kokia dovana vaikui labiausiai patiks. Šie žmonės patys žino arba mato, kas vaikams yra aktualu šiandien.

Neapsiribokite standartinėmis dovanomis. Ieškokite vaiko talentų ir juos skatinkite. Galbūt jūsų vaikas nuolat stato milžiniškus statinius iš Lego kaladėlių ar kadaise išardė jūsų televizorių ir jį sudėjo atgal. Visi panašūs veiksmai gali reikšti, kad vaikas turi natūralų potraukį, kuris laikui bėgant gali išaugti į talentą. Taigi, jei numanote, koks galėtų būti jūsų vaiko talentas, dovanokite dovanas, kurios šį talentą padėtų ugdyti.

Galiausiai, tiesiog praleiskite šventes kartu su vaikais. Dažnai tėvai bando atpirkti kaltę dėl per mažai skiriamo laiko vaikams dovanodami jiems brangias dovanas. Tai taktika, kuri duoda tik trumpalaikį rezultatą. Bent per šventes skirkite laiko savo vaikams.

Vienas atsakymas į “Geriausia dovana mažam vaikui”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *