Kodėl man nepatinka Twitter?

Tikriausiai niekam nėra paslaptis, kad socialinis tinklas Twitter iki šiol Lietuvoje nėra populiarus… ir tikriausiai niekada nebus. Kodėl? Apie tai buvo diskutuota ne kartą ir ne du, todėl labai išsiplėsti nenorėčiau. Galbūt paminėsiu tik faktus, kodėl būtent man jis niekaip neįtiko, nors ir stengiausi prisijaukinti. Puikiai suprantu, kad šis straipsnis sukels Twitter priklausomybę turinčių internautų didelę pasipiktinimo bangą ir greičiausiai liksiu nesuprastas, bet… Jei didžioji Lietuvos dalis nesinaudoja Twitter, tai galbūt mano paminėtuose faktuose bus ir lašelis tiesos?

Kas man yra Twitter?

Tai ne socialinis tinklas, tai tik dar vienas reklamos sklaidos kanalas, kuris Lietuvoje beveik visiškai neveiksmingas. Galit prieštarauti, bet su beveik 200 sekėjų pasaulio neužkariausit. Taip, pats kaltas, kad nesilankau, dažnai nerašau ir todėl neturiu daug sekėjų, tačiau sutikit, kad twitter lietuvių sekėjų skaičius tikrai ribotas. Tai tik dar vieno socialinio tinklo mygtukas straipsnyje, kurį spaudi, nes nori išnaudoti visas sklaidos galimybes. Tai tik įskiepis, kurį pats integruoji į savo tinklaraštį, nes tai populiaru kitų blogerių tarpe ir galbūt tai suteiks keletą papildomų lankytojų.

Patogu, tik ne namuose

Nesergu priklausomybe nuo Twitter socialinio tinklo, todėl neturiu jokio potraukio išėjus iš namų rašyti trumpus, bereikšmius pranešimus apie orą ar savo veiklą. Kam tai rupi? Dažniausiai tai labai panašu į „forefer alone“ stilių, kai tampi tik pats sau įdomus. Suprantu, jei bučiau itin populiarus ir visiems būtų be galo įdomu kokioje gatvėje man atsirišo batraištis, bet dabar tiesiog nesuprantu… neįžvelgiu šio socialinio tinklo naudos tikriausiai todėl, kad išėjęs iš namų nesinaudoju wi-fi, nes jis man (beveik) nereikalingas. Taigi, namuose labai patogu naudotis įprastais socialiniais tinklais (fb, g+), o kažkur išvykus man apskritai nereikalingas joks socialinis tinklas, todėl Twitter „lieka už borto“, nes man nepatrauklus nei namuose, nei išvykus.

Įspūdžiai iš Login 2012

Prisiminus Login 2012 darosi šiek tiek juokinga. Buvo tikrai įdomu stebėti, kaip kitiems blogeriams Twitter socialinis tinklas tampa vos ne sms žinučių alternatyva. Taip ir išsivysto priklausomybė nuo wi-fi. Juokinga, kai tame pačiame pranešime beveik šalia sėdintis nelabai pažįstami (gyvai galbūt nebendravę) blogeriai bendrauja per twitter, dalinasi įspūdžiais apie tuo metu matomą tą patį pranešimą, nors galėtu gyvai persimesti bent keliais žodžiais. Keista, kai nepasinaudoja galimybe gyvai susipažinti ir taip praplėsti pažinčių ratą.

Kitų socialinių tinklų įtaka

Galbūt didelę įtaką man daro Facebook socialinis tinklas, nes tiesiog negaliu priprasti prie twitter rėmų. Trumpos žinutės, nepatogus jų išdėstymas ir t.t. Žinoma, tai labai ginčytina, nes visa Twitter idėja yra visai kitokia nei Facebook ar Google+, tačiau man ji yra visiškai nepriimtina. Galbūt todėl tik pasirodžius Google+ socialiniam tinklui, jis iškart pasirodė patrauklus, o Twitter net ir stengiantis priprasti netapo priimtinas.

13 atsakymų į “Kodėl man nepatinka Twitter?”

 1. >Tai ne socialinis tinklas, tai tik dar vienas reklamos sklaidos kanalas
  Nes *tu* jį taip panaudoji.

  >Patogu, tik ne namuose <…> visiems būtų be galo įdomu kokioje gatvėje man atsirišo batraištis
  Naujienos, įdomios nuorodos, įvairi asmeninė patirtis (nebūtinai apie tai, kaip geriau užsirišti batraištį). *Tu* nematai panaudojimo galimybių.

  >Įspūdžiai iš Login 2012
  Nežinau, kur matei, kad vienas šalia kito sėdėdami tweetintųsi – man neteko. O štai jei esi toliau, per pranešimą kitaip ir nepabendrausi (nerėksi juk…). O ir mini-susitikimą, sakyčiau, visai sėkmingai susiorganizavom. Be twitter renginyje sugalvoti kažką spontaniško būtų sunkiau – neprirašinėsi kiekvienam

  >Kitų socialinių tinklų įtaka
  Google+ išsidėstymas žinučių panašus kaip twittery (jei neskaitysi to, kad ten komentarai lipdosi prie postų). Facebooke išvis patyliu – seniausiai panaikino visus normalius rūšiavimus pagal laiką ir lieka tik, „tai, kas tau įdomu“ (pvz. kad žmogus pasidalino nuotrauka iš serijos „like jei mėgsti X, share jei Y“). Šaunūs „svarbumo“ algoritmai, Zuckai.

  Tiesa, ir išsiimk tą „informacijos šaltinis blah blah herp derp“. Dar vienas webo vėžys, po popup'ų, autoplay, dešinio pelės mygtuko blokavimo… Kopijuotojų nesustabdai, kenki tik pikto nelinkintiems vartotojams. Pvz. net pacituot negaliu be tavo „kopijavimo ričių“…

  1. Man visi socialiniai tinklai yra reklamos ar informacijos sklaidos kanalai, tačiau ne visi priimtini tiesiog patogiam bendravimui.

   Naujienos, įdomios nuorodos, įvairi asmeninė patirtis ir t.t. tinka bet kuriam socialiniam tinklui, todėl neįžvelgiu pranašumo. Panaudojimo galimybės iš esmės tos pačios.

   Jonas Ragaišis, jei neklystu sėdėjo šalia (per kelias vietas toje pačioje eilėje) ir per Twitter bendravo su Edgaru Apšega. Tai man pasirodė keista, bet sutinku, kad tai tikriausiai patogiausias būdas bendrauti iki normalaus susitikimo, kurio nebuvo.

   Va to komentarų lipdymo prie postų man labiausiai ir trūksta.

   Ok, jau išėmiau, nes pastebėjau, kad ne vieną skaitytoją "užkniso" 🙂

 2. Kiek žmonių – tiek nuomonių, kaip sakoma. 🙂
  Man atvirkščiai – Facebook'as neprilipo, atrodo laiką gaišinantis soc. tinklas, erzina visos tos programėlės, žaidimėliai, reklamos. 🙂

  G+ kur kas fainesnis, bet kadangi ten turiu ne asmeninį profilį, o blogo puslapį – negaliu pati kviesti žmonių (pirma jie turi mane pakviest), taigi turiu mažai pasekėjų – mažai ir turinio/veiksmo/naujienų.

  O Twitter'is man labai smagus, kai šiaip norisi pajuokaut, paplepėt, ar prireikia kitų žmonių nuomonės, ar kokia diskusija vyksta. Mėgstu ir tai, kad ten viskas taip trumpai ir lakoniškai. Daug koncentruotos informacijos per trumpą laiką. 🙂 Nors kartais ta informacija – daugybės žmonių dialogas.

  Gerai, kad yra įvairių soc.tinklų, mikro blogų ir kitokių portalų – kiekvienas gali susirasti kas priimtiniausia būtent jam.

  P.S. čia tik man rašant komentarą text box'o centre kabo facebook mygtukas? 🙂

  1. Jeigu twitter komentarai būtų prilipdyti prie postų, būtų daug patogiau 🙂 iškart susigrupuotų diskusijos apie kažkokią informaciją ir šiaip plepalai apie nieką, o dabar kažkoks chaosas 🙂

   Tik tau, o gal ir kitiems, bet daugiau niekas to nepaminėjo, tai nežinau 🙂

   1. Dėl komentarų grupavimo sutinku. Tiesa, girdėjau, kad yra patogesnių Twitter klientų, kur ko gero taip ir yra, bet pati kol kas nebandžiau, ir pripažįstu, kad kartais sunku atsekti kur diskusija prasidėjo – ypač jei ji ilgesnė, ar dalyvauja daugiau žmonių. 🙂 Čia matyt didžiausias Twitter trūkumas šiuo metu…

    @NePosas rašė neseniai apie Janetter, minėjo, kad jis rodo į kurią žinutę buvo atsakyta: http://www.nepo.lt/lt/nuomone/kritika/janetter—

    1. žiūrint paprasto vartotojo akimis: kam naudotis nepatogiu socialiniu tinklu ir dar papildomais klientais, kai yra patogesniu ir Lietuvoje daug populiaresnių kitų socialinių tinklų 🙂

     Man Twitter visada buvo toks "geek'škas" soc. tinklas, o aš savęs tokiu nelaikau, gal tik šiek tiek prijaučiančiu jiems, todėl ir nelimpa 🙂

 3. mano teorija dėl twitter'io nepopuliarumo, kad kalti mobilių operatoriai, nepaleidę laiku pigiai interneto per telefoną, o dabar jau visi FB naudoja telefonuose ir nemato prasmes i twitteri eiti. Wi-fi paplitimas labai jau prastas, kad galėtum normaliai twitteriu naudotis.

 4. Nenaudoju Twitterio, bet paskutiniu metu pats pagalvojau, jūk tai nuostabus dalykas, gali pareikšti lengvai savo mintis paprastai, ypač jis naudingas būtu fanų turintiems žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *