Jeigu esate verslininkas ir nenorite bankroto…

apskaita

Verslas ir bankrotas – dvi sąvokos, kurios kartu neskamba labai gražiai, bet, deja, yra labai susijusios. Pagrindinis klausimas – ką daryti, kad nebūtų bankrutuojama? Atkreipti dėmesį į buhalterines paslaugas ir netaupyti joms.

Klaidos neišvengiamos, bet…

Jeigu jūsų kas paklaustų, ar norite bankrutuoti, tikriausiai nusijuoktumėte. Kas gali to norėti? Tačiau versle būna situacijų, kai elgiamasi taip lyg siekiant bankroto. Paradoksas? Panašu, kad taip: suvokiama, kad per mažas dėmesys kai kuriems dalykams gali būti žalingas, bet nieko nekeičiama. Ir palaipsniui atsiranda įvairių problemų. Vienas iš svarbių aspektų – deramas dėmesys buhalterijai. Yra neigiamų pavyzdžių, kai tik po kelerių metų suvokiama, jog ne viskas gerai. Tada tenka samdyti specialistus ir daug ką tvarkyti iš naujo. Tai išmuša iš vėžių ir sutrikdo darbus.

Klaidos neišvengiamos, bet pravartu suprasti, kokios svarbios yra buhalterinės paslaugos. Tiesa ta, kad teikiant profesionalias buhalterines paslaugas atsižvelgiama į gausybę klausimų. Rodos, paprasta gauti rezultatą. Bet ar žinoma, kaip jį pagrįsti? Kitaip tariant, reikšmingas ne tik rezultatas, bet ir procesas. Perkant namą rūpi ne tik išorė, bet ir vidus – tai puiki metafora, leidžianti parodyti, kas per sfera yra buhalterija ir kokie reikalavimai čia keliami bei ko tikimasi.

Versle nestinga rizikos, pasitaiko klaidų. Užtat buhalterijoje tikslumas ne tik pageidaujamas, bet ir privalomas. Jeigu pakeičiam 3,9 į 3,8, lyg ir nėra didelio skirtumo. Tačiau pasakykite tai buhalteriui ir išvysite nustebimo išraišką. Net jeigu po kablelio yra trys skaičiai, vieno kurio pasikeitimas buhalterijoje lemia labai daug. Pavyzdžiui, 10,567 negali virsti 10,367. Žodžiu, tikslumas čia turi būti kaip reikiant.

Diskutuojant apie buhalterines paslaugas tikėtina nuomonių įvairovė. Visgi patyrę verslininkai sutinka: netaupykite ir samdykite puikius specialistus. Tai duos naudos, atsipirks su kaupu. Žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, kuo geriau tvarkoma buhalterija, tuo sklandesni visi kiti įmonės darbai. Jeigu norite, kad fortūna neapleistų, pirmiausia pripažinkite tvarkingos buhalterijos vertę.

Tai, kas aptarta, aktualu visiems verslo pasaulio atstovams. Viena iš verslo savybių – plėstis. Kuo daugiau filialų, prekių, paslaugų, tuo daugiau tenka skaičiuoti. Todėl itin svarbu, kad neliktų kokių spragų, į kurias reikėtų gilintis kaip į kokį detektyvą. Savalaikė buhalterija – štai kur visraktis į verslo gerovę.

Comments are closed.