Jeigu esate verslininkas ir nenorite bankroto…

apskaita

Verslas ir bankrotas – dvi sąvokos, kurios kartu neskamba labai gražiai, bet, deja, yra labai susijusios. Pagrindinis klausimas – ką daryti, kad nebūtų bankrutuojama? Atkreipti dėmesį į buhalterines paslaugas ir netaupyti joms.

Klaidos neišvengiamos, bet…

Jeigu jūsų kas pasiteirautų, ar norite bankrutuoti, tikriausiai nusijuoktumėte, nesuprastumėte klausimo, gal net užpyktumėte. Kas gali to norėti? Tačiau versle būna situacijų, kai elgiamasi taip lyg siekiant bankroto. Skamba paradoksaliai? Panašu, kad taip: suvokiama, kad per mažas dėmesys kai kuriems dalykams gali būti žalingas, bet nieko nekeičiama. Ir palaipsniui atsiranda įvairių problemų. Vienas iš svarbių aspektų – deramas dėmesys buhalterijai. Yra neigiamų pavyzdžių, kai tik po kelerių metų suvokiama, jog ne viskas gerai. Tada tenka samdyti specialistus ir daug ką tvarkyti iš naujo. Tai išmuša iš vėžių ir sutrikdo darbus. Atrodo, būtų galima judėti pirmyn, bet dar tik aiškinamasi, kur kokios spragos.

Klaidos neišvengiamos, bet pravartu suprasti, kokios svarbios yra buhalterinės paslaugos. Tiesa ta, kad teikiant profesionalias buhalterines paslaugas atsižvelgiama į gausybę klausimų. Rodos, paprasta gauti rezultatą. Bet ar žinoma, kaip jį pagrįsti? Kitaip tariant, reikšmingas ne tik rezultatas, bet ir procesas. Perkant namą rūpi ne tik išorė, bet ir vidus – tai puiki metafora, leidžianti parodyti, kas per sfera yra buhalterija ir kokie reikalavimai čia keliami bei ko tikimasi. Kaip renkantis namą kreipiamas dėmesys į sienų būklę, taip ir valdant įmonę aktualu, ar sąskaitos ir kiti dokumentai yra tvarkingi.

Kablelis – dėl maksimalaus tikslumo

Versle nestinga rizikos, pasitaiko klaidų. Užtat buhalterijoje tikslumas ne tik pageidaujamas, bet ir privalomas. Jeigu pakeičiam 3,9 į 3,8, lyg ir nėra didelio skirtumo. Tačiau pasakykite tai buhalteriui ir išvysite nustebimo išraišką. Net jeigu po kablelio yra trys skaičiai, vieno kurio pasikeitimas buhalterijoje lemia labai daug. Pavyzdžiui, 10,567 negali virsti 10,367. Žodžiu, tikslumas čia turi būti kaip reikiant.

Diskutuojant apie buhalterines paslaugas tikėtina nuomonių įvairovė. Patyrę verslininkai, matę ir šilto, ir šalto, sutinka: netaupykite ir samdykite puikius specialistus. Tai duos naudos, atsipirks su kaupu. Žvelgiant iš ilgalaikės perspektyvos, kuo geriau tvarkoma buhalterija, tuo sklandesni visi kiti įmonės darbai. Jeigu norite, kad fortūna neapleistų, pirmiausia pripažinkite tvarkingos buhalterijos vertę. Tai suvokus gali ir idėjų naujų ateiti, verslo kryptis tampa aiškesnė, viskas žymiai puikiau.

Tikslingas ėjimas

Tai, kas aptarta, aktualu visiems verslo pasaulio atstovams. Viena iš verslo savybių – plėstis. Kuo daugiau filialų, prekių, paslaugų, tuo daugiau tenka skaičiuoti. Todėl itin svarbu, kad neliktų kokių spragų, į kurias reikėtų gilintis kaip į kokį detektyvą. Savalaikė buhalterija – štai kur visraktis į verslo gerovę. Tai nėra iš pašalių atklydusi metafora. Taip, tai metafora, bet ji čia pasitelkta ne vien dėl skambumo. Jei turite verslą, šimtu procentų pritarsite, kad buhalterija ir savalaikiškumas – tikslingas ėjimas. O kuo tokių ėjimų daugiau, tuo geriau. O tikslingi ėjimai pažįstami specialistams iš https://audita.lt/buhalterines-paslaugos/!