Kaip pasirinkti tinkamą slapyvardį?

Visiems, kurie ketina registruotis portaluose, forumuose, svetainėse ir t.t. priverstinai tenka susigalvoti slapyvardį, nes norint užsiregistruoti tiesiog savo vardu, jis dažniausiai būna užimtas. Na nebent jūsų vardas Fridrichas ar pan. Kaip pasirinkti tinkamą slapyvardį, kuris būtu trumpas ir kartu atspindėtų jus? Tai gana svarbus sprendimas ir tam derėtų skirti pakankamai dėmesio. Tėvai jums išrenka vardą, o jūs sau galite išsirinkti slapyvardį, kuris manau yra tiek pat svarbus kiek ir vardas. Dauguma internautų slapyvardžio pasirinkimui beveik neskiria dėmesio ir tai dažniausiai iškart atsispindi pačiame slapyvardyje. Pateiksiu keletą pasiūlymų ir aprašysiu kokių klaidų derėtų vengti renkantis slapyvardį.

Neiškraipykite savo vardo

Dauguma daro klaidą pasirinkdami slapyvardį, kuris yra tiesiog jų vardo išdarkymas. Pavyzdžiui mano vardas Tomas, bet savo vardo nedarkau tokios slapyvardžiais kaip: tomux, tomse, tomax ir t.t. Tai visiškai neoriginalūs slapyvardžiai, kurie atspindi tik jūsų vardą. Apskritai derėtų vengti vardo šaknies naudojimo slapyvardyje, nes jau pats žodis „slapyvardis” reiškia slaptą vardą, kuriame neturėtų atsiskleisti tikrasis jūsų vardas.

Nesirinkite beprasmiško slapyvardžio

Jaunesnio amžiaus internautai (vaikai, paaugliai) daro klaidą pasirinkdami visiškai su jais nesusijusio slapyvardžio, kuris jų manimu skamba „kietai”. Pavyzdžiai buvo tarpsnis kai vaikai prisižiūrėję „Drakonų kova” animacinio filmuko pasirinkdavo tokius slapyvardžius kaip: gokas, songokas, gox, tranksasss, gokasss ir t.t. Taip pat mėgstama pasirinkti „kietai” skambantį, bet visiškai beprasmišką slapyvardį kaip: blackdragon, killer, knifeking ir t.t. Ir ką tokie slapyvardžiai reiškia? O gi visiškai nieko. Įdomu ar po kelių metų nebus gėda su tokiu slapyvardžiu kur nors registruotis…

Trumpas, aiškus slapyvardis

Daugumoje sistemų ribojamas slapyvardžio ilgis, todėl optimaliausia būtų pasirinkti ~6 simbolių slapyvardį, kurį sudaro tik vienas žodis lotyniškomis mažosiomis raidėmis. Taip pat gali būti ir skaičių, kurie būtu įsiterpę slapyvardžio pabaigoje, tačiau nereiktų jais piktnaudžiauti. Stenkitės, kad jūsų slapyvardis būtu aiškiai suprantamas visiems. Nenaudokite skaičių vietoje raidžių (in541der, 1ns41der). Taip pat jūsų slapyvardžio viduryje ar gale neturėtų būti didžiųjų raidžių (iNsAiDeR, InSaIdEr).

Slapyvardžio ilgaamžiškumas

Pasirinktas slapyvardis turi atspindėti jus kaip asmenybę. Ne visada tinkamas slapyvardis, kuris atspindi jūsų veiklą, nebent tvirtai žinote, kad jūsų veikla ilgalaikė ir ją nutraukus slapyvardis nepraras prasmės. Geriausia rinktis tokį, kuris atspindėtų jūsų elgesį, pomėgius ar pan. Ir svarbiausia – rinkitės tokį, kurio būtu ne gėda registruotis ir po 10 metų.

Originalus slapyvardis

Dauguma mėgsta kaip slapyvardį pasirinkti anglišką žodį ar žodžių junginį, tačiau tai nėra unikalu. Nebent jūsų žodžių junginys niekur nenaudojamas. Jei pasirinksite paprasta anglų ar kitos kalbos žodį, jus paskęsite google paieškos sistemos rezultatuose ir jūsų niekas neatpažins pagal slapyvardį. Geriausia naudoti unikalų lietuviškų, angliškų ir t.t. žodžių junginį ar trumpinį, kuris būtu įdomus ir būtent jūsų sugalvotas.

Visur naudokite tą patį slapyvardį

Išsirinkus tinkamą slapyvardį, jį derėtų visur naudoti tokį patį, kad kiti jus atpažintų. Jei slapyvardis unikalus, jūsų su nieko kitu nesumaišys. Tai kaip jūsų vardas ir pavardė. Nors pasitaiko žmonių su tokiais pat vardais bei pavardėmis, kaip ir slapyvardžiais. Žinoma ne visose sistemose įmanoma registruotis savo slapyvardžiu. Pavyzdžiui skype, youtube, gmail ir t.t. ten tenka kažkodėl prirašyti keletą nereikšmingų skaičių.

29 atsakymai į “Kaip pasirinkti tinkamą slapyvardį?”

  1. Tikrai taip. Pačiam teko susidurti. Aš savo slapyvardi kai sugalvojau nieko nežinojau, bet pries 4men radau toki asmeni kuris turi tokia pačia pavarde ;D jis ne lietuvis. iveskit i google ir pamatysite 😀 seni ismes mano pavarde 😀

          1. tas ir svarbiausia. O dėl originalumo Lietuvoje taip. Bet užsieni yra žmonės su tokiomis jau pavardėmis. Bet aš neinu į užsieni ir man tai kolkas nera aktualu 🙂

          2. beveik neįmanoma sugalvoti tokio slapyvardžio kuris, visose kalbose būtu unikalus ir nepasitaikytu įmonės, produkto ir t.t pavadinimo, pavardės ar pan.

  2. Man tai bloga nuo tokių slapyvardžių kaip meilutia, ar siruduciux, milux ar dar kokie nors panašūs, infantiliški.
    Manau, kad slapyvardis turi būti lengvai įsidėmimas kitų, tuo pačiu – pakankamai originalus. Užsidėsi kažką ilgo, kvailo, sunkiai įsimenamo ir nuskęsi interneto jūroje… 🙂

    1. Man apskritai visi slapyvardžiai pasibaigiantys galūnė x atrodo kvailai. Arba dar blogiau jei slapyvardis kaip šuns ar žiurkėno vardas: rikis, čikis ir t.t.

  3. Bet tokie slapyvardžiai kaip meilutia, kaciukszz, kysiulja ar CSkilleriz, wArCrAfTgOd irgi nemažai pasako apie jų šeimininkus. Kad tai – vos į paauglystę įžengusi, dar lėlių neišmetusi mergaitė, ar pirmaisiais ūsiukais besididžiuojantis geimeris. 😀

    1. Tokių reikėtu vengti kaip nealkoholinio alaus 🙂 Karta susidėsi ir ilgai gailėsiesi 😀
      Kai į skype kontaktus kviečia nauji kontaktai, tai slapyvardžiai dažniausiai atspindi jų amžių 🙂

      1. O kas negerai su nealkoholiniu alum? 😀 Pirmą kartą girdžiu tokį palyginimą, įdomu pasidarė. Jis vengtinas, nes neskanus, ar todėl kad neatlieka alaus funkcijos – nesukelia girtumo?

  4. Būtų, atspindėtų, derėtų, neturėtų, įsiterpę, nereiktų, atpažintų, lietuviškos kabutės — „ “ .

    1. Jei atvirai, tai užknisai. Eini per visus straipsnius ir ieškai klaidų. Jei nepatinka – neskaityk ir neteršk mano blogo. O jei nuoširdžiai nori padėti ištaisyti klaidas (kuo labai abejoju), tai apie jas praneš man el. paštu, nes kitų tavo komentarų su viešu klaidų taisimu nebepraleisiu.
      Kas dėl klaidų, dėkui pataisiau. Lietuviškos kabutės dėl dizaino ar pačios wp tvs kitaip nesirašo.

  5. Labas tomai as cia ne i tema paklausiu bet, bet gal gali pasakyti kaip vadinasi tas wordpress iskiepas kai parasai straipsni ir jis atsiduria facebooke? 🙂 pvz: Tomas Morkūnas

    Kaip pasirinkti tinkamą slapyvardį?
    Visiems, kurie ketina registruotis portaluose, forumuose, svetainėse ir t.t. priverstinai tenka susigalvoti slapyvardį, nes norint užsiregistruoti tiesiog savo vardu, jis dažniausiai būna užimtas. Na nebent jūsų vardas Fridrichas ar pan. Kaip pasirinkti tinkamą slapyvardį, kuris būtu trumpas ir kartu atspindėtu jus? Tai gana svarbus sprendimas ir tam derėtu skirti pakankamai dėmesio….
    Source: Asmeninis blogas
    Published: 2011-06-24 13:22:53 GMT
    Vakar 15:39 naudojant „RSS Graffiti“ · Patinka · · Share tokiu facebooke esamu principu jei gali pasidalink 😉

  6. as savo nika susigalvojau pries 3,4~ metus. nikas pats is vardo sulgalvojas ir seip del idomumo v pakeiciau i w ir gavosi nikas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *