Kaip kurti web projektus?

Dažnai norėdami sukurti savo interneto projektą pristingame įvairių žinių, patirties, motyvacijos tęsti pradėtus darbus. Nemokame programuoti, kurti dizaino, koduoti ir t.t., todėl kartais nuleidžiame rankas. Tačiau didžiausiai problema tikrai ne čia. Jei nemokate, nenorite programuoti ar tiesiog nepasitikite savo jėgomis, galite naudoti TVS (turinio valdymo sistemas). Jei nemokate piešti, koduoti dizainų, pasinaudokite jau sukurtais nemokamais dizainais pritaikytais jūsų pasirinktai TVS. Didžiausią klaida – kurti interneto projektą neturint unikalios idėjos bei supratimo kaip teisingai jie turėtų būti kuriami (nežinant pačių pagrindų, kūrimo principo). To pasekoje internete gimsta dar vienas projektas „apie viską” ar „warez + php-fusion ar dle” junginys.

Nesenai perskaičiau kolegos Povilo naują internetinę knygą „Kaip kurti web projektus” (stebuklai, Tomas skaito knygas). Čia pateikiama net 50 įvairių patarimų, kurie padės susivokti kaip teisingai sukurti savo interneto projektą. Nors su kai kuriomis Povilo mintimis nesutinku, tačiau būtų kvaila už juokingą sumą nepasinaudoti patarimais žmogaus, turinčio 10 metų patirtį interneto projektų kūrime.

Norėdamas, kad labiau suprastumėte kokiai auditorijai skirta ši knyga, pateikiu jos įžangą:

Labas, bičiuli. Tikiuosi, nepyksi, kad kreipsiuos į tave “tu”? Norėčiau iš karto nustatyti neformalius santykius, nes šioje knygoje duosiu tau nemažai draugiškų patarimų. Būtent patarimų – čia nebus taisyklės, kurių šventai privalai laikytis, nes taip jau yra tame verslo pasaulyje – skaityti ir domėtis tendencijomis verta, bet savo galvą ant pečių irgi reikia išnaudoti. Iš esmės, toks ir yra knygos tikslas – priversti tave pamąstyti apie tam tikrus klausimus, susijusius su tavo būsimo web-projekto kūrimu arba esamo tinklalapio tolimesne raida.
Iš karto pasakysiu, kad knyga skirta ne programuotojams ir ne dizaineriams. Čia nerasi nei programinio kodo, nei nuorodų į dizaino šablonus, nei programavimo kalbų aprašų.
Knyga yra tiems, kurie nori kurti savo projektą internete – ar tai būtų web-verslas, ar tiesiog bendruomenės svetainė, ar savo sumanytas laisvalaikio portalas. Nesvarbu, ar nori uždirbti, ar tik “pasižaisti” – juk vis tiek tikslas yra surinkti kuo didesnę lankytojų auditoriją? Kitaip, manau, net neskaitytum šios knygos.
Tad galėsi perskaityti mano 50 patarimų (po vieną A4 formato lapą kiekvienam iš jų), kuriuos galiu duoti iš savo praktikos – visgi web-kūrimo pasaulyje esu jau dešimt metų – o jeigu skaičiuotume dar mokykloje sukurtą pirmąją referatų parsisiuntimo svetainę, tai ir dar daugiau. Per tą laiką mačiau nemažai sėkmingų web-projektų, bet dauguma taip ir „neiššovė“ – būtent apie jų klaidas papasakosiu šioje knygoje ir pateiksiu savo nuomonę, ko neverta daryti ir kur geriausia kreipti dėmesį, kuriant tinklalapį.
Knyga suskirstyta į tris skyrius. Pirmas skirtas idėjos išgryninimui, dar nepradėjus realaus kūrimo proceso. Antroje dalyje jau nersime į kūrimo džiungles – bet ne iš programavimo pusės, o būtent projekto vadovo ar idėjos autoriaus akimis. Ir trečias skyrius skirtas jau sukurto tinklalapio atėjimui į rinką – reklamavimui, informacijos paskleidimui ir kitokioms gudrybėms. Nes juk vien paleisti tinklalapį neužtenką – reikia sugebėti ir pritraukti lankytojus.

Žinau, kad tikriausiai dar yra keletas iš mobiliojo interneto užklystančių skaitytojų, todėl būtent jiems rekomenduoju šią knygą, kuri kol kas kainuoja tik 5 Lt. Juokinga suma, tačiau pagal kainos ir kokybės santykį, tai tikrai puikus pirkinys net ir vaikams, kuriems 5 Lt yra dideli pinigai. Nusipirkit, sąžiningai perskaitykit ir galbūt jūsų suvokimas apie interneto projektų kūrimą radikaliai pasikeis. Galbūt nebekursite šlamšto ir suprasite, kad mobiliajame internete turtų nesusikrausit.

Šią, kaip ir kitas Povilo knygas galite nusipirkti skaitykit.lt/knygos

3 atsakymai į “Kaip kurti web projektus?”

  1. Oho. Tikrai nustebau pamačiusi, kad Tomas rašo apie knygas ir net jas bando recenzuoti. 🙂 Šiaip visai įdomu paskaitinėti, ką kolegos rašo. Ačiū už rekomendaciją.

    1. Nesu didelis knygų mėgėjas ir skaitau tik labai aktualias knygas 🙂 Čia tikriausiai pirma ir paskutinė mano recenzija šiame penkmetyje 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *