Svetainių kūrimo motyvacijos

Kokiu motyvu kuriamas pats pirmasis internetinis projektas? Dažniausiai kuriamas tik tam, kad turėti savo asmeninę erdvę internete arba pasipuikuoti prieš draugus. Sveikintina jei pirmasis internetinis projektas yra asmeninis blogas ar pan, bet dažniausiai kuriami nereikšmingi warez tipo projektai. Dar blogiau jei pirmasis projektas wap – skirtas mobiliesiems telefonams. Nors aš pats pradėjau būtent nuo to ir iki šių dienų sėkmingai išvysčiau savo pačius pirmuosius projektus, tačiau nepatariu jums to daryti, nes pasikeitus motyvacijai norimo uždarbio iš wap projektų bus sunku pasiekti ir galiausiai teks pradėti domėtis www internetu. Žinoma yra išimčių kai wap projektai neša net didesnį pelną nei web, bet tokie projektai dažniausiai kuriami įmonių. Jei kuriami fizinių asmenų, tai dažniausiai būna jau nebe pirmas projektas.
Taigi grįžtant prie svetainių kūrimo motyvacijų paminėsiu kitą motyvaciją. Kai draugų pagyros projekto atžvilgiu išblėsta ar tiesiog patį kūrėja pasieka išganingesnės mintys keičiasi ir svetainių kūrimo motyvacijos. Sekantis projektas kuriamas turint tikslų siekį. Tai dažniausiai būna noras pasipelnyti, bet dauguma daro klaidą ir kuria įvairiausių buxu ar vėl warez projektus su php-fusion varikliu. Žinoma tokie projektai kažkiek neša pelno, o kai kurie gerai išvystyti warez projektai gali atnešti ir nemažus pinigus iš reklamų ir talpyklų, kurios moka už atsisiuntimus. Kai šiek tiek pasidomima apie SEO, AdSense motyvacijos vėl šiek tiek keičiasi. Kitas projektas kuriamas su iš anksto gerai apgalvotu domenu seo atžvilgiu, iš anksto žinomi raktažodžiai pagal kuriuos bus siekiama svetainę iškelti į paieškos rezultatų pirmąsias vietas. Turinys dažniausiai jau iš anksto suplanuotas ir neatsakingai nebepildomas.
Žinoma besikeičiant motyvacijoms galima keisti ir projektą, juk tobulybei ribų nėra, bet jei nuo pradžių pasirinkta netinkama svetainės tematika kelias link tobulybės gali būti ir labai sunkus.
Būtu įdomu sužinoti kokios motyvacijos vedini šiuo metu jūs kuriate internetinius projektus?

6 atsakymai į “Svetainių kūrimo motyvacijos”

 1. Gal daugumai keista bus, bet kuriu, nes tiesiog tai mano ne pagrindinis, bet vienas iš hobių, ypač kai atsiranda noro kažką išbandyti ko nemokėjau ar visada norėjau pabandyti. Niekada nebūna pirma mintis – pinigai. Ne, pirma mintis – tobulėjimas.

  Tačiau po tų tobulėjimų atsiranda kitas nevykęs žmogiškas jausmas (ar kaip pavadinti) – tinginystė. Tada automatiškai būna taip: "Pff, reik parduot.. Kiek kas duodat?", nervina..

  Tikiuosi ateityje nepatingėsiu kažką sukurti unikalaus ir įdomaus visuomenei, o dabar.. pasižaisiu dar. 😉

  1. Daugumai svetainių kūrimo pagrindinė motyvacija – pinigai.
   Užsieniečiams pagrindinė vertybė šeima, o lietuviams pinigai, tad nenuostabu, kad viskas daroma tik dėl pinigų…

 2. Kuriu, nes pirmiausiai norėjau turėti savo asmeninį tinklaraštį, po to norėjosi išmokti turinio valdymo sistemą ir sutaupyti pinigų savo įmonei, dabar noriu išeiti į platesnius vandenis ir surasti klientus, kuriems galėčiau teikti savo paslaugas, gal netgi susirasti komandą, kadangi pasidalinus, kad vienas daro grafiką, kitas web, o trečias SEO, galima padaryti tikrai neblogų projektų. Norėčiau per metus išeitį į šią sritį, kaip į pagrindinį darbą.

 3. Na, bent jau mano motyvacija nėra pinigai. Žinoma, smagu vieną kitą $ prisidurt, bet man svarbiau, kad mano projektas kam nors atneštų naudos ir kad pagilinčiau savo žinias tam tikroje srityje. Pavyzdžiui, OOP.

 4. Na iš pradžių tai buvo domėjimosi paskirtis, bet didejant lankytojų ir perkant brangesnius serverius nesinori visko iš savo kišenės dengti, beto ir laiko veltui nesinori leisti prie internetinės svetainės sėdint. Kaip sakoma tik "menininkai nevalgo" :D, tai manau jei jau kažkiek daugiau moki kurti o ne tik SC pajungti tai pagrindinis poreikis pasidaro pinigai.

 5. Viena iš motyvacijų varančiųjų, privalo būti noras padaryti kažko vertingo žmonėms, kad tai atneštų Jiems naudą. Tada atsiras ir pelnas, kas turi būti antroje vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.