Ketinantiems registruoti individualią veiklą reikėtų būti atidiems

ivJeigu svajojate save išbandyti kažkokioje srityje, tai jums reikėtų žinoti, kad Lietuvoje sąlygos tam yra itin palankios, nes pradedantys verslininkai ar tiesiog laisvai samdomi darbuotojai neprivalo steigti juridinio asmens. Viskas yra daug paprasčiau – individuali veikla išsprendžia šią problemą. Jos įregistravimas dabar yra toks paprastas, jog bet kuris žmogus veiklą įregistruoti gali per kelias minutes. Tam reikia tik prisijungti prie valstybinės mokesčių inspekcijos internetinio portalo. Ten pateikiama registracijos forma ir viskas. Žinoma, naujokai vis dar dažniau renkasi formos pildymą atvykus į VMI skyrių, tačiau turite žinoti, kad nieko ten sudėtingo nėra – reikės tik asmeninių duomenų bei veiklos kodų.

Individualią veiklą vykdantys asmenys turi savarankiškai dirbančio asmens statusą. Tai reiškia, kad tokie žmonės jokiu būdu nėra laikomi bedarbiais. Jie gali gauti visas paslaugas, bet aišku – jeigu jos užsakomos atsižvelgiant į gaunamas pajamas. Bedarbiais laikomi tik tie asmenys, kurie nėra sudarę darbo sutarčių arba nedirba savarankiškai. Individualios veiklos pažyma išduodama mokesčių inspekcijos, tačiau nereikia pamiršti, kad mokesčiai mokami ne tik šiai institucijai.

Reikia pabrėžti, kad savarankiškai dirbantys asmenys, kaip ir dirbantys pagal darbo sutartį, privalo mokėti PSD bei VSD mokesčius. Šiuos du mokesčius administruoja būtent SODRA, todėl jai juos mokėti ir reikia. Šis mokesčiai garantuoja nemokamą gydymą, pensiją bei tėvystės bei motinystės atostogų išmokas.

Savarankiškai dirbantys asmenys, kurie yra sudarę pensijų kaupimo sutartis kažkokioje draudimo bendrovėje ar banke, turi mokėti ne minėtų institucijų nurodytus mokesčius – tenka mokėti didesnius. Tiksliau kalbant, pagal pensijų kaupimo sutartis, šiemet tenka mokėti 2 procentais didesnį VSD mokestį nei pernai t.y. mokama už praėjusius metus.

Individualią veikla ketinantys vykdyti asmenys turi žinoti, kad be apskaitos vedimo čia nebus apsieita. Teks visas pajamas registruoti žurnale bei sąskaitose faktūrose. Kaip pildyti individualios veiklos apskaitą galite sužinoti atvykę konsultacijai į VMI skyrių arba tiesiog uždavę atitinkamus elektroninius paklausimus per valstybinės mokesčių inspekcijos portalą. Tas pats taikoma esant klausimams ir dėl VSD bei PSD įmokų mokėjimų – šiais klausimais konsultuoja SODRA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.