Paminklai Vilniuje ir jų priežiūra

Jūsų šeimos nario poilsio vieta turėtų būti gerbiama ir puoselėjama. Paminklai Vilniuje, deja, neretai yra pamirštami ir paliekami žaloti oro sąlygoms. Nors nuo erozijos, vėjo ir kritulių negalima pasislėpti, prevencija ir nuolatinė paminklo priežiūra gali išlaikyti šį atminimo simbolį ilgai.

Paminklai Vilniuje gali būti valomi ir pačių giminaičių, taip suteikiant galimybę ateities kartoms žvilgtelėti ir prisiminti šeimos narį.

Pirma, turėtumėte nuspręsti, ar išvis paminklui reikalingi valymo darbai. Paminklai Vilniuje neretai yra pažeidžiami neišmanančių, todėl kapų profesionalus tvarkymas ir konsultacija galėtų Jums ypač padėti.

Yra lengva suklysti manant, jog natūralus akmens senėjimas yra purvas. Balti marmuriniai paminklai Vilniuje pasižymi natūraliu akmens tamsėjimu, todėl geriau tokių akmenų neliesti ar bent jau valymo darbus užleisti profesionalams.

Jeigu jau nusprendėte patys imtis valymo darbų, turėtumėte valyti akmenį tik tada, jei to tikrai reikia. Venkite ir per dažno akmens šveitimo. Paminklai Vilniuje nors ir kokybiškai padaryti, bet yra nuolat veikiami oro sąlygų, jei ir Jūs dažnai liesite akmenį, jis greičiau nusidėvės.

Monumentas.lt paminklai Vilniuje neturėtų būti valomi su įprastiniais, namų buityje randamais valikliais. Akmens paviršiaus, išgraviruotų raidžių ir nuotraukų sąlytis su netinkamomis cheminėmis medžiagomis tik pažeis paminklą.

Paminklai Vilniuje turėtų būti valomi švelniai, griežtai nepatariama naudoti stiprių rūgščių. Monumentas.lt paminklai Vilniuje neturėtų būti valomi ar kitaip pačių tvarkomi naudojant elektrinius įrankius.

Neapdariai pasirinktas šlifuokliai ar grąžtai tik sukurs nereikalingus paviršiaus trupėjimus bei akmens įtrūkimus. Paminklai Vilniuje pagaminti iš marmuro ar kito akmens yra tvirti, tačiau neišmanant, kokį slėgi būtent Jūsų paminklas gali priimti, kyla grėsmė jį sugadinti.

Monumentas.lt paminklai Vilniuje neturėtų būti valomi su balikliu. Baliklis gadins akmenį, o kadangi Jūsų paminklas gali turėti ir kitų dizaino detalių, kaip graviruotos raidės ar nuotraukos, baliklis pakenks ir šioms detalėms.

Kieti teptukai su šeriais, gremžimui netinkami įrankiai kaip virtuviniai peiliai ar šaukštai taip pat neturėtų būti naudojami. Tam, kad paminklai Vilniuje kuo ilgiau būtų atminimo simboliu, jie neturėtų būti gremžiami niekuo kietesniu nei akmuo.

Paminklai Vilniuje gali būti atsargiai valomi pačių, pasirenkant švelnias priemones, tačiau kapų valymas ir tvarkymas turėtų būti atliekamas ypač atsargiai.