Visi, kurie rašo savo tinklaraščius, žinoma, nori, kad juos skaitytų kuo daugiau žmonių, komentuotų straipsnius. Internete jau yra nemažai įvairių pamokų, kaip išpopuliarinti savo blogą, tačiau aš pateiksiu savo receptą, kuris yra pasitvirtinęs (bent jau su keletu straipsniu).
Prieš pateikiant savo „įspūdingąjį” receptą pasidalinsiu naudingomis nuorodomis iš uždarbio forumo, kurios galbūt taip pat praves populiarinant savo blogą.
- Ką daryti kad skaitytojai komentuotų mano blogę?
- Kaip tapti skaitomų tinklaraščiu
- Lietuviško blogo populiarinimas.
O dabar pristatau stebuklingąjį receptą
Anksčiau mąsčiau panašiai, kaip minėtųjų straipsnių autoriai ir ką pasiekiau? Tapau labai skaitomu blogeriu? Tikrai ne… 300 – 400 unikalių lankytojų per parą, virs šimto prenumeratorių ir vos keletas komentarų, tai tikrai nėra populiarumo viršūnė, tai net ne pusiaukelė… Galbūt tai tik pati pradžia. Geriausia analizuoti, jau gana populiarius blogus: Užkalnio, Rokiškio… Kokią jų paslaptis? Atsakymas labai paprastas: trolinimas aktualiomis temomis pasitelkiant sarkazmą.
Taigi, norint iškepti populiarų blogą jums reikės:
- 250 g. taisyklingos gramatikos bei stilistikos;
- 0,5 l. sarkazmo (pagal skonį);
- 1 kg. aukščiausios rūšies trolinimo;
- 2 arbatiniai šaukštai išsilavinimo.
Viską gerai išmaišome ir supilame į aktualias temas. Prieš tai būtina pakaitinti savo blogą iki 200 unikalių lankytojų per dieną. Kai viskas gerai įkaitę, publikuojame savo bloge. Maždaug po pusės metų viskas turėtų būti iškepę. Skanaus!
P.S. norint įsitikinti, kad receptas geras, galite paskanauti mano iškeptą trolių pyragaitį: Ar jums tikrai reikia planšetinio kompiuterio?
Išsilavinimo – tik du arbatiniai šaukšteliai? Drįsčiau ginčytis. Norint, kad blogą skaitytų, reikia turėti ką pasakyti, norint turėti, ką pasakyti, reikia turėti žinių, būti išsilavinusiam, apsiskaičiusiam. Žinoma, kalbu ne apie formalų išsilavinimą, ne apie jį liudijantį popierėlį, o apie tikrąjį apsiskaitymą. Tavo išvardinti blogeriai grandai populiarūs, nes turi ką pasakyti, nes žino, apie ką rašo. O ironija, trolinimas yra kaip geras prieskonis, padedantis atkreipti dėmesį į patiekalus. 😉
Aš irgi suabejojau dėl išsilavinimo kiekio 🙂 Be ironijos, sarkazmo ir trolinimo tokio populiarumo tikrai nesulauktų net jei ir žino, apie ką rašo 🙂
Dar pridėčiau, kad visą skanėstą reikėtų apibarstyti gera antrašte. Kad patrauktų dėmesį tų, kurie gardesnio kasnio ieško blogų katile (agregatoriuose). Kad ir šio įrašo antraštė – puikus pritraukimo pavyzdys.
Puikas pastebėjimas 🙂 Su skaitytojų pagalba, šis receptas taps dar geresnis 🙂
Visai skanus straipsnis 😉
Dėkui, stengiuosi… 🙂
O gal tiesiog reikia turėti talentą mokėti sudominti skaitytoją?
Vien talento neužteks be taisyklingo rašymo ir išsilavinimo 🙂
Geriau parašyk "kaip tapti tinklaraščiu", jeigu parašęs tapsi tinklaraščiu laimėsi internetą.
Jei atvirai, nesupratau tavo minties. Čia bandei įkasti, nes nepatiko straipsnis?
Nesikandžioju 🙂 Tik pavadinimas truputį taisytinas pasirodė 😀
norint tapti tinklaraščiu pakanka užsiregistruoti kokiam http://popo.lt/ ir rašliavoti kas ant liežuvio galo. Nelabai yra ką aprašinėti tavo pasiūlyta tema.