Internet Explorer 10

Tikriausiai jau iš daug nepasakančio straipsnio pavadinimo galima suprasti, kad visas straipsnis bus apie windows internet explorer naršyklę, bet ne iš gerosios pusės. Tai nebus pažintinis straipsnis, kokia ši naršyklė šauni, kokios puikios jos funkcijos ir kaip aš rekomenduoju būtent ja naudotis. Priešingai, niekam nelinkėčiau su ja susidurti akis į akį.

Pagal w3schools duomenis šiais metais minėtąja naršykle vis dar naudojasi apie 25%  internautų, bet pagal mano surengtą apklausą facebook’e naršykle naudojasi dar mažiau žmonių. Nieko nuostabaus, kad ji dar sėkmingai gyvuoja. Internet Explorer tikriausiai niekada nebus galutinai išstumta iš rinkos, nes tai standartinė windows naršyklė. Nebent microsoft susiprotės ir mes šį brūdą iš savo standartinio windows programų paketo arba pagaliau sukurs svetainių nedarkančią versiją. Bet kuriuo atveju būtu stebuklas. Kas nors kiek daugiau besidomi IT, šią naršyklę panaudoja pagal paskirtį – atsiunčia kitą naršyklę, o visi kiti nesukdami sau galvos ir nieko nenutuokdami apie alternatyvas ir toliau naudojasi standartine windows naršykle.

Nors šiais metais kovo 14 dieną buvo išleista 9 versija ir balandžio 12 dieną 10-oji versija, kurios peržiūros versiją jau galime išbandyti microsoft puslapyje, tačiau iki šiol nieko doro nesukūrė. Dauguma puslapių kaip iškraipydavo taip ir iškraipo ir nesvarbu kokia versija. Dabar tikriausiai pasipils lavina komentarų, kad galima dizainą pritaikyti visoms naršyklėms, kad atvaizduotu vienodai. Neapgaudinėkime patys savęs, dažniausiai visi dizainai atvaizduojami visose naršyklėse vienodai išskyrus internet explorer ir vien dėl vienos naršyklės kuriami atskiri css failai, kurie „pabarsto druskos“ ant svetainės dizaino ir padaro  „skaniai valgomą“ eksplorer’iui. Yra posakis, kad blogam šokėjui ir kojos trukdo, bet dėl vienos naršyklės naudoti minimalistinį dizainą ar ieškotis / kurti dizainą pritaikytą ir explorer nesinori. Čia tas pats įvažiavimas pritaikytas neįgaliesiems. Taip pat ir svetainės pritaikomos didžiajam broliui invalidui – internet explorer.

Paskatinkime savo skaitytojus atsikratyti šia naršykle ir tie, kurie naudoja wordpress tvs, įsidiekime šį įskiepį http://wordpress.org/extend/plugins/no-ie-welcome/. Nesvarbu ar jūsų blogo dizainą palaiko internet explorer, tiesiog visiems bus geriau jei kuo mažiau skaitytojų naudosis šia neįgalumą turinčia naršykle.

18 Comments

Leave a Comment