Mano skaitomi tinklaraščiai

Kiekvienas blogeris turi savo sekamų tinklaraščių sąrašą. Ne išimtis ir aš. Turiu gana ilgą RSS nuorodų sąrašą, iš kurio dėka Google Reader kasdien gaunu naujus straipsnius. Šiandien labai trumpai aprašysiu visus šiuo metu mano sekamus tinklaraščius ir kodėl apskritai prenumeruoju jų RSS (tai bus kaip savotiška nemokama reklama). Žinoma, sąrašas gana dažnai keičiasi, nes atrandu naujų, įdomų tinklaraščių, tačiau sunkiai prisiverčiu ištrinti merdėjančius ar man neaktualius blogus.

 • Andrejus.eu tikriausiai pats pirmasis tinklaraštis, kurio RSS srautą pradėjau sekti. Jo blogu susidomėjau, nes domino aprašomos tuo metu aktualios facebook naujienos.
 • ApieReklama.lt nelabai senai pradėta sekti svetainė, kuri deja gana retai pateikia naujų, įdomių straipsnių apie reklamą internete.
 • Benamis.info apie šį blogą sužinau tik tada, kai Benamis nutarė sudalyvauti mano rengtoje blogerių akcijoje. Perskaičiau keletą senesnių straipsnių apie facebook ir taip jo RSS nuoroda atsirado mano sąraše.
 • Dali.us šiuo blogu susidomėjau sulaukęs savo straipsniuose keletos piktų komentarų iš jo autoriaus (vėliau pastebėjau, kad visi jo komentarai dažniausiai būna pikti). Dalius dažniausiai rašo man visiškai neaktualiomis temomis apie energetiką ir pan, todėl net pats nežinau, kodėl vis dar seku jo blogą.
 • Dansu.lt visai neseniai pradėta sekti svetainė, kuria turėjau susidomėti jau labai senai, nes beveik visi straipsniai tikrai aktualūs man ir visai kitokio lygio nei kai kurių blogerių rašliavos apie reklamą.
 • FrogSign.lt dizainerio blogas, kurį pradėjau sekti kai jo autorius dažniau pradėjo komentuoti mano straipsnius. Dažnai rašo nelabai man aktualiomis temomis, tačiau kartais įdomu paskaitinėti.
 • Frontend.lt pats naujausias blogas, kurį seku, bet deja tikriausiai teks jo atsisakyti, nes bent jau man pasirodė merdėjantis.
 • Gedzis.net šio blogo reklamą pamačiau skaitykit.lt svetainėje ir susidomėjus android aplikacijomis pradėjau sekti straipsnius.
 • Psyko.lt nebe pamenu nuo kada ir kodėl seku šį blogą, todėl tikriausiai po šio straipsnio atsisakysiu prenumeratos.
 • Gerkarbata.lt gana įdomus blogas, nes pats labai mėgstu juodą arbatą ir įdomu paskaitinėti straipsnius, kurie deja retai pasirodo.
 • GiedresBlogas.lt tikriausiai pradėjau sekti sulaukės komentarų savo straipsniuose. Dažniausiai rašo visiems aktualiomis temomis, nors galėtų dažniau rašyti apie IT.
 • Mantas.popo.lt vienintelis blogas mano sąraše, kuris neturi nuosavo domeno. Jį pradėjau sekti taip pat sulaukės autoriaus komentarų.
 • Helix.lt vienas pirmųjų mano pradėtų sekti blogų nusprendus naudotis Google Reader. Rašo labai retai, bet beveik visada man aktualiomis temomis.
 • Marketer.lt labai įdomi svetainė, apie kurią galėjau sužinoti daug anksčiau. Kol kas visi nauji šios svetainės įrašai man buvo tikrai aktualūs.
 • TopZone.lt neprisiverčiau šio blogo ištrinti iš savo sąrašo, nors buvau iš principo (dėl Originalo savivalės trinant mano komentarus) nusprendęs šioje svetainėje nebesilankyti.
 • Jurgelenas.lt labai retai atnaujinamas programuotojo blogas, tačiau visi straipsniai įdomūs ar naudingi.
 • Justinas.me silkės merdėjantis blogas, kurio neištrinu iš sąrašo dėl man pačiam nežinomų priežasčių.
 • Karolis.Pocius.lt labai retai atnaujinamas (tikriausiai dėl laiko stokos), bet lyg ir nemerdėjantis (nes gana senai rašomas)  blogas apie IT ir pan.
 • Keistalas.lt vienintelė pramoginio tipo svetainė, kurios įrašus seku. Prenumeruoti pradėjau tik sužinojęs apie šią svetainę Žavintos tinklaraštyje.
 • Kernius.net vedinąs bandos jausmo (tikriausiai dėl to, kad jis uždarbio forumo savininkas) pradėjau sekti šio labai retai atnaujinamo blogo įrašus. Net pats nežinau, kodėl vis dar seku, nes dažniausiai rašo man visiškai neaktualiomis temomis.
 • Komunikacija-facebooke.lt komercinis blogas, kurio visi įrašai skatina naudotis jų paslaugomis, tačiau Lietuvoje nedaug gerų, man žinomų blogų apie socialinius tinklus, todėl nelabi yra iš ko rinktis.
 • LaimesKudikis.lt dizainerės blogas, kurio įrašai ne visada aktualūs, bet kažkodėl pakelia nuotaiką. Tikriausiai vien domenas pasąmonėje nuteikia, kad įrašai nebus niūrūs.
 • Kazlauskas.me dar vieno programuotojo neseniai pradėtas rašyti blogas, kuris kartais pasipildo aktualiais straipsniais.
 • ManoErdve.net apie šį blogą taip pat sužinojau, kai jo autorius nutarė sudalyvauti mano rengtoje blogerių akcijoje. Tinklaraštis pildomas labai retai ir galbūt net merdėjantis.
 • Mantas.Malcius.lt dar vienas labai retai pildomas blogas ir net pats nežinau, kodėl jį vis dar seku.
 • Ufonautas.lt bent jau man merdejantis blogas apie IT. Nežinau, kodėl nekyla ranka jo ištrinti iš sąrašo.
 • Mugit.lt gana įdomi tik tikriausiai nelabai gausiai lankoma Microsotf  technologijų Lietuviška bendruomenė.
 • Nezinau.lt oficialiai uždarytas kažkada (kai dar pats nerašiau blogo) buvęs labai populiarus blogas, kurį teks ištrinti iš sąrašo.
 • Gnomas.lt dauguma straipsnių pikti, įžulūs, bet man kažkuo artimi, todėl iki šiol seku šį retai atnaujinamą blogą.
 • Praeivis.lt tikriausiai visiems gerai žinomas IT blogas. Jį seku, nes dažniausiai man aktualūs straipsniai… na ir šiaip autorius nebijo drėbti tiesą į akis.
 • RadioCool.lt pradėjau sekti šią svetainę vien dėl to, kad buvo (ir tikriausiai yra) gerai žinoma (vėl bandos jausmas). Visuose įrašuose daugiau galima rasti medijos (nuotraukų, vaizdo įrašų) nei pačio teksto, todėl iš blogo virto į „IT pramogų” kratinį. Vis dėl to, įdomu sekti, nors tinklaraščiu nepavadinčiau.
 • SeoOptimizacija.lt neseniai pradėtas sekti blogas vien dėl SEO video pamokų.
 • SkaitykIT.lt nepamenu kaip šį blogą radau interneto platybėse, tačiau dėl gana aktualių straipsnių jį seku iki šiol.
 • Domarkas.lt kažkada rašė apie Facebook, todėl iki šiol seku įrašus, nors man atrodo, kad blogas merdėja.
 • Tru.lt taip pat vienas ir seniausiai mano sekamų blogų apie programavimą ir pan. Vienintelis blogeris dar besidomintis wap (mobiliujų internetų svetainių kūrimu), tačiau nekišantis nosies į aplikacijų kūrimą ir kitas naujoves.
Pabaigai pateikiu visų šių tinklaračių RSS nuorodų failą eksportuotą iš Google Reader. Google-reader-subscriptions.
Taip pat norėčiau, kad rekomenduotumėte man dar nežinomus aktyvius blogus, kurie rašo: IT, reklamos, marketingo, socialinių tinklų ir pan temomis.

25 atsakymai į “Mano skaitomi tinklaraščiai”

 1. Prajuokinai dėl praeivis.lt 😀
  Ir beje aš ne IT blogas – aš rašau apie tai kas man įdomu. Bet dažniausiai įdomu visokie IT dalykėliai, tai visi mano, kad aš IT blogas 🙁
  O aš norėjau būti gyvenimo būdo tinklaraščiu. Rimtai.

 2. Pas mane GR rodo 698 prenumeratas, tai įtariu, kad tarp jų lietuviškų tinklaraščių RSS turėtų būti apie 650. Daug, bet, aišku, didžioji dalis iš jų jau bent porą metų nieko neparašė. Tingiu tvarkyt, o ir prasmės šalint juos tiesiog NĖRA, nes naujų įrašų neskelbia, tai ir į akis nelenda, tarsi neegzistuotų. O kam šalint, jei netrukdo – gal kada gyvenime atgims. Visai kas kita neaktualūs, ypač dažnai rašantys, tokie po kiek laiko užnervina ir tenka šalint. Mažai rašantys neaktualūs vėlgi gyvent netrukdo, net nesivarginu jų šalint dėl poros įrašų per mėnesį.

  Dėl aktyvumo. Mums, senukams, nebe pirmus metus rašantiems, vienas įrašas per mėnesį yra visiškai normalu ir pakankamai aktyvu. Kaip matai, mes daugiau nusitaikę į asmeninio tinklaraščio poziciją, tai ir nebūtų ką rašyti kasdien. O ir tie dažnai rašantys portalai kaip fwd greičiau skristų iš mano GR negu kas du mėnesius įrašą paskelbiantis Pocius, nes jo įrašus įdomu paskaityt, o fwd dažniausiai tik štampuoja informaciją. Kas iš to dažnumo, kai paskaitai vieną įrašą iš dvidešimt.

  1. Aš taip pat neprenumeruoju fwd (nors esu jo dalis) ar kitų panašių IT blogų, kurių naujienos tiesiog užkištų mano Google Reader. Dėl aktyvumo man atrodo viskas priklauso nuo entuziazmo, pradžioje juk visi net asmeniniai blogai dažniau pildomi.

 3. Dėkoju už paminėjimą 🙂 Džiaugiuosi, kad įrašai pakelia nuotaiką, plačiai nusišypsojau perskaičiusi savo blogo aprašymą – šįkart nuotaiką pakėlei tu 😉 Naudingas sąrašas, reikės aplankyti ir paskaityti viską, ko dar nesu skaičiusi.

  1. Tomai, daugiau yra skaitančių nei rašančių. Pvz mane ir tokios temos domina kaip tave, bet kiek begooglinčiau tai nieko naujo blogosferoje nerandu. Atrodo blogeriai darosi nykstanti rūšis 🙂 Be komunikacija facebooke ir insaider galėtų daugiau būti kurie tyrinėtų socialinį marketingą 🙂

   Beje, kiti galėtų prisijungti prie šios akcijos ir pasiskelbt savo skaitomus rss.
   Kadangi pats nebloginu, tačiau užsiimu kita veikla tai pasiskelbsiu komentare. Nežinau ar viskas sutilps. http://computerbild.veidas.lt/feed http://www.15min.lt/rss-feeds/pinigai/itkodas/ http://algis.beyond.lt/feed/ http://andrejus.eu/feed/ http://roberto.blogas.lt/feed http://daigtai.lt/feed/ http://www.delfi.lt/rss/feeds/channels/mokslas.xmhttp://www.engadget.com/rss.xml http://www.alfa.lt/exe/rss/rss.xml http://feeds.feedburner.com/faceit_lt http://www.frogsign.lt/?feed=rss2 http://www.fwd.lt/feed/ http://feeds2.feedburner.com/hyperarts/smo http://feeds2.feedburner.com/Originalas – topzone.lt http://www.itzinios.lt/rss.php http://feeds2.feedburner.com/Klauskit http://komunikacija-facebooke.lt/feed/ http://feeds.feedburner.com/Makalius http://www.mugit.lt/feed http://www.pinigukarta.lt/feed http://www.prodesign.lt/feed/ http://feeds.feedburner.com/radiocool http://feeds.feedburner.com/scriptmafia http://feeds.feedburner.com/skaitykit-lt http://www.socialmediaexaminer.com/feed/ http://feeds.feedburner.com/TiptopBlog http://feeds.feedburner.com/Insaiderlt :)))))))) http://www.vyras.lt/rss/rss.xml 🙂 gi nemoteris
   tikiuos nebus kaip spam 🙂

   1. Tavo komentarą užskaitė kaip spamą, nes labai daug nuorodų 🙂 Gerai, kad patikrinau spam skiltį.
    Beje dėkui už RSS sąrašą, tik gaila, kad jau daugumą seku. Aišku radau vieną perliuką – klauskit.lt 🙂

 4. Smagu žinoti, kad mano tinklaraštį užsiprenumeravai ir stengsiuosi parašyt ką nors daugiau apie internetus, jei toks pageidavimas yra. Pati jau seniai galvoju, kad reikia grįžti prie profesionalesnių temų. 🙂
  Kaip supratau, tavo readerį laikas atšviežinti. Gal įsimesk blogerius grandus – Rokiškį, Andrių Užklanį? Nebent, jie tau nepatinka. 🙂
  Aš savo readerį atnaujinu nuolat. Visai linksmai http://troyyestroy.blogspot.com parašinėja. Tikrai kartais pakelia nuotaiką. Smagus ir http://shoq.lt/ tinklaraštis. Užsuku ir į http://www.grumlinas.lt. Vertas dėmesio http://www.prodesign.lt/. Viskas priklauso nuo to, kokios temos domina. Greičiausiai dalis mano readeryje esančių blogų tavęs nesudomintų, todėl ir nesinori siūlyti. Bet pasidalinti skaitomų blogų sąrašų gal ir tikrai nebloga idėja. 🙂

  1. Rokiškio nebeseku, nes per daug politikos jo straipsniuose ir apskritai nepatinka jo rašymo manieros. Kažkoks keistas jis man, net nelabai suprantu, kodėl jį tiek daug žmonių skaito. Andrius Užkalnis turi keletą blogų ir nei viename nerašo apie IT, reklamą ar pan. O gal aš klystu?
   Dėkui už nuorodas, visus išskyrus troyyestry (nes labai nepatiko tiek domenas, tiek puslapio dizainas ir net nebesinorėjo skaityti apie ką rašo) užsiprenumeravau. Grumliną jau anksčiau esu užtikęs, tik tikriausiai tuomet dar nesinaudojau Google Reader… 🙂
   Na mane labiausiai domina lietuviški blogai, kurie rašo tokiomis temomis kaip: IT, socialiniai tinklai, reklama, marketingas ir pan, tad jei dar ką nors gero turi savo RSS sąraše, maloniai lauksiu 😉
   Beje jei netingėsi, būtų šaunu, jei ir pati parašytum straipsnelį su savo sekamų blogų sąrašu…

   1. Na, Rokiškio stilius įžūlokas, toks – pankiškas, bet nepaisant to, jis dažniausiai nekvailai parašo. Beje, jis nemažai nagrinėja marketingo temas ir gana nuodugniai ir logiškai. A.Užkalnis – pats žurnalistas kartais irgi tas temas užkabina. Dabar jo pildomas blogas yra http://protokolai.com. Retai atnaujinimas, bet vertas dėmesio, jei domina tokios temos, blogas yra http://seostraipsniai.wordpress.com. tas pats autorius pildo ir bloghą http://seku.lt, kuriame galima tikrai įdomių dalykėlių atrasti (kaip minėjau, gaila, kad rašo retokai).

    1. Tiesiog negaliu pakęsti tų Rokiškio kreipinių "Ponas" ar pan, todėl savaime dingsta noras skaityti, o tuo labiau komentuoti jo straipsnius.
     Seku.lt žinau puikiai, bet neprenumeruoju, nes tiesiog neverta. Rašo labai retai ir straipsnius galima sekti net neprenumeruojant RSS. Visi Mariaus blogai skirti parsidavimui, todėl net nežinau kurie straipsniai užsakyti, o kurie rašyti jo paties. Aišku nesmerkiu jo už tai, bet ir prenumeruoti nelabai norisi.

   1. Taip, prie šito įrašo sėdėjau kone ilgiausiai 😀 O prieš pradedant atrodė – kas čia tokio, nuorodos yra, tik trumpai viską aprašyt… Keista 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *