Google PageRank atnaujinimas 2011.06.27

Šiandien sulaukiau dar vieno google page rank atnaujinimo. Tai dažniausiai džiugi diena visiems SEO besidomintiems internetinių projektų kūrėjams / savininkams. Šįkart page rank atnaujinimas mane labai nudžiugino, tik nežinau ar verta iš anksto džiaugtis, nes tokių gerų rezultatų tikrai nesitikėjau. Atnaujinimo taip ilgai nereikėjo laukti, tik apie pusę metų ir rezultatai žymiai geresni nei sausio 20 d. sulaukto atnaujinimo. Turiu nemažai web ir wap projektų, todėl kiekvienas page rank atnaujinimas dažniausiai smagiai nustebina. Kol kas sulaukiau tik trečiojo atnaujinimo, nes anksčiau tiesiog nesidomėjau SEO ir net nežinojau kas yra google page rank, todėl nelaukiau atnaujinimų ir nestebėjau page rank pokyčių. Taigi pateikiu visų savo projektų PR pokyčius:
 • fad.lt PR0 -> PR6
 • videosmile.lt PR0 -> PR3
 • insaider.lt PR0 -> PR3
 • wps.lt PR3 -> PR3
 • wapmaster.lt PR3 -> PR3
 • xwap.lt PR2 -> PR2

fad.lt

Labiausiai žinoma nustebino fad.lt, nors ir įdėjau visas pastangas bei turimas SEO žinias, tačiau tokių gerų rezultatų net nesapnavau. Manau didžiąją dalį page rank padėjo gauti metų senumo projektas facebook.wps.lt su PR0, kuris buvo 303 nukreiptas į naująjį domeną. Facebook.wps.lt turėjo nemažai atgalinių nuorodų svetainėse su aukštu page rank. Įsigijus fad.lt taip pat pasistengiau gauti nemažai vertingų atgalinių nuorodų. Nors pačiame projekte turinio beveik nėra, bet jis taikliai panaudotas pagal norimus raktažodžius.

videosmile.lt

Šiam projektui page rank didelio pakylimo nesitikėjau. Maniau, kad pasiseks jei sulauksiu PR1 – 2, tačiau sulaukiau šiek tiek aukštesnio „google įvertinimo“. Šiam projektui rytoj bus lygiai 5 mėnesiai. Į jį daug pastangų nedėjau, tiesiog pardavus prikolas.net norėjosi turėti alternatyvią svetainę. Google atžvilgiu vertingo tūrinio galima sakyti nėra, vien tik vaizdo įrašai iš youtube be menkiausio teksto (tik antraštė ir vaizdo įrašas). Apsikeičiau atgalinėmis nuorodomis su keletu PR0 svetainių. Vertingų atgalinių nuorodų beveik neturėjo, dauguma nuorodų mano kituose projektuose ir pažįstamų svetainėse.

insaider.lt

Labiausiai jau antrąkart nuvylė šio blogo page rank. Pirmąkart PR išvis nesulaukiau, taip ir liko 0, o šykart tik PR3. Tikėjausi mažiausiai PR4, nes įdėjau taip pat nemažas pastangas: apsikeičiau nuorodomis su kitais  blogais, kurių aukštas page rank; surengiau blogerių akciją „Paviešink savo darbalaukį“, kurio dėka gavau nemažai netikslinių atgalinių nuorodų; pradėjau aktyviau rašyti naujus straipsnius, kurie turėjo padidinti suindeksuotų puslapių skaičių. Deja viskas beveik veltui, sulaukiau tik PR3, kai tokio įvertinimo beveik be pastangų sulaukia kiti projektai…

wps.lt

Šis projektas aukštesnio įvertinimo nesulaukė, bet tai manęs nenustebino. Čia taip pat beveik nėra turinio ir beveik visas page rank susideda iš atgalinių nuorodų esančių kituose mano projektuose. Džiaugiuosi išlaikęs tokį pat page rank ir tikiuosi ateityje sulaukti aukštesnio, nes kituose projektuose PR pakilo ir tai turėtu įtakoti wps.lt.

wapmaster.lt

Sėkmingai išlaikė savo page rank ir aš tuo džiaugiuosi. Aukštesnio PR tikriausiai ir neverta tikėtas, nes projektą apleidau ir jau gal pusę metų neatnaujinu. Atgalinių nuorodų taip pat beveik neturi. Visą vertę tikriausiai sudaro kokybiškas ir gausus turinys. Tikiuosi ateityje PR nekris, nors projektas ir paliktas likimo valei.

xwap.lt

Stebiuosi kaip šio projekto PR dar nekrito. Iki šiol sugebėjo išlaikyti savo senai užtarnautą PR2, nors turinys gana senai nebepildomas, o atgalinių nuorodų niekada ir neturėjo. Tikriausiai kitas page rank šiam projektui nebus toks sėkmingas jei apskritai jo sulauks. Nesinori uždaryti ir kol domenas turės PR, jį pratęsiu.

Po šio atnaujinimo eilinį kartą atsirūšiuos atgalinės nuorodos esančios mano projektuose. Tačiau nežinau kaip pasielgti su „draugų“ sąrašu šiame bloge. Nuorodomis buvo apsikeičiama dėl mano savanaudiškų tikslų ir tarp jų tik ne didelė dalis, kurias galiu iš tikro pavadinti draugų ar bent jau pažįstamų nuorodomis. Yra keletas nuorodų į blogus, kurių page rank žemesnis ir su jų autoriais visiškai nebendrauju. Taigi klausiu jūsų nuomonės: ar būtu sąžininga šių blogų autorių atžvilgiu jei išimčiau jų atgalines nuorodas iš draugų sąrašo ir aišku apie tai juos asmeniškai informuočiau? Kituose projektuose visada taip dariau ir nekildavo jokių problemų, bet nesinori pasielgti kiauliškai, jei kai kurie pagalvotų, kad iš tikro laikau juos draugais ar jais pasinaudojau (nors iš dalies gal taip ir yra).

Beje kokie jūsų pasiekimai po page rank atnaujinimo?

22 atsakymai į “Google PageRank atnaujinimas 2011.06.27”

    1. Būna visiems 🙂 Prieš pusmetį aš taip pat vangiai rašiau net su mėnesio pertraukomis. Vasaros antroje pusėje teks visiškai apleisti blogą…

 1. Nuėjau ir aš pasimatuoti savo pasidydžiavimo ir iš PR0 į PR4. Visai normaliai kaip nesistengiant ir rašant tik tai kas man pačiam įdomu 🙂
  O fad.lt tai kažkas tikrai nerealaus, nes ilgai gyvuojantys projektai ir dažnai rašantys ir turintys daugybę atgalinių nuorodų su PR4 ar geriausiu atveju PR5 sėdi, o čia PR6. Tarp mėgėjiškų svetainių tai išvis retenybė. Dabar linkiu išlaikyti tą PR6 😉

  1. A, šitkaip. Nes tiesa sakant tik dabar paskaitinėjau plačiau, pagal ką tas "rank'as" kyla ir duodamas.
   Na buvo tik smalsu pasižiūrėti jį, bet tai manau labiau rodiklis pačiam autoriui puslapio. Nes turinio kokybės tokie dalykai neįtin atspindi.
   Patikrinau dar vieną bendrą su kolegomis projektą: http://www.egzotika.info . PR taip = 3.

   1. Viskas dažniausiai priklauso nuo to, kiek vertingų atgalinių nuorodų turi tavo projektas. Pavyzdžiui mano fad.lt turinio beveik išvis neturi. Pagrindiniame psl tik trumpas SEO tekstukas su iliustracija, bet gavo PR6, nes turi nemažai kokybiškų atgalinių nuorodų.
    Mano blogas turi daug gero tūrinio, tačiau gavo tik PR3, nes tikriausiai per mažai atgalinių nuorodų ar dėl kitokių priežasčių.

  1. Pasirodo ir buvę klientai mano blogą skaito 🙂 Sveikinu, nors svarbiau aukštos pozicijos google paieškos rezultatuose pagal norimus raktažodžius, nei aukštas PR. Jis bent jau dabar nebeturi tokios didelės įtakos kaip ankščiau.

 2. kai matuoju su kažkokiu nežinomu čekeriu, rodo, kad PR4, kas atrodo visai pelnyta. O kai su gūgliniu aparatu, tai terodo nulį. Ir beklinkų nulį, kas visiška neteisybė. Niek nebesuprantu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *