Šventės

Nesenai praėjo dvi šventės: Vasario 14d. – Šv. Valentino diena ir Vasario 16d. – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Manau nedaugeliui abi šios šventės yra vienodai svarbios. Jaunesniems žmonėms svarbesnė Valentino diena, senesniems ar labiau gerbiantiems Lietuvą daug svarbesnė Vasario 16d. Bet… ar šią dieną galime vadinti švente jei jos niekas nešvenčia? Galbūt mano iškreiptas šventimo supratimas, bet vėliavos iškėlimas man toli gražu nepanašu į šventę. Visa ši diena per kurią reiškiasi įvairiausi signatarai labiau primena į gedulą prisimenant istoriją. Daugumai ši diena tik papildomas laisvadienis. Tai ar verta šią dieną vadinti švente, jei išskyrus valstybės valdymo sistemą daugiau niekas nešvenčia? Manau tai turėtu būtu įsimintina diena, minėjimas ar kaip kitaip, bet tikrai ne šventė.
Šv. Valentino diena taip pat neturėtu būti laikoma švente, nes tai net ne mūsų šalies šventė prilipusi taip pat kaip helovinas. Tai tik dar viena komercinė šventė per kurią prekybos centrai gauna papildomą pelną.
Paradoksalu, bet apie Valentino dieną kalbamą žiniasklaidoje mėnesi prieš šventę, o apie Vasario 16d. kalbama per Lietuvos radiją bei televiziją savaitę po šventės. Ar šios dienos vertos vadintis šventėmis? Spręsti jums…

2 atsakymai į “Šventės”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *