Naujas facebook profilio dizainas: „Timeline“

facebook reklama

Tikriausiai jau daugeliui teko pastebėti draugų facebook profilių dizaino pokyčius. Šiandien norėčiau plačiau apžvelgti naująjį dizainą „Timeline“, kurį nuo gruodžio 23 d. priverstinai turės visi lietuviškojo facebook nariai.

Visų pirma į akis labiau krinta „Viršelis“ – pasirinktina nuotrauka, kuri pabrėš jūsų profilio dizaino unikalumą. Dešiniajame krašte matoma laiko juostos atkarpos, kuriose atsispindi jūsų informacija pateikta skirtingu laikotarpiu. Tai labai primena autobiografinę knygą ar dienoraštį. Visa jūsų veikla (jei tokią viešinate) nuo pat gimimo iki dabar pateikiama laiko atkarpomis.

Naujienų srautas paskirstytas į du blokus. Kiekviena naujiena turi savo „langelį“ ir priskirtą vietą laiko juostoje. Video įrašų, nuotraukų, aplikacijų bei kitų naujienų atvaizdavimas laiko juostoje atrodo žymiai patraukliau. Youtube video klipai, aplikacijos pateikiamos „išdidintos“ kaip nuotraukos, todėl natūraliai tampa labiau pastebimos.

Slenkant laiko juosta žemyn naršyklės lango viršuje kartu slenka ir „įrankių juosta“ (nežinau, kaip ją tiksliau pavadinti), kurioje bet kada galima paskelbti įrašą, grįžti atgal ar persikelti į kitą laiko atkarpą.

Kiekvieną mėnesį sudaromi jūsų pamėgtų fanų puslapių, naujų draugų ir t.t. sąrašai, kurie taip pat atrodo gana patraukliai ir šiuolaikiškai. Taip žymiai lengviau sekti savo veiklą facebook’e. Naujame dizaine galime rasti skyrelį „Aktivity Log“ arba veiksmų registras, kuriame galite peržiūrėti savo veiksmų istoriją minučių tikslumu.

Redaguoti profilio informaciją nuo šiol žymiai patogiau ir lengviau. Šalia minėtojo „Aktivity Log“ rasite ir „Update Info“, kur bus pateikia visa jūsų viešinama informacija. Tereikia paspausti „Redaguoti“ ties norimos informacijos grupe ir labai lengvai ją redaguosite ar pakeisite privatumo nustatymus.

Apibendrinant galima teigti, kad naujasis „Timeline“ žymiai patogesnis bei patrauklesnis. Nuo šiol kiekvienas galite turėti savo išskirtinę profilio išvaizdą. Kiekviena naujiena ar įvykis bus labiau akcentuojamas, todėl nepaskęs jūsų sienoje. Tai dar vienas drąsus Facebook žingsnis į priekį.

Tiems, kad nenori laukti, gali jau šiandien išbandyti  „Timeline“ dizainą užsukę į oficialų facebook Timeline pristatomąjį puslapį.

24 Comments

Leave a Comment