Visko po truputį…

Dauguma žmonių internete turi savo verslo šaką, ja plėtoja ir nesidairo į šalis. Man patinka „paragauti” visko po truputį. Nors gana ilgą laiką toliau mobiliojo interneto ribų nekišau nosies (tai žinoma buvo gana didelė klaida).  bet prieš daugiau kaip metus laiko pagaliau išlipau iš tos smėlio dėžės ir pradėjau domėtis www kūrimu, dizainu ir t.t (Žinoma iki šiol dažnai lankausi mobiliajame internete, nes reikia šiek tiek laiko skirti savo projektams ir šiaip man vis dar įdomi ta sfera. )

Pradėjus domėtis web svetainių struktūra, kuri visiškai skyrėsi nuo wap svetainių, supratau, kad be dizaino neišsiversiu. Iš pradžių man padėjo wap dizaineris Mantas, bet juk amžinai jo nekamuosiu. Jo padedamas pramokau Photo Shop pagrindų ir pradėjau kurti reklaminius skydelius, header’ius, avatar’us ir t.t Galų gale šiaip ne taip susikūriau savo paslaugų svetainės dizainą (kurį iki šiol teko tobulinti).

Vėliau pasitaikė puiki galimybė grynintis labas sąskaitą per perlo svetainę. Šio būdo nepavadinčiau uždarbiu, bet vis tiek nauja sfera, iš kurios šiek tiek pasipelniau gaudamas 80% į banko sąskaitą. Iš mobiliojo interneto beveik kasdien gaunu labas papildymus, perlaidas bei pasinaudojau labas akcijų spragomis, todėl buvau sukaupęs nemažą labas sąskaitą. Žinoma perlas sudėjo įvairius limitus ir ilgai neteko džiaugtis, bet visą labas sąskaitą spėjau išsigryninti. Deja dabar perlas panaikino jų sąskaitos pildimą sms žinutėmis ir todėl ši sfera tuo ir baigėsi.

Ties programavimu ar grafikos kūrimu neapsistojau. Pradėjau domėtis įvairiomis TVS: joomla, dle, wordpress… keista, bet php-fusion niekada nesidomėjau, nes ši tvs mane iš tolo baido…

Po gero pusmečio vien svetainių kūrimo, progravimo, grafikos kūrimo nepakako. Ėmiausi facebook paslaugų sferos. Žinoma pradžiai teko šiek tiek nesėkmingai investuoti, bet vėliau rezultatai tapo geresni ir šiandien jau galiu pasiūlyti nemažą skaičių pakvietimų, postų ant sienų ar masinių žinučių.

Smalsumas darė savo ir man nepakako jau turimų sferų. Pabandžiau labai rizikingą paskolų teikimo sferą. Ji žinoma labai patraukli kaip ir facebook paslaugas, nes visiškai nieko nereikia daryti siekiant šiek tiek užsidirbti, bet turi labai dydelį minusą – riziką. Reikia labai atidžiai žiūrėti kam teiki paskolą. Suteikus 50lt paskolą daugiau kaip savaitei laiko užsidirbau tik 24lt. Taigi lyginant su facebook paslaugomis, tai man visiškai netiko. Laukti daugiau kaip savaitę laiko tokios mažos sumos, kai ja galima gauti per vieną dieną iš fb paslaugų, tikrai neverta. Ateityje nemanau, kad toliau neplėtosiu šią sferą.

Dar viena sfera, kuri kol kas nelabai sėkmingai vystosi, tai vhost.lt taškų disponavimas. Panašiai kaip ir su paypal ar moneybookers perkama pigiau ir parduodama brangiau. Pradžiai nusipirkau taškų sau, kad galėčiau pigiai prasitęsti domenus, bet vienam žmogui skubiai prireikė taškų ir pardaviau juos gana brangiai. Nieko nelaukęs gana pigiai supirkau visus taškus iš vieno žmogaus ir dabar laukiu geresnių pardavimo pasiūlymų (nors kas perskaitys šį straipsnį nemanau, kad pirks tuos taškus). Realiai man nebūtu nuostolio jei ir niekas nepirktų tų taškų, nes jie man pačiam reikalingi ateičiai. Juk reikia išlaikyti 5 domenus.

Šiandien visai netikėtai skaitinėdamas uždarbio forumą pardaviau backlinką savo web paslaugų svetainėje. Taigi tai dar viena nauja sfera, kurią galbūt plėtosiu. Žinoma kol kas nelabai turiu ką pasiūlyti, bet SEO optimizavime nesu visiškai žalias, todėl manau ateityje rimčiau domėsiuosi ir šia sfera.

Mane visada domino straipsnių rašymas ir pan (todėl ir sukūriau šį blogą), bet niekas nemokėjo arba neradau kas mokėtu pakankamai už straipsnių rašymą. Prieš porą dienų susidomėjau vienu pasiūlymų dėl straipsnių rašymo už pinigus. Žinoma konkursas nemažas, nes daug konkurentų ir tikriausiai nepateksiu, nes reikalingas tik vienas straipsnių rašytojas, bet vis tiek pabandysiu, nes neturiu ko prarasti. Būtu smagu užsiimti tuo kas patinka ir už tai dar gauti šiek tiek papildomu pinigų.

Iki šių dienų neapleidžiu savo seniausios sferos – skriptų pardavinėjimo. Žinoma pardavinėti kitų kūrėjų kurtus skriptus nedora, bet kaip sakoma nesisuksi – neišgyvensi. Dar retkarčiais parduodu vieną kitą domeną, bet tai nepavadinčiau atskira sfera.

Apibendrinant išvardinsiu visas sferas, kuriomis užsiimu ar bent jau kažkada užsiėmiau: Svetainių kūrimas, programavimas, grafikos bei dizaino kūrimas, facebook marketingas, vhost.lt taškų disponavimas, labas sąskaitos grynimasis, domenų bei skriptų prekyba, paskolų teikimas, backlinkų nuoma, straipsnių rašymas, reklamos pardavimas mobiliajame internete. Manau ateityje vien ties šiomis sferomis nepasistosiu, nes niekada nepraleidžiu puikios progos nors šiek tiek pasipelnyti.

3 atsakymai į “Visko po truputį…”

    1. Tikriausiai parašei tik tam, kad paliktum savo atgalinę nuorodą, bet tiek to 🙂
      Kiekvienas kultūringas, lietuviškomis raidėmis parašytas komentaras yra šiek tiek vertingas 🙂

  1. Dar viena įmanoma pelną nešantis ir didesnių investicijų nereikalaujantis "versliukas" – prekyba domenais. Tebūnie tai reiklama, bet: galima rasti domenus, kurie greitai taps laisvi (anksčiau jie priklausė rimtoms įmonėms su dideliu svetianių lankomumu) – nupirkus tokį domeną, svetainės lankomumą galima paversti pelnu – pardavinėjant backlinkus, įdėjus mokamą Google reklamą ar pardavus patį domeną 🙂
    Daugiau informacijos: http://domenai.add.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *