Video blogai

Šiandien norėčiau apžvelgti video blogus bei jų kūrėjus iš savo, kaip blogerio pozicijos. Koks esminis skirtumas tarp asmeninio blogo (tinklaraščio) ir vlogo (video blogo)? Žinoma, pateikimo būdas. Asmeninis blogas rašomas, o video blogas filmuojamas. Video blogo esmė yra filmuoti kaip tu kalbi kokia nors tema. Daugumai įdomu žiūrėti kaip kalbėtojas reiškia emocijas, todėl jei tą patį monologą parašius bloge, jis tikrai nesulauktų tokio populiarumo. Jei tinklaraštyje parašytą tekstą skaitytų vloge, tokį vlogą nebūtų įdomu žiūrėti, nes tiesiog pabostų. Dažniausiai blogo straipsnis būna žymiai ilgesnis nei vlogo monologas.

Pliusai

Jei neturi ką pasakyti, bet esi iškalbus, išvaizdus, turintis gerą  humoro jausmą ir nori „išpopuliarėti” vlogo kūrimas kaip tik tau. Kuriant vlogą nebūtina apskritai apie ką nors išmanyti, nes dažniausiai viską kompensuoja geras humoro jausmas bei sugebėjimas vaipytis taip, kad visiems būtų įdomu žiūrėti. Visada bus apie ką kurti video blogą. Jei pritrūksta minčių, tiesiog galima atsakinėti į žiūrovų klausimus. Mano nuomone, tai iš dalies kažkas panašaus į žlugusį Olialia projektą. Daugumai smagu žiūrėti, kaip kažkas kitapus ekrano visaip straksi, keičia veido mimikas, išdarinėja nesąmones. Vlogeriams taip pat smagu, kad juos gausiai žiūri videogaga ar youtube žiūrovai. Jie jaučiasi populiarūs ir žinomi. Jiems save realizuoti internete daug lengviau nei blogeriui. Nereikia rūpintis, kur talpinti video. Nereikia nuomoti hostingo, domeno, diegti turinio valdymo sistemos… Youtube visada veiks ir video blogai bus pasiekiami kiaurą parą. Taip pat daugeliui žiūrėti tą pačią informaciją yra daug priimtiniau nei skaityti, todėl trumpa informacija pateikta video bloge visada sulauks didesnio populiarumo. Nors viskas priklauso kaip ją pateiksi. Tą pačią informaciją tiek raštu, tiek video blogu galima pateikti ir įdomiai, ir labai nuobodžiai.

Minusai

Reikia turėti bent minimalios video montavimo sugebėjimus. Norint pakankamai kokybiškai sumontuoti video blogą dažniausiai nepakanka Windows Movie Maker teikiamų funkcijų. Tenka nelegaliai naudoti tobulesnes programas kaip Adobe After Effect, Sony Vegas… Be geros video kameros taip pat bus sunku. Nors dabar net išmanieji telefonai su 5-8 Mpx gali dalinai atstoti mėgėjišką video kamerą. Žinoma, būtini ir aktoriaus – režisieriaus gabumai, nes kitaip liksi nesuprastas, tavo video blogas nesulauks populiarumo. Jei neturi gero humoro jausmo ar nemoki patraukliai pateikti informacijos savo video bloge, niekam nebus įdomu žiūrėti apie ką kalbi, nors tai būtų ir labai aktuali tema.

Kodėl Lietuvoje tiek mažai video blogų?

Lietuvoje vlogerių labai nedaug, juos galima suskaičiuoti ant abiejų rankų pirštų (neskaitant mažai žinomų). To priežastis yra visuomenės tolerancijos trūkumas. Daugelis pradedančiųjų vlogerių neatlaiko skaudžios, neargumentuotos kritikos ir naujų video nebekuria. Kitiems trūksta pasitikėjimo pradėti savo video blogą. Dažnai pradedantieji vlogeriai, tokie kaip Lina Karoblytė neatneša vlogeriams garbės ir tampa tik pajuokų objektu. Dėl kritikos iš dalies kalti patys vlogeriai, nes jie neparodo kažko tokio, dėl ko būtu verti teigiamų atsiliepimų. Greitas kalbėjimas, daugybės kadrų sumontavimas, mimikos keitimas nėra tas talentas, dėl kurio vlogeris turėtų sulaukti teigiamų vertinimų. Be to, žiūrovų auditorija yra labai jauna, todėl tikėtis argumentuotos kritikos būtų gana naivu. Visa jų kritika yra lietuviškų bei rusiškų keiksmažodžių kratinys. Žiūrint iš šalies, Lietuvoje vlogerių gyvavimo laikotarpis daug trumpesnis nei blogerių. Lietuvoje vlogus kuria tik jaunimas, todėl baigę studijas ir susiradę normalų darbą nemanau, kad tęsia savo „youtube karjerą”.

9 atsakymai į “Video blogai”

  1. manau, kad savo srities išmanymas yra būtinas, nesvarnu rašai, darai audio ar video blogą. Jeigu neturėsi ką pasakyti, tai ir žiūrėti ar skaityti nebus įdomu. O kaip ilgai blogas išlieka, priklauso nuo kūrėjo požiūrio ir tikslų.

    1. Dažniausiai asmeniniai blogai išlieka ilgiausiai. Beje kiek teko žiūrėti lietuviškų video blogų, nei viename nebuvo kalbama apie kažkurią sritį, kurioje kalbėtojas tikrai nusimano…

  2. Neteko matyt gero lietuviško vlogo, nors tiesą sakant nelabai domėjausi. Man labiau patinka blogai, nei vlogai, gal dėl tos priežasties, kurią Tomas paminėjo – vloguose daug maivymosi ir raivymosi 🙂 Nors šiaip manau, kad sukurti tikrai gerą vlogą nelengviau nei parašyt gerą blogo įrašą – galbūt net sunkiau, kadangi reikalingi aktoriniai gabumai, charizma – jei pasakotojas bus įsitempęs – tai išduos jo balsas, intonacija, gestai… Kita vertus ir parašytame tekste jaučiasi autoriaus emocija – bet vis tiek mažiau, nei video įraše.

    1. Šiaip vlogų žiūrėjimas ir kūrimas tik pramoga. Daugumos net neverta žiūrėti, nebent būna surežisuotos situacijos, bet tai tikriausiai jau ne vlogas… Man labiausiai patinka Tadas Vidmantas, nors jis suka ir ne vlogus, bet pradžioje kūrė įdomius video su tikrai juokingu siužetu, o vėliau pradėjo kurti animaciją…

  3. Atgalinis pranešimas: Kas yra vlogas? | weebly.lt
  4. Aš norėčiau kurt vlogą, beeet nei kameros geros, nieko. beje nesugalvoju temos . Man asmeniškai labiausiai patinka Dana Šitel ir Edvinas Navickas (the3dvinas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *