Protingas svorio metimas – dailios kūno formos ir ilgalaikis rezultatas

kaip numesti svorioPrieš porą metų atlikti tyrimai parodė, kad daugiau nei pusę suaugusių europiečių kankina antsvoris arba nutukimas. Per pastaruosius dvidešimt metų daugelyje Europos Sąjungos šalių kenčiančių nuo viršsvorio skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Lietuva nėra išimtis. Tiesa, tai nereiškia, kad svarstyklėms pradėjus rodyti didelius skaičius, žmonės nieko nedaro ir toliau sėkmingai tunka. Ne, taip nėra, daugelis, turinčių viršsvorį, bando su juo kovoti, tačiau rezultatai nedžiugina. Kodėl? Nes mes nemokam taisyklingai mesti svorio.

Pastebėję, kad nebetelpam į mėgiamus džinsus, o svarstyklėms tapus didžiausiu priešu, griebiamės populiarių dietų skambiais pavadinimais, dažnu atveju sugalvotų rinkodaros tikslais. Greiti rezultatai žavi labiau nei prakaito liejimas sporto salėje, tačiau jie laikini. Su grįžusiais senais mitybos įpročiais, grįžta ir numesti kilogramai, o ką jau kalbėti apie tai, kad eksperimentuojame su savo sveikata. Taigi, klausimas vertas milijono – kaip numesti svorį?

Pagrindinė taisyklė norintiems sulieknėti: suvartokite mažiau kilo kalorijų, nei sudeginate. Tai jokiu būdu nereiškia, kad turite laikytis mažo kaloringumo dietų, kurios siūlo dienos kilo kalorijas apriboti iki 600-800 kcal. Su maistu žmogus turi gauti pakankamai maistingųjų medžiagų, kurios užtikrintų gerą savijautą. Mitybos sureguliavimas lemia 80 proc. jūsų svorio metimo sėkmės. Todėl viskas prasideda nuo generalinės tvarkos jūsų šaldytuve. Jame neturi likti vietos konditerijos gaminiams, miltiniams produktams ir, tuo labiau, greitam maistui. O štai daržovės ir liesi maisto produktai jame turėtų tiesiog karaliauti. Beje, daugelis, metančių svorį, daro didelę klaidą ir vakare, norėdami numalšinti alkį, doroja vaisius. Vaisiuose daug cukraus, ypač vynuogėse, bananuose ir persimonuose, kurio organizmas nespėja sudeginti,o paverčia angliavandeniais, kurie,savo ruožtu, virsta riebalais, todėl vaisius rekomenduojama valgyti iki pietų. Visgi, jei negalite ir neįsivaizduojate savo vakaro be vaisių, rinkitės apelsinus, greipfrutus ir kitus citrusinius vaisius, nes juose yra mažiausiai cukraus.

Vis dar susiduriama su nuomone, kad sveikas maistas yra neskanus. Taip tikrai neturi būti.Ruošdami žuvį ar paukštieną, galite ją pagardinti prieskoniais, tiesa, druskos derėtų vengti, o štai šlakelis alyvuogių aliejaus į salotas tikrai nepakenks. Visgi, prieš pradedant keisti mitybą, reikia psichologiškai nusiteikti, kad tai nėra dviejų savaičių ar mėnesio dieta,o pokyčiai visam likusiam gyvenimui. Jei pradžioje nežinote nuo ko pradėti, pasikonsultuokite su mitybos specialistais arba sporto klubų instruktoriais, kurie jums tikrai padės suprasti kaip reikia maitintis, ką galima valgyti, o į ką išvis geriau nežiūrėti . Atminkite, jūsų kūnas – ne šiukšliadėžė, nemeskite į jo visko, kas pasitaiko po ranka.

Kokia dieta be sporto? Sportas – tai nebūtinai svarmenų kilnojimas ar šokinėjimas aerobikos salėje. Kiekvienas pagal savo fizinį pasiruošimą, galimybes ir tikslus turi pasirinkti jam priimtiniausią fizinį aktyvumą. Tai gali būti ir greitas ėjimas, ir plaukimas, ir įvairūs tempimo pratimai. Tačiau privalote būti fiziškai aktyvus. Jei visą dieną sėdite prie kompiuterio, pasivaikščiokite vakarais, laisvadienius stenkitės praleisti aktyviai. O jei jūsų tikslai didesni ir slapčia svajojate apie „sixpack‘ą“, tai teks paplušėti ir sporto salėje. Tiesa, nebijokite paprašyti trenerio pagalbos, žinodami ką ir kaip daryti, norimų rezultatų pasieksite greičiau.

Protingas svorio metimas – lėtas, bet užtikrintas. Neturėkite iliuzijų, kad 10 nereikalingų kilogramų atsikratysite per porą savaičių, bet tie kilogramai, kurie nukris per porą ar daugiau mėnesių, jums nesugrįš po pirmo savaitgalio vizito pas tėvus ar senelius.  Sveika mityba, fizinis aktyvumas ir geras poilsis – tai viskas, ko reikia, norint būti sveikam ir gražiam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.