Ar jums tikrai reikia planšetinio kompiuterio?

Tikriausiai visiems atsakymas aiškus – reikia, bet ar tikrai? Jei be jokių akcijų, nuolaidų ir pan už savo asmeninius pinigus? Vis dar reikia? Labai abejoju… Jau ne kartą buvau susiviliojęs įvairiomis akcijomis, tačiau viliojo tik pati kaina, o ne siūlomas produktas, nes realiai jis man nereikalingas. Kodėl? Turiu išmanųjį telefoną, turiu ir nešiojamą kompiuterį, tai kam man reikia tarpinės grandies?

Nešiojamo kompiuterio beveik niekur nenešioju, todėl virto staliniu kompiuteriu. Planšetinio kompiuterio taip pat nesinešiočiau, nes pasitikrinti el. paštui ar pan pilnai užtenka išmaniojo telefono. Tai kam reikalingas išmanusis telefonas su labai dideliu ekranu ir galbūt geresne „geležimi”, kuris dar žinomas kaip tablet, planšete ar planšetiniu kompiuteriu? Kokia prasmė mokėti už didesnį ekraną, jei jo galimybės beveik tokios pat kaip paprasto išmaniojo telefono? Ką su juo veikti? Žiūrėti youtube filmukus? Ką jis tokio sugeba, ko negali Android telefonas? Lyginant su išmaniuoju telefonu, nešiotis tikrai nepatogu, išsikrauna žymiai greičiau, kainuoja (dažniausiai) daugiau… ar to vertas didesnis ekranas, per kurį patogiau skaityti naujienas ar spoksoti youtube?

Žinoma, įvairių specialybių darbuotojams, kuriems reikia operatyviai dirbti su įvairia media, planšete tikriausiai nepakeičiamas darbo įrankis… tačiau pirkti vien kaip užgaidą nežinant realios bei tikrai būtinos paskirties tikrai neverta. Kodėl? Pažaisit keletą dienų ir padėsit į šalį… Aišku, jei neturit nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono, tuomet galbūt ir verta pirkti 2 in 1 paketą, tačiau už tą pačia kainą geriau nusipirkti nešiojamą kompiuterį.

Laukiu jūsų nuomonės, kodėl paprastam žmogeliui, nedirbančiam specifinio darbo reiktų planšetinio kompiuterio? Sakysit: mokslams, studijoms? Nejuokaukit…

49 atsakymai į “Ar jums tikrai reikia planšetinio kompiuterio?”

  1. Aš norėjau planšetinio jau turbūt prieš 10 metų, todėl man planšetinis kur kas patogiau nei nešiojamas kurio baterijos laiko trumpiau ir sveria jis daugiau. Nors aišku be stalinio kompiuterio dar ilgai neišsiversiu, bet tai vietoje nešiojamo planšetinis kur kas patogiau. Tik reikia žinoti ką su juo galima nuveikti 🙂

  2. pries kelias savaites pardaviau savo gerokai panesiota notebuka ir ,pasvarstes, nusipirkau Icer iconia tab a501. Man siaip Pc reikalingas tik intui – zaidimu prisizaidziau daug anksciau smelio dezeje. Darbui man jis taip pat nereikalingas. Taigi – kip inetinis pc jis mane pilnai tenkina – tiek ekranas, tiek greitis, tiek baterija ir visa kita. Siaip nesu kategoriskas zmogus ir manau , kad kiekvienas gali ( turi, privalo) pasirinkti pc pagal savo poreikius ir norus. Tai tiek.

  3. pilnai pritariu siam straipsniui, galbut jis reikalingas darbui ar kazkam rimto, taciau didzioji dauguma tenori jo kaip uzgaidos…ypac paaugliukai…apskritai liudna, kokios vertybes mus supa siandien…

  4. Bijau, kad žmonės daug dalykų perka ne todėl, kad reikia, bet todėl, kad gražiai atrodo, plačiai išreklamuota, madinga. Manau, kad ne vienas pas save rastų daiktų, kuriuos pirkti nebuvo būtina, bet vis dėlto jie buvo įsigyti.
    O dėl laptopo… Mano manymu, jis vis tiek patogesnis nei stalinis. Juk stalinio kompo nenusineši ant fotelio, į lovą arba į virtuvę. Laptopo privalumas ne tik tas, kad jį gali vežiotis į keliones, bet kad ir bute jis tavęs nepririša prie vienos vietos.

    1. būtent, kartais tiesiog patogiau palysti po antklode su karštu arbatos puodeliu ir toliau užsiimti darbais kompiuteryje, nei papildomai apsirengti ir sėdėti kaip prikaustytam prie stacionaraus kompiuterio 🙂

  5. Neseniai teko mažumėle po oro uostus pasitrinti. Tai planšetiniai kompiuteiriai ten jau išstumė notebookus.

    Turiu išmanų telefoną. Turiu netbook'ą. Tiktų man ir planšetė. Superdaigtas keliaujant. Lengvesnis uz netbook'ą, ekranas panašus ir baterija gal net ilgiau laiko. Tiesa.. kolkas 1000Lt normaliai planšetei išleisti nesiryštu. Brangu.

    P.S. nors kartais keista matyti.. kai jaunimas Ipad'ą naudoja kaip mp3 playeri. Arba fotiką 😀

    1. Sėdi užsidaręs ir neišlendi socialinius tinklus tai net nežinai kiek šiais laikais daiktai kainuoja – seniai jau nereikia 1k Lt norint įsigyti normalią planšetę 😛

      1. Hmm. galbūt. nesigyčysiu. Šiuo metu daugiau analizuoju kuro ir statybinių medžiagų kainas nei IT

        Nors ir nesu matęs 10" planšetės mažiau nei už 1k Lt.

  6. Nepirkčiau planšetės. Tiesiog ji būtų tik padidintas telefonas, o programavimui ar pan. vis tiek jos niekaip nepanaudočiau, tam reikia laptopo…

  7. Nuo stacionaro prie laptopo perėjau ir džiaugiuosi 🙂 Bet laptopo planšetinis kompiuteris kol kas pakeisti bent man – niekaip negali. Tad jei planšetinį turėčiau – naudočiau nebent panaršymui internete, Youtubei, elektroniniam paštui – ne darbui, o pramogoms. Būtų praktiškai kaip žaislas – tą patį galiu nuveikt su iPhonu, tik mažesniame ekrane, teisingai Tomas pastebėjo, kad šie daiktai dubliuoja viens kito funkcijas. 🙂
    Aišku, jei gaučiau nemokamai – neatsisakyčiau, bet pirkti už keturzenkle suma asmeniškai man – tiesiog neverta.

    1. o aš galvojau, kad dizaineriams kaip tik patogu naudoti planšete piešti ar pan 🙂 Nors jei darbas tik su photoshop, tuomet iš planšetes jokios naudos…

      1. Tada reikia ne planšetinio kompiuterio (ten nebent pakeverzosi, rimtai nepapieši), o planšetės (geriausia – su lcd ekranu, ant kurio tiesiai ir pieši) 🙂 Va šitas tikrai vertas nuodėmės: WACOM CINTIQ 12WX LCD TABLET. Kainuoja ~3500 Lt, profesionaliam dizaineriui tikrai palengvintų darbą. Tačiau su juo nepanaršysi, Youtube nepažiūrėsi – su juo tik prisijungęs prie kompiuterio galėsi piešt.
        Galėtų ir labiau skirtis tie pavadinimai – planšetės, planšetiniai kompiuteriai. 😀

          1. Specialaus įrankio piešimui kol kas neturiu – naudoju pelę 🙂 Voliojasi kažkur namie planšetė, bet tokia paprastesnė – kažkaip neįpratau su ja dirbt. Pradinukui būtų gerai, bet man kažkaip "susišvietė", kad nelabai yra prasmės iš naujo mokytis piešt, jei profesionaliam darbui ji vis tiek netiks 😀 Gal tiesiog patingėjau.
            Programas kelias naudoju – vektoriams vieną, rastriniams darbams – kitą, maketavimui – trečią. Nėra vienos programos, kuri tiktų visiems dizaino darbams, nebent dizaineris kuria vien tik webus, ar vien tik logotipus.

  8. skirčiau naršymui internete ir pašto skaitymui. Keliaujant geriau turėti du skirtingus daiktus – telefoną susisiekimui, planšetę – visam kitam, nes gi žinai kaip tie išmanūs mėgsta išsikrauti nelaiku. Telefonu patogu tik atsakinėti į laiškus rašant tekstą, bet ne prikabinant kokį priedą, ką jau kalbėti kai reikia šiek tiek paredaguoti kokį word'ą ar pan, o planšetė tam labiau tinka. Netbookas geriau už planšetę tik tuo, kad yra pilna klaviatūra, bet jis sunkesnis, didesnis ir pan.
    Kadangi paskutniu metu nebetenka "keliauti", tai nusipirkau netbooką – optimalesnis variantas, bet jei keliaučiau dažniau – imčiau planšetę be ilgų apmastymų.

  9. Turiu aš iPad 2. Pirmiausia pirkau jį dėl nuotraukų rodymo: portfolio, draugams, dar kam. Labai patogu, kai nereikia spausdinti nuotraukų. Ypač tėvams, kurie neturi jokio kompo ir jo turėti nenori. Va parskrendu Lietuvon, parsivežu iPad ir visada turiu nuotraukas su savim. Dar patogu žiūrėti filmus keliaujant tiek metro, tiek laukiant skrydžio oro uoste. Plius, naujo angliško blogo įrašus pradėjau rašyti būtent planšete irgi važiuodamas metro darban ir namo. Kelionė vienon pusėn užtrunka apie valandą, tad laiko užtenka. Ir eBooks skaityti patogiau nei telefonu.

  10. Lygiai taip pat reikia paklausti "ar jums tikrai reikia nešiojamo kompiuterio?". Straipsnio autoriui, panašu, reikia stacionaraus kompiuterio, o nei planšetės nei nešiojamo nereikia.
    Aš poreikius dėliočiau daugmaž taip:
    1. Jeigu dirbama vienoje vietoje, geriausia stacionarus kompas.
    2. Jeigu dirbama keliose darbo vietose (pvz., dažnai skrendama į komandiruotes), geriau nešiojamas kompas.
    3. Namie, po darbo, interneto browsinimui geriau planšetė.
    4. Jeigu namie dar ir geiminama, geriau stacionarus kompas.
    5. Jeigu namie geiminama, bet tuo pačiu dažnai važinėjama į svečius, į pajūrį ir pan – geriau turėti nešiojamą kompą.

    Aš įtaikau į antrą ir trečią punktus. Darbe nešiojamas, namie geriausiai tiktų planšetė. Kol kas namie kankinuosi su tuo pačiu nešiojamu kompu – vežiojuosi į darbą ir namo.
    Mano žmona namie kankinasi su stacionariu kompu – jai reiktų planšetės.

    Tiesa, nesu apsisprendęs dėl filmų žiūrėjimo, ar tam geriausiai tinka stacionarus, ar nešiojamas, ar planšetė, ar televizorius.

    Tiesa, o išmanieji telefonai yra iš bėdos naudingi, bet šiaip tikra kankynė, labai nepatogus dalykas. Toks gelbėjimosi ratas, kai nėra normalių būdų prisijungti prie interneto.

    P.S. Planšečių dar neturiu, nes bent IPad neatitinka elementarių reikalavimų (pvz., yra per sunkus). Būtų įdomu išbandyti Galaxy Tab 7.7 ar kažką panašaus.

  11. Mokslams arba studijoms raso kad nejuokint? pats nejuokink autoriau, man, studentui plansete yra tikrai reikalingas daiktas. Studijuoju muzikos pedagogika ir plansete naudoju kaip natu "sasiuvini" nes ju ir kitu muzikos teorijos doku turiu iki kaklo, su laptopu man buna nepatogu, nes tokio ant fortepiono neuzkrausi, o svarbiausia laptopas max 2 valandas veikia, o plansetes baterijos laikas zymiai ilgesnis, beto laptopo man uztenka 1 paskaitai o energijos saltini sunku rast, todel plansete yra geresnis sprendimas vien del laiko.Su telefonu nieko gero, nes per mazas ekranas ir labai nepatogu skaityti po 2-3 sakinius, taigi plansete puikiai padeda studijoms.

    1. Visada yra specifinių darbų ar studijų, kuriems planšetinis kompiuteris praverčia. Iš mano pozicijos, jis man visiškai nereikalingas 🙂

  12. Pagrindinis a.a. Steve Jobso pasiekimas, kad sukūrė tokį gaminį, kurio niekam NEREIKIA, bet visi NORI taip, kad eina ir išleidžia $700 – tai yra genialu.

  13. Kai perkat senienas ar lieva piguva, tai ir laiko tik 2val baterija. Bet jei issirenki teisinga -laiko iki 8-9 val. As toki turiu. Bet tableta irgi isigijau. Nes TELEFONO Galaxy-Sii ekranas vistiek da buvo per mazas, O 7″ tabletas jau puse bedos. Bet mastau dar ir10″ nusipirkt. Kai ant Kaledu kas sustresnio pasirodys. O str. Autoriaus pradinis klausimas man tik juoka kelia. Kaip beje, ir keistuolis pareiskes kad „keliauja be technikos” . SPEJU. KAD IR KELIAUJA TIK KARTA PER 5 METUS.

    1. Jei didžiosiomis raidėmis parašei paskutinį sakinį, tikriausiai pasijutai svarbesnis 🙂 Taip, keliauju be technikos, o tiksliau be laptopo. Mobilus telefonas, fotoaparatas, mp3 ar pan nesiskaito.
      P.S. Džiugu, kad kažkam pakėliau nuotaiką. 🙂

  14. Ko žmonėms tikrai reikia o ko jie tik nori – filosofinis klausimas. Radikaliai žiūrint, nešiojamo kompo niekam nereikia, nes dubliuoja stacionaraus kompo funkcijas.
    Mano požiūriu, Apple pradėjo populiarinti tai, ko žmonėms reikėjo jau bent dešimt metų. Tačiau sentikiai negali įsivaizduoti savo gyvenimo be pelės, klaviatūros ir dangčio. Kompiuterio patogumas vis didėja, paleiskite jūs tą pelę, negi prie rankos priaugo kad taip sunku pasakyti sudie?

    1. Ne pelėje esmė 🙂 Daug kas naudojasi laptopuose integruota pele. Kol kas planšetinis kompiuteris negali atstoti visų nešiojamo ar stacionaraus kompiuterio funkcijų.

  15. Turiu iPad ir labai džiaugiuosi. Galiu naršyti internete, pusryčiaudamas pažiūrėti orus ir paskaityti naujienas. Keliaudamas traukiniu į kitus miestus, šalis galiu klausytis muzikos, žiūrėti filmus ir muzikinius klipus bei skaityti knygas. Manau, kad be planšeto išsiversčiau, bet esu laimingas, kad jį turiu.

  16. Galiu parašyti paprastą atsakymą – planšetė yra tik žaisliukas. Kai planšetės bus pakankamai galingos, kaip dabartiniai i penketukai ar i septynetukai intel’io, tada bus galima galvoti apie pakeitimą laptop’ų.
    Antras aspektas, dėl kurio visi save apgaudinėja yra ekrano dydis. Taip, tolete smagu angry birds pažaisti, bet visą dieną dirbti su dešimt colių ekranu… žlibas liksi.
    Mačiau yra keletas variantų trylikos col, bet labai procai silpni.
    Planšetė, kaip ir iphonas, ar blackberry yra labiau statuso reikalas, negu realiai naudingas daiktas. Asmeniškai bandžiau naudoti, bet man trūko galios darbui, jau net nebandau aiškinti kad blue ray filmai nesižiūrės ant planšetės… Dauguma žmonių mini baterijos laikymą, bet kad mano penkiolikos colių laptopas laiko apie penkias val maks šviesumu, o jeigu patemdyčiau…
    Realiai netbook’ai kaip asus eee lenkia planšetes, nes a – daugiau soft’o galimybių ir b- laiko ilgiau (kai kurie).

  17. Planšetiniai kompiueriai, manau, labiausiai reikalingi tiems, kas daug keliauja, bet nori palaikyti ryšį su pasauliu.

  18. Nežinau kaip kitiems, bet kol kodinau tai pilna klaviatūra ir pelė buvo būtini dalykai. Tie laptope intrgruoti „klitoriukai” ir „touchpadukai” labai iš bėdos! Bent jau aš, kaip besistengiau – nepripratau. Ir dar du ekranai nerealiai palengvina darbą. Taigi, manau, programuotojams tabletė tikrai netinka, nors neesu bandęs su ja dirbt. Ekrano baksnojimas bandant pataikyti tiksliai tarp dviejų simbolių (tarkim pakeisti „{” į „[” va tokioj eilutėj: x=z{y]; be kursorių manau būtų sunku), pastovus swichinimasis tarp screenų tikrai turėtų smarkiai kirstų per produktyvumą.
    Dabar, kai užmečiau šį užsiėmimą, tai aš rinkčiausi paprastą mygtukinį telefoną kuris groja savaitę nevalgęs (čia vietoj išmaniojo) ir kokią nors 7” tabletę. Ten ir audiobookai grotų, ir akordų gitarai prie laužo nereiktų spausdint (beje naktį matytūsi!), ir nuotrukas braliukui 🙂 ar tėvams parodyt galėčiau kai susimatom.
    Kadangi soc. portalų nenaudoju, todėl kompas kažkaip atrofuoja. Liko reikalingas tik kam nors nusipirkti el-parduotuvėje, sumokėti mokesčius, paskaityt laiškus ir vaikams multikų partempt. Na dar apie kokius faktus/idėjas pasiieškot informacijos.
    Beje filmus žiūrėt per planšetę kažkaip man primena „Šilelių” laikus. Jei jau žiūrėt tai ant normalaus ekrano, patogiai… 🙂 O „… po kaldra, su kavos puodeliu, ir dar kompu…” tai koks ten darbas? 😀

  19. Mano šeima irgi pirko akcijos metu, bet dabar kai turim plančetę ,nešiojamą kompiuterį naudoju tik darbui, el.paštui ar facebook’ui pasitikrinti ar greitai informacijai susirastu naudoju tik plančetę.Man labai patogu ,nereikia laukti ,kol nešiojamas įsijungs, ir vietos daugiau užima,o plančetei net ir stalo ar padėkliuko aušinimui nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *